[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Brak ładowania? Nie odpala

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

Brak ładowania? Nie odpala

Post numer:#1  Postprzez Frano » 28 lip 2014, o 17:26

Witam, mam następujący problem, który tyczy się silnika M20B20 z gazem. Objawy zaczęły się od nie równych obrotów silnika na benzynie jak i na LPG. Następnego dnia auto dalej miało problem z obrotami po czym przerywało wspomaganie. W nocy bawarka już nie kręciła. Kontrolki lekko przygasały a następnie zgasły. Odpaliłem z kabli zrobiłem rundkę, zagrzałem silnik. Zauważyłem mały wyciek, tryskała woda z węża nr 1 od strony obudowy termostatu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=35 woda tryskała nad alternatorem. Po zgaszeniu bawarki, objawy się powtórzyły, auto nie odpalało, kontrolki gasły. Wymieniłem reduktor napięcia, niestety nic to nie dało. Czy moje podejrzenie, że wina może byc po stronie alternatora jest trafne? Mogło dojść do zwarcia przez lekki wyciek wody?

Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam
Frano
 

Reklama

Re: Brak ładowania? Nie odpala

Post numer:#2  Postprzez laz12345 » 31 lip 2014, o 19:39

Zmierz miernikiem napięcie na akumulatorze czy w ogóle jest ładowanie.Mogło jakąś zwarę robić,ale silnik mógł też nierówno pracować bo płynu było mało i parownik przymarzł.Weż najtańszy miernik i zobacz napięcie na aku gdy silnik pracuje i gdy nie pracuje i będziesz wiedział czy alternator sprawny
laz12345
 

Re: Brak ładowania? Nie odpala

Post numer:#3  Postprzez Frano » 2 sie 2014, o 17:28

Sprawdziłem. Ładowanie jest. Okazało sie ze na zgaszonym cos pobieralo prąd. Wyciągając pokolei bezpieczniki padło na nr.20
Frano
 



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama