[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#1  Postprzez joshua93 » 31 maja 2014, o 12:04

Cześć,

mam nieciekawa sytuacje z betą, deszcz/ mycie auta unieruchamia go na dluzszy czas, teraz boje sie ze cos gorszego.
nie ważne czy go umyjesz czy spadnie deszcz, jak woda sie gdzieś dostanie auto kręci ale nie odpala. Spotkał sie ktos z tym kiedyś ??
mam silnik m50b20. ostatnio uszczelniłem silikonem wszysktie uszczelki, te pod maska i klapa z tyłu bo tam mam akumulator przeniesiony. pomogło. auto swietnie palilo przy deszczu jak i po myciu, jednak wczoraj musialem zdjąć uszczekle pod maską, bo instalowałem nowy mechanizm wycieraczek, wszyskto zalozylem itd i umyłem od razu, jednak juz nie odpaliłem.
co myslicie, co moze być przyczyna, czego tak się dzieje, ????? komputer ? jesli tak to gdzie on jest ?
joshua93
Uczeń
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 00:58
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320
Nadwozie: Coupe
Silnik: M50B20
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#2  Postprzez CmK » 1 cze 2014, o 13:10

Komputer jest w środku samochodu.

W sumie dziwna sytuacja wygląda na brak iskry lub zwarcie ale powodów może być wiele, może spróbuj jakoś nakierować nas w którym dokładnie miejscu, po której stronie czy z przodu czy z tyłu maski jak polejesz to przestaje śmigać? Napisz coś więcej nikt jasnowidzem nie jest.

Jedno pytanko, czy jak już tak się stanie, że nie odpala. To czy radio, podświetlenia światełka :cen: elektryczne w środku samochodu działają poprawnie?
CmK
Student
 
Posty: 242
Dołączył(a): 4 maja 2013, o 11:48
Lokalizacja: Tuchów
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#3  Postprzez joshua93 » 1 cze 2014, o 15:48

więc tak. nie moge określić w której części zamochodu wystepuje problem, ponieważ auto jak myje to całe, no i woda jest na całej jego powierzchni. w środku wszyskto działa, kontrolki, dodatkowe zegary, rozrusznik kręci, ringi świecą, jak i reszta świateł. Właśnie odcina mi to iskrę. Kiedyś uszczelniłem dodatkowo sylikonem całą przednia uszczelke pod maska i tył, ale skoro zerwalem na chwile ostatnio tą koło silnika to widocznie problem musi być gdzies z przodu. jak chodzi o ori miejsce akumulatora to jest ono pod maską od strony pasażera. u mnie go tam nie ma, jest w bagażniku, lecz obok jest dziura i tysiąć kabli ktore wchodzą w głąb auta, martwi mnie ze jak któryś z nich dostanie wilgoci to reakcją łańcuchową coś odcina.

komputer w środku, jak dokladnie sie doniego dostać ? bo podejrzewam że to on dostaje i robi jakies spięcie czy odcina świece.
joshua93
Uczeń
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 00:58
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320
Nadwozie: Coupe
Silnik: M50B20
Instalacja LPG: NIE

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#4  Postprzez CmK » 2 cze 2014, o 08:08

Kolego gdyby komputer Ci zalało miałbyś niezłą choinkę w aucie:) Jak zalejesz auto (tak że przestaje działać) wykręć świece i sprawdź iskrę. jeśli nie ma to sprawdź cewkę i jej połączenia kablowe. Ma taką gumę na sobie przy ścianie grodziowej z prawej strony auta idą do niej wszystkie kable ze świec.
CmK
Student
 
Posty: 242
Dołączył(a): 4 maja 2013, o 11:48
Lokalizacja: Tuchów
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#5  Postprzez M-Technic2 » 2 cze 2014, o 08:41

ja bym posprawdzal wszystkie masy ,sinika ,nadwozia etc ,przenosiles aku do bagaznika dobrze tam przykreciles mase?,to samo w miejscu aku pod maska?,moze tam cos nie tak ,moze jakos woda sie dostaje, dziwne bo auto kreci a nieodpala,ale moze warto sprawdzic te rzeczy.
M-Technic2
Magister
 
Posty: 1296
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:31
Lokalizacja: R-do-M
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#6  Postprzez joshua93 » 2 cze 2014, o 23:22

musze faktycznie te masy posprawdzać itd, Świece raczej nie, wszyskto działa jak powinno, dam znać jak znajdę przyczynę mam nadzieje na czasie : ) dzieki za odzew, zdrowia.
joshua93
Uczeń
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 00:58
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320
Nadwozie: Coupe
Silnik: M50B20
Instalacja LPG: NIE

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#7  Postprzez CmK » 3 cze 2014, o 13:23

Masy raczej nie, gdyby je podlewało to itak łączyły by się docelowo z masą w przeciwnym wypadku musiałoby być zwarcie z plusem lub innym impulsem. Ale znowuż wtedy coś by nie chodziło poprawnie dlatego też pytałem czy reszta wtedy działa. Stawiał bym na cewkę albo nawet nieszczelność kopułki przez co zalewa styki.

Możesz łatwo posprawdzać w jakim "rejonie " jest problem. Jak jest sucho weź wodę nawet do wiaderka polej po prawej sluchaj co sie dzieje polej po lewej itd. To by nam bardzo ułatwiło sprawę.
CmK
Student
 
Posty: 242
Dołączył(a): 4 maja 2013, o 11:48
Lokalizacja: Tuchów
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#8  Postprzez czaja1593 » 6 cze 2014, o 15:05

Od kiedy M50 ma przewody i kopułke to nie M20 ty w M50 masz cewki bezpośrednio na świece w sumie możesz zajrzeć czy czasami nie są zalane wodą najlepiej po umyciu tak jak koledzy podpowiadają sprawdź czy wina leży po stronie braku iskry czy może paliwa nie dostaje.
czaja1593
Uczeń
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 wrz 2013, o 20:23
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 316
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#9  Postprzez Gregorius » 6 cze 2014, o 17:01

W silniku m20 trochę podobne rzeczy dzieją się jak masz walniętą kopułkę,palec albo kable WN stare(albo wszystko naraz). Generalnie stawiałbym na aparat zapłonowy.
Gregorius
Uczeń
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 20:30
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#10  Postprzez vmasher » 7 cze 2014, o 00:40

M-Technic2 napisał(a):ja bym posprawdzal wszystkie masy ,sinika ,nadwozia etc ,



jakby to była wina masy, to by nie kręcił rozrusznikiem

sprawdź czujniki wału/ wałka - może gdzieś z kabli izolacja się ulotniła i zwarcie się robi po dostaniu wilgoci
vmasher
Magister
 
Posty: 1300
Dołączył(a): 12 lip 2009, o 19:42
Lokalizacja: WZW
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#11  Postprzez joshua93 » 11 cze 2014, o 22:57

wiec tak, wiadra wody na silnik - efekt ? auto pali normalnie.... cewki sprawdzone, masy, iksry itd, wszyskto okey. o Co może chodzić ? nie mam zielonego pojęcia ale zaczyna przypominac to troche nastroje kobiety. ostatnio dodatkowe ilosci sylikonu poleciały pod ta uszczelke pod maska o ktorej wspominałem wcześniej i narazie po myciach odpala. zobaczmy jak będzie z czasem, narazie działa. byc moze pierdoła. ; ))

dzieki za zainteresowanie, pozdrawiam !
joshua93
Uczeń
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 00:58
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320
Nadwozie: Coupe
Silnik: M50B20
Instalacja LPG: NIE

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#12  Postprzez levin1255p » 17 cze 2014, o 22:15

weź butelke po płynie do mycia okien wlej tam wody i spryskuj stopniowo elemęty zapłonu może wtedy znajdziesz jakąś ciekawostke
levin1255p
 

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#13  Postprzez joshua93 » 7 lip 2014, o 20:40

nic nie wyszło, jednak teraz po deszczu czy myciu smiga jak trzeba wiec moze faktycznie troszke sylikonu pomogło :D
joshua93
Uczeń
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 00:58
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320
Nadwozie: Coupe
Silnik: M50B20
Instalacja LPG: NIE

Re: Mycie/Deszcz unieruchamia mi BMW !

Post numer:#14  Postprzez karrlos » 8 lip 2014, o 10:23

U mnie przyczyną były przewody wysokiego napięcia.
Występowało przy dużej wilgotnosci powietrza, przy samym myciu nie zawsze występowało wiec moze Ci jeszcze wrócić jak się zrobi mokro.
karrlos
 



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama