[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

M42B18 Problemy z obrotami

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

M42B18 Problemy z obrotami

Post numer:#1  Postprzez KayZy_ » 2 lis 2015, o 21:38

Witam
Mam Problemy z silnikiem 1.8is w mojej e30tce, a mianowicie:
-odpala za czwartym razem
-na zimnym nie trzyma obrotów
-cieknie olej na łączeniu ze skrzynią i w kilku innych miejscach
-brak mocy
A teraz przejdę do szczegółów. Silnik nie pali za pierwszym razem, ale nie ukrywam, akumulator jest w słabej kondycji, co do nie trzymania obrotów: jeszcze jak było ciepło (lipiec/sierpień) silnik falował na jałowym, teraz to przerodziło się już w nietrzymanie obrotów a dokładniej po odpaleniu silnik utrzymuje 1tyś obrotów przez jakieś 3sek po czym obroty spadają i silnik gaśnie, na gaz reaguje normalnie, gdy przytrzymam go na obrotach trzyma, jak puszcze-spadają i gaśnie, jak się trochę zagrzeje to faluje ale już nie gaśnie choć czasem zdarza mu się. Sytuacja całkowicie się zmienia gdy przełączę na LPG, silnik od razu wskakuje na normalne obroty i trzyma elegancko, czasem się zdarza że jadąc jakby odcina mu dopływ paliwa, zaczyna szczątkowo reagować na gaz i spada z obrotów jak by się skończyło paliwo i czasem gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł. Od niedawna zaczął cieknąć olej na łaczeniu ze skrzynią i gdzieś z pod silnika (ciężko zlokalizować bo większość silnika jest mokra od oleju) najbardziej mokry jest na pokrywie rozrządu. Poza tym no to autko przy masie 1080kg nie idzie jak na tyle koni...
Co może powodować takie skutki? I czy te wycieki mogą być następstwami? dodam że silniczek krokowy przeczyściłem w benzynie dokładnie +wd40 i guma przepływomierza jest szczelna.
KayZy_
Rekrut
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 paź 2015, o 13:37
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: M42B18 Problemy z obrotami

Post numer:#2  Postprzez pawels5 » 4 lis 2015, o 12:17

Przeczyść jeszcze przepustnicę.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Re: M42B18 Problemy z obrotami

Post numer:#3  Postprzez KayZy_ » 9 sty 2016, o 18:32

Przepustnica przeczyszczona, wymieniony filtr powietrza, caly dolot uszczelniony i bez zmian. Silnik dalej nie trzyma obrotów na zimnym a na gazie jest elegancko. W tygodniu kupię filtr paliwa i przewody bo możliwe że to tam jest jakiś problem i dam znać.
KayZy_
Rekrut
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 paź 2015, o 13:37
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

  • Reklama