[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

[Mxx] Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#1  Postprzez Pawelloo » 24 lut 2016, o 20:31

Witam mam typowy problem E30 czyli nieszczelny zbiornik, dobrej używki nie mogę namierzyć stąd moje pytanie.
Czy zakładał ktoś nowy zbiornik jak z trwałością i spasowaniem ??

http://allegro.pl/zbiornik-paliwa-bmw-3 ... 85103.html
viewtopic.php?f=81&t=46769

318is w sedanie is progress :D
Pawelloo
Uczeń
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 16:57
Lokalizacja: Kołobrzeg
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Sedan
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#2  Postprzez gti » 24 lut 2016, o 21:19

Zakladalem nowy zamiennik - spasowanie ok, trwalosc - ciezko powiedziec po paru dniach. Moim zdaniem nie warto szukac uzywki w ktorej za chwile moze w kolejnym miejscu wyjsc nowy kwiatek.
gti
Uczeń
 
Posty: 39
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 01:10
Lokalizacja: Slask
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M54B30
Instalacja LPG: NIE

Re: Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#3  Postprzez Pawelloo » 26 lut 2016, o 21:31

A oddawał ktoś zbiornik do regeneracji ?? Bo wiele jest firm które robią to na prawdę na wysokim poziomie, no przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach :P
viewtopic.php?f=81&t=46769

318is w sedanie is progress :D
Pawelloo
Uczeń
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 16:57
Lokalizacja: Kołobrzeg
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Sedan
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#4  Postprzez gti » 27 lut 2016, o 00:25

Zalezy w jakim stanie baza , z reguly po 30 latach to juz nie wiele jest co piaskowac-regenrowac a za chwile moze cos wyjsc w kolejnym miejscu. Moim zdaniem nie warto. Lepiej wziasc ten zamiennik.
gti
Uczeń
 
Posty: 39
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 01:10
Lokalizacja: Slask
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M54B30
Instalacja LPG: NIE

Re: Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#5  Postprzez zielonooka » 15 wrz 2017, o 17:38

Hej. Zakupiłem dwuotworowy zbiornik 63 l. (pompa z czujnikiem i czujnik z drugiej str.) Obserwacje z zewnątrz - wygląda dobrze, w miarę wierna kopia instalacji oryginalnych w zbiorniku. Ciekawostka - króćce przewodów są chyba lutowane lub cynowane spawy - na "+." moim zdaniem. Całość lakierowana na srebrno, chyba proszkowo. Wnętrze nie lakierowane chyba, ale w Ori też lakieru nie widziałem. Brak jest korka spustowego (tego na imbus) w stosunku do oryginału.
Zbiornik jest robiony z w miarę grubej blachy, zgrzew obwodowy jest nieco innego typu niż w oryginale. Miałem niestety złą przygodę z pierwszym takim zbiornikiem - ale to już wina transportu niż wykonania raczej - mianowicie przyszedł lekko pozaginany w punktach mocowania - na centralnym i z lewej strony. Sądziłem, że to kosmetyka, więc porobiłem fotki, spisałem protokół uszkodzenia i poprosiłem o zwrot kosztów transportu na poczet naprawy zagięć. Otrzymałem zwrot.
Po 2 miesiącach przy okazji grubszego remontu - wymiany całej instalacji paliwowej i całej tylnej instalacji hamulcowej wymieniłem też zbiornik. Niestety, nie sprawdziłem go na szczelność przed montażem, wychodząc z założenia że po wyprostowaniu podgięć zgrzew jest ok. O moim błędzie przekonać się mogłem, niestety, dopiero gdy na stacji gościowi od nalewania paliwa wesoło powiedziałem "lej Pan do 3 odbicia!" :mrgreen:
Gdy lało się jak z konia - z lewej strony, łudziłem się, że to uszczelka na czujniku się podwinęła, lub którejś opaski nie dociągnąłem. Na szczęście do garażu daleko nie miałem - z ulgą stwierdziłem, że zatrzymując auto na przechyle w prawo, wyciek ustał.
Panowie z Allegro przysłali mi na swój koszt nowy zbiornik, w tej samej cenie, a po wymianie podesłali kuriera po ten zdefektowany. Oddali pieniądze, ja już nie musiałem płacić za przesyłki. Niestety ten nowy zbiornik też był pozaginany, jednak podgięcia nie doszły do zgrzewów i okazał się być szczelny. Szkoda, że Panowie z firmy z Allegro nie wyciągnęli wniosków z wysyłki 1 zbiornika i nie zmienili opakowania na lepsze - prawdopodobnie zostało opakowanie producenta z cienkiego kartonu, w którym - jak podejrzewam - przypłynęło z dalekiego wschodu.
Mimo to mogę polecić - jak Kolega gti pisał - najrozsądniejsza alternatywa dla nowego zbiornika z ASO - który kosztuje 3500 zł. :shock:
Tylko rada - zawsze sprawdzajcie zbiornik przy kurierze na szczelność - choćby z 1,5 l mineralki.

To pisałem ja - HNT126 :lol:
Zapomniałem się przelogować.
zielonooka
Uczeń
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 21:25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#6  Postprzez 3rob » 20 wrz 2017, o 22:57

ja bym ratował oryginał - klej - lutuj - itp (wczesniej obejzyj dokladnie czy warto)
pozdro :)
3rob
Uczeń
 
Posty: 55
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 10:08
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 320
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Re: Nowy zbiornik paliwa, jakieś opinie?

Post numer:#7  Postprzez Pawell » 17 wrz 2018, o 19:51

I jak się sprawują zbiorniki zamienniki? Przymierzam się do wymiany i zastanawiam się nad nowym zamiennikiem. Regenerację starego zbiornika stawiam na drugi plan.
Interesuje mnie ten o pojemności 55L i kwestia czy będzie wszystko pasować m.in. rurka przelewowa pomiędzy komorami oraz czy mocowania będą w odpowiednim miejscu, od pompy, do mocowania podwozia i czy tylna belka nie będzie kolidować? Z tymi zaminnikami to róznie bywa.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Paweł

PS
Zbiornik 63l
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Pawell
Uczeń
 
Posty: 46
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 15:07
Lokalizacja: 3city
Moje BMW: 316
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama