[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Pad?a pompa paliwa

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

Post numer:#31  Postprzez Selected » 4 sie 2011, o 00:39

To normalne, gorzej ajk zaczyna mocno być ją słychać. Jak moją jedną pompe, jak odpalałem samochód było spoko, a le po jakiejś godzinnej przejażdżce było strasznie słychać ją w środku, a na zewnątrz bardziej niż silnik ;D I beemka chodziła jak eletryczna :D
Selected
Stażysta
 
Posty: 500
Dołączył(a): 31 maja 2010, o 14:38
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: 318
Nadwozie: -------
Silnik: M30b35
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Post numer:#32  Postprzez DIEGO_E30 » 27 wrz 2011, o 21:25

Witam problem paliwowy mnie nie ominął. Po wielu bojach i padniętych pompach musiałem wymienić bak. Niestety wymiana odbyła się ze zgnitego na dziurawy ;] Standardowo wejście do baku(główny przewód ten co wpuszcza paliwo do baku) było osłabione(przegnite). Miałem jechać do Holandii do pracy i wszystko to się działo na parę dni przed wyjazdem. Gościu zalutował mi porządnie bak,ale pojechałem busem, po powrocie miesiąc temu wszystko poskładałem i dalej się sączyło(masakra), więc znowu kanał i ściąganie, teraz czekam i jutro ma mi dojść następny zbiornik z allegro, kosztuje mnie on 190 zł i podobno lala.

Do czego zmierzam, zanim zaczniecie masowo wymieniać pompy sprawdźcie baki, w nich nie może być syf. Mi się udało kupić pompkę używkę za 40 zł i jest ok. E30 nie ma co ukrywać , jest to wóz wiekowy i do tego bak jest stalowy, stąd te jaja.

Pozdrawiam
DIEGO_E30
 

Post numer:#33  Postprzez zdzichu » 2 paź 2011, o 22:00

zgadzam się z przedmowcą. znaczne zanieczyszczenie zbiornika (zwłaszcza że nasze paliwa nie należą do wysokogatunkowych) może doprowadzić do zapchania sitka, a co za tym idzie zatarciem pompy. więc gdy już będziesz grzebał przy pompie sprawdź co masz na dnie zbiornika. filtr oczywiście też dobrze zmienić okresowo. pompa w zbiornik czy zewnętrzna?
zdzichu
Uczeń
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19 wrz 2011, o 17:52
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: 320
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Pad?a pompa paliwa

Post numer:#34  Postprzez zielonooka » 16 wrz 2017, o 10:04

Hej ho. Jaka pompa w razie czego podejdzie do E30 M20b20 / b25 ? z jakiego innego samochodu pasować by mogła? Bo obawiam się że może moją pompę szlag trafić, a jestem na wyspie gdzie o części dedykowane trudno, a co dopiero o ori :P
zielonooka
Uczeń
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 21:25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

  • Reklama