[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

faluj?ce obroty na ja?owym biegu - dziwna sprawa

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

falujące obroty na jałowym biegu - dziwna sprawa

Post numer:#1  Postprzez Nakon » 9 maja 2014, o 23:17

Falujące obroty forum aż huczy na ten temat wątki się przewijają ale przeszukałem pół googli i byłem u kilku speców, niektórzy mają się za specjalizujących się w Bmkach.. a problem jest taki: na wolnych obrotach auto nierówno pracuje aż drży cała buda, w obroty się wkr3ca, moc ma tylko wolne obroty wariują. Wymieniłem świece, przewody wysokiego napięcia, silniczki krokowe, przepływomierze, przepustnice a nawet komputer podmieniałem i nic. Nowa rura do przepływki, filtr, zero lewego powietrza... i faluje na wolnych obrotach. Po odłączeniu przepływomierza chodzi równo, po podłączeniu przepływki faluje... ma ktoś jakieś sugestie ? Mowa o silniku M20B20.
Podmieniałem różne części ale tylko sprawdzone gdzie miałem pewność ich sprawności POMOCY
Nakon
 

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: falujące obroty na jałowym biegu - dziwna sprawa

Post numer:#2  Postprzez CmK » 16 maja 2014, o 12:57

luzy zaworowe sprawdź oraz ciśnienie paliwa podawanego na listwę. Jeżeli jest ok to spróbuj przestawić sprężynę o jeden max 2 ząbki na klapce przepływomierza, w jedną lub 2 stronę. Tylko zaznacz sobie gdzie było żebyś nie pokićkał bo później nie dojdziesz z tym do ładu.
CmK
Student
 
Posty: 242
Dołączył(a): 4 maja 2013, o 11:48
Lokalizacja: Tuchów
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: falujące obroty na jałowym biegu - dziwna sprawa

Post numer:#3  Postprzez Oskar » 16 maja 2014, o 13:30

1. Lewe powietrze na wezu odmy lub rurce która łączy blok z kolektorem dolotowym

2. Zmieniłeś wtyczkę krokowca z czujnikiem położenia przepustnicy

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Oskar
Stażysta
 
Posty: 314
Dołączył(a): 1 lip 2007, o 11:16
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 323i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B23
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: falujące obroty na jałowym biegu - dziwna sprawa

Post numer:#4  Postprzez Nakon » 27 maja 2014, o 22:32

Od piątku stoi w warsztacie, chłopaki walczą... zobaczymy co się okaże... jaki diabeł w niej siedzi :evil:
Nakon
 

Re: falujące obroty na jałowym biegu - dziwna sprawa

Post numer:#5  Postprzez Nakon » 22 cze 2014, o 13:16

regulacja zaworów załatwiła sprawę, w tym momencie jest prawie idealnie coś jeszcze leży na wątrobie ale jest o niebo lepiej
Nakon
 



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama