[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#1  Postprzez Gonzo325 » 29 sty 2015, o 18:40

Witam.
Mam dziwny problem ze swoim M20B25, mianowicie:
Gdy silnik jest zimny odpali bez problemu, wystarczy dać gaz do końca i odrazu łapie nawet na mrozie, do puki silnik ma niską temp. jest ok, a po osiagnieciu temp. roboczej czyli te 90* silnik zaczyna przerywać, szarpać samochodem a po naciśnieciu sprzegła gaśnie.
I że mamy teraz zimno, chwile postoi, tak zeby wskazówka temp. trochu spadła i odpali normalnie i jedzie do puki znów nie złapie temp.
A jeśli ja juz odpale na rozgrzanym silniku to moge dawać gaz opór a ona powoli ze skokami obrotów sie wkreci ale jej nie odetnie, a po odjęciu gazu też skacząc obroty spadaja i zgaśnie.

Wcześniej silnik pracował na kompie z 2.0 i było ok, po wymianie komputera cośzaczeło szarpać jak sie nia pojeździło chwile, okazało sie ze waż od odmy nie był szczelny i łapał lewe powietrze a kolektor ssacy też był pekniety lekko wiec mogło sie to skumulować , wiec wymieniłem kolektor, oczywiscie z uszczelkami, kupiłem nowego węża sadza ze na pewno to jest przyczyną nierównej pracy.
Zmieniłem wąż, wczoraj na poczatku też tak jak by miała problemy na niskich obrotach, ale to myśle ze wina tego że zamiast krokowego jest zaworek regulowany recznie, podkreciłem go troche i zaczeła normalnie pracować, silnik sie zagrzał pracowała ok,
Dziś wsiadam, przejechałem 20km, zaczyna ja szarpać, ostygnie-jedzie, zagrzeje sie - nie chce.

Wszystko robie sam przy samochodzie i sprawdzałem, wszystkie weże obejmy itd wszysko jest ok, w końcu na zimnym silniki pracuje ładnie, wiec czemu nie chce pracować na rozgrzanym ? :dow:

To mój pierwszy post i pierwsze bmw wiec prosze o wyrozumiałosć jeśli są jakieś niejasności - prosze dopytać :)
Gonzo325
Rekrut
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 02:23
Lokalizacja: Proszowice/Kraków
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#2  Postprzez kamil.k » 29 sty 2015, o 22:06

czujnik temp silnika niebieski sprawdź,podmień jak możesz, może kabel od wtyczki się urwał

ogólnie trzeba by wszystko sprawdzać po kolei począwszy od świec
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1956
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#3  Postprzez Gonzo325 » 30 sty 2015, o 11:54

Właśnie gdy nie chciała odpalić próbowałem, odpinać czujnik temperatury, przepływke też odpinałem i nie ma żadnych.
Gonzo325
Rekrut
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 02:23
Lokalizacja: Proszowice/Kraków
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#4  Postprzez kamil.k » 30 sty 2015, o 14:47

to odepnij na zimnym czujnik temp i zobacz czy jest różnica :) na odległość ciężko zdiagnozować

jak auto zgaśnie i nie będzie chciało odpalić musisz klasycznie sprawdzić świeczki czy suche czy mokre,czy jest iskra dobra czy nie , czy paliwo leci od czy nie.jak umiesz sprawdź czy chodzi wtedy na wszystkich cylindrach bo może tutaj już coś można wyłapać

u mnie kiedyś krokowy się nagrzewał i też auto wariowało,później zima wjebało mi się jakaś bryła śniegu wyrzucona z auta z przeciwka więc wgniótł się bak zaraz pod pompą paliwa i pompa słabo ssała i raz było dobrze a raz źle i dopiero jak się zjarał bezpiecznik to doszedłem że coś jest nie halo z bakiem a nie z pompą bo już kiedyś tak miałem w drugim aucie tylko objawy inne bo tam słabo na benzynie chodziło a ja głupi myślałem że pompa słaba.U kogoś tam pamiętam komp się grzał i też były jaja więc musisz wszystko pomacać i poruszać ile się da

sprawdź sonde albo odłącz bo ona też może wariować

świece w jakim stanie ?? może one są stare ,mają już dosyć i się przegrzewają,mają przebicie i stąd problemy

masz zamontowane lpg ?? uzupełnij profil skąd jesteś, może jest blisko ktoś z forum to zawsze coś może podpowiedzieć
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1956
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#5  Postprzez Gonzo325 » 30 sty 2015, o 15:02

kamil.k napisał(a):
sprawdź sonde albo odłącz bo ona też może wariować

świece w jakim stanie ?? może one są stare ,mają już dosyć i się przegrzewają,mają przebicie i stąd problemy

masz zamontowane lpg ?? uzupełnij profil skąd jesteś, może jest blisko ktoś z forum to zawsze coś może podpowiedzieć


Dziś właśnie bd z nią jechał do elektryka ,ma sprawdzić czy z sondą wszystko ok i moz znajdzie coś innego

Świece? hmm.. trudno mi stwierdzić, nie znam sie na tyle żeby ocenić czy świeca jest ok czy nie, były czyszczone niedawno bo sprawdzałem jej iskrę, miałą an wszystkich, ale na starym kompie na nowym nie sprawdzałem, ale tak z dnia na dzień by sie świece zaczeły przegrzewać ? Poza tym gdyby nie miałą iskry, od razu by chyba gasła, a ona jest w stanie chodzić na falujących obrotach jak podtrzymasz ja gazem .

LPG jest wsadzone, instalacja elektryczna jest połaczona z wiązką, ale nie jest podłączony reduktor do kabli, gaz też nie jest doprowadzony do dolotu, wiec można powiedzieć ze gazu nie ma bo jest wgl nie podłączony, ale go nie wyjmuje bo chce go później zrobić jak juz silnik będzie ok .
Gonzo325
Rekrut
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 02:23
Lokalizacja: Proszowice/Kraków
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#6  Postprzez bl1977 » 30 sty 2015, o 22:54

Brat kiedyś w m20b20 miał podobny problem z odpalaniem ciepłego silnika i przyczyną był czujnik położenia wału.
Zimna paliła bez problemu.
bl1977
Uczeń
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 17:21
Moje BMW: 318
Nadwozie: Sedan
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#7  Postprzez Gonzo325 » 31 sty 2015, o 18:03

Dziś zmieniłem czujnik temp. i nic sie nie zmieniło, jest to samo, jedynie sprawa troche nabrałą jasności.
Jak jest zimna, ma ssanie, chodzi ładnie, a jak sie rozgrzeje nie wyłancza jej ssania i ja przylewa, bo próbowałem ją utrzymać na obrotach to zostawiła czarny ślad na asfalcie i strzela z wydechu.
Tylko gdzie moze leżeć tego powód, ze nie chce jej wyłaczyć ssania? Jakieś pomysły ?
Gonzo325
Rekrut
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 02:23
Lokalizacja: Proszowice/Kraków
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#8  Postprzez kamil.k » 31 sty 2015, o 23:32

kopci z wydechu na czarno ??
zimny chodzi z odpiętym przepływomierzem ??

najlepiej przepływke podmienić bo nie jeden już pól silnika i osprzetu wymienił a winna była przepływka .

Mechanik sonde sprawdzał ??

robiłeś kiedyś reset kompa ?? ja bym odłaczył aku na nocke i zobaczył czy będzie poprawa.U mnie pomagało jak miałem falowanie obrotów i inne dziwne sprawy gdzie niby usterke naprawiłem a poprawy nie było
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1956
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK

Re: Silnik nie chce pracowac po rozgrzeniu

Post numer:#9  Postprzez Gonzo325 » 20 lut 2015, o 14:35

Winna okazała sie byc zaśniedziałą wtyczka od sondy, po oczyszczeniu wszystko zaczeło chodzic jak należy. Temat zamkniety :)
Gonzo325
Rekrut
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 02:23
Lokalizacja: Proszowice/Kraków
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

  • Reklama