[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

[M20] Brak wolnych obrotów (na ciep?o i zimno)

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

[M20] Brak wolnych obrotów (na ciepło i zimno)

Post numer:#1  Postprzez YAQB » 9 lip 2014, o 10:05

Witam.

Mam niby drobny, ale bardzo irytujący w jeździe miejskiej problem. Otóż moje M20, zaczęło niedawno gasnąć na wolnych obrotach. Jednak dzieje się to jedynie jak się naprawdę baaardzo porządnie nagrzeje. Czy powodem może być jakaś nieszczelność gdzieś w dolocie? Ze wstępnych obserwacji wydaje mi się, że jak podtrzymam pedałem gazu obroty około 1000rpm i puszczę pedał to silnik na ogół nie gaśnie, ale obroty ma zdaje się nieco poniżej "fabrycznych" (nieco ponad kreskę "500" rpm, normalnie jest zdaje się około 700-800). Natomiast jeśli nie zrobię takiego "podtrzymania gazem" to najczęściej kończy się to zgaśnięciem silnika.

Z góry dziękuję za sugestie.
Ostatnio edytowano 27 paź 2014, o 08:58 przez YAQB, łącznie edytowano 1 raz
YAQB
Uczeń
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 15:56
Moje BMW: 325
Nadwozie: Sedan
Silnik: m50b25
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: [M20] Gaśnie na wolnych po rozgrzaniu się

Post numer:#2  Postprzez marjan325i » 9 lip 2014, o 13:01

Sprawdź krokowca i przepływke najlepiej jak masz kogoś z tym silnikem to niech ci pożyczy na chwilę. A jak nie to szukaj nieszczelności w dolocie. Bo sam napisałeś ze to pojawia sie dopiero jak sie rozgrzeje...
marjan325i
Uczeń
 
Posty: 35
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 09:14
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: [M20] Gaśnie na wolnych po rozgrzaniu się

Post numer:#3  Postprzez YAQB » 9 lip 2014, o 14:21

A co ma przepływka do tego?
YAQB
Uczeń
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 15:56
Moje BMW: 325
Nadwozie: Sedan
Silnik: m50b25
Instalacja LPG: TAK

Re: [M20] Gaśnie na wolnych po rozgrzaniu się

Post numer:#4  Postprzez marjan325i » 9 lip 2014, o 16:40

przepływomierz ma być dobrze ustawiony (jak chcesz pokombinować to zdejmij klapkę przepływomierza i przekręć trybem jeden ząbek w prawo i zobacz jakie będziesz miał obroty na zimnym i na rozgrzanym). Jeżeli to pomoże sprawdź też jak auto jeździ po zmianie. Miałem to samo u siebie jak miałem gaz. Niestety moja wcześniejsza przepływka była zajechana, problem zniknął po wymianie.. jak ręką odjął. Pzdr :tun:
marjan325i
Uczeń
 
Posty: 35
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 09:14
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: [M20] Brak wolnych obrotów (na ciepło i zimno)

Post numer:#5  Postprzez YAQB » 27 paź 2014, o 09:14

Nie chcę zakładać nowego tematu, szczególnie, że nadal dotyczy to mojego auta :)

Otóż tak jak pisałem wcześniej, auto miał wyraźną tendencję go gaśnięcia po rozgrzaniu. Któregoś pięknego dnia wybłyskałem kody i wyszło 1221 - czyli najogólniej mówiąc sonda. Ponieważ sonda była wymieniana nieco wcześniej, posprawdzałem połączenia, skasowałem błędy (i w sumie nie wiadomo dlaczego) i wszystko wróciło do normy. Od około tygodnia mam za to taki problem, że samochód nie chodzi na wolnych. Ani na zimno (gaśnie od razu, żeby odpalić auto trzeba wcisnąć pedał gazu), ani na ciepło (na ogół obroty spadają do poziomu 300-400 na chwilę i po kolejnej chwili gaśnie). Ani na benzynie, ani na gazie.

Wyjąłem krokowiec - chodzi lekko, syfu szczególnego nie ma. Przeczyściłem. Bez zmian.

Dodam, że poza pracą na wolnych wszystko jest OK. Przyspiesza w pełnym zakresie obrotów, nie dławi się, nie przerywa.

Postaram się w jakiś sposób podmienić przepływomierz, aczkolwiek mam wrażenie, że jego usterka dawałaby znać o sobie również podczas pracy na obrotach. Sondę i czujnik położenia wału też raczej bym wykluczał, ale to są tylko moje przypuszczenia.

Dziękuję z góry za wszelakie sugestie.
YAQB
Uczeń
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 15:56
Moje BMW: 325
Nadwozie: Sedan
Silnik: m50b25
Instalacja LPG: TAK

Re: [M20] Brak wolnych obrotów (na ciepło i zimno)

Post numer:#6  Postprzez wojtaq » 27 paź 2014, o 22:05

sonde bym sprawdził a nie wykluczał , lewe powietrze także , ciężko podpowiadać na odległość
niekiedy sprawdzam coś 10 razy a dopiero za 11 okazuje się że jednak jest usterka tam gdzie myślałem że jej nie ma
Awaria Motors zaprasza
Avatar użytkownika
wojtaq
Moderator
 
Posty: 3958
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 16:58
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: 740iA
Nadwozie: -------
Silnik: M60B40
Instalacja LPG: NIE

Re: [M20] Brak wolnych obrotów (na ciepło i zimno)

Post numer:#7  Postprzez YAQB » 27 paź 2014, o 22:54

Ale o ile dobrze kojarze, to jak bylaby to sonda, to po jej odpieciu auto powinno zyc. A nie napisalem, ale odlaczalem sonde i bez zmian.
YAQB
Uczeń
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 15:56
Moje BMW: 325
Nadwozie: Sedan
Silnik: m50b25
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

  • Reklama