[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

[M40B16] pompka?

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

pompka?

Post numer:#1  Postprzez dudi17 » 20 lut 2016, o 15:22

Panowie i Panie mialem przed wczoraj ciekawe zdarzenie. Pojechalem na spacer po drodze umylem autko.Spacer poza miastem po lesie... :mad2: wszystko bylo pieknie do powrotu.Wsiadam zapalam zaskakuje i gasnie i tak kilka razy.
Rozkladajac rece wpadam na pomysl odpalenia na lpg auto ma ale nie uzywam :) ,zapala ale nie chce trzymac wolnych obrotow jednak po kilkuset metrach jedzie normalnie.Tak wrocilem do domu,jednak jeszcze po zaparkowaniu proba przelaczenia sie na pb i auto gasnie natychmiast!.Wczoraj wieczorem sprobowalem odpalic i za drugim razem zagadalo! co to bylo ? :cho: pompka paliwa moze zrobic taki numer? mial ktos coc podobnego?
dudi17
Uczeń
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 sty 2014, o 14:19
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: pompka?

Post numer:#2  Postprzez Wolwo » 21 lut 2016, o 09:52

Bardzo prawdopodobne że to pompka nic innego zdemontuj ją i sprawdź czy działa ewentualnie jak działa. Który rok tej E30 ? Od 1990r była montowana w zbiorniku a do 1990r pod samochodem. Jak coś mam obydwa rodzaje na sprzedaż.
Wolwo
Uczeń
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 mar 2012, o 20:10
Lokalizacja: Ostróda
Moje BMW: 316
Nadwozie: Sedan
Silnik: M50B25V
Instalacja LPG: NIE

Re: pompka?

Post numer:#3  Postprzez Kamil e46 » 2 mar 2016, o 01:59

To nie zależy od rocznika tylko od silnika, gdzie była montowana pompa. Dla silników M40 przykładowo była ona montowana w baku jeszcze przed 1990 rokiem.
Kamil e46
Rekrut
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lut 2016, o 18:15
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 318Ci
Nadwozie: Coupe
Silnik: N42B20
Instalacja LPG: NIE

Re: pompka?

Post numer:#4  Postprzez Pietrek » 2 mar 2016, o 17:15

Podaj plus na bezpiecznik 11 i usłyszysz czy pompa pracuje czy nie, możesz sciągnąć wężyk powrotny z regulatora ciśnienia paliwa, jak poleci paliwo z regulatora to znak że pompka jest ok i ciśnienie paliwa również.
Instalacja Gazu mogła Ci odciąć wtryski ;)
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Re: pompka?

Post numer:#5  Postprzez dudi17 » 2 mar 2016, o 17:23

Pompka pracuje bo od tego zdarzenia auto jeździ codziennie :kie: myślę że złapała zawiechę o ile to możliwe.Ogólnie szukam zbiornika paliwa bo mój cieknie jak leję pod korek więc zajmę się układem paliwowym pewnie bardziej kompleksowo.Gazownia do momentu zdarzenia nie była używana ogólnie muszę ją zdemontować,autko z 1990r więc powinna być w zbiorniku.
Sytułacja mnie zaskoczyła centralnie w lesie za miastem :duh: ale się nie powtórzyła...
dudi17
Uczeń
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 sty 2014, o 14:19
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama