[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

m20b25 nie pali nia jeden cylinder

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

m20b25 nie pali nia jeden cylinder

Post numer:#1  Postprzez winzent » 6 paź 2016, o 19:50

Dobry wieczór.
Klasycznie w ostateczności piszę w sprawie takiego problemu, mianowicie nagle przestał palić na 5 garnku (licząc od grodzi). Kable nowe, łączność jest, sprawdzone. Między kopułką a wyjściem z niej, łączność jest także. Kopułka i palec noname, ma parę lat, stan generalnie ok, nawet lekko nagiąłem te 6 styków, więc zakładam że to nie tu leży problem. Świece są w miarę nowe, ta na której nie pali jest morka, ciemna - iskry nie ma. Stało się tak podczas ulewnych deszczy, wcześniej natomiast faktycznie dziwne rzeczy się działy, po wjechaniu w kałużę ledwo co szła, bądź nie szła w ogóle, ale to nie ten temat aczkolwiek pokrewny sądzę. Dzieje się tak i na lpg i na pb. Jest opcja że coś się stało z komputrem?
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.
winzent
Student
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 21:04
Lokalizacja: wwa
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: m20b25 nie pali nia jeden cylinder

Post numer:#2  Postprzez misza » 6 paź 2016, o 20:16

Podmień świecę i sprawdź czujnik położenia wału.
misza
Stażysta
 
Posty: 539
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 13:17
Lokalizacja: Mińsk Maz
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Re: m20b25 nie pali nia jeden cylinder

Post numer:#3  Postprzez CAperforomance » 6 paź 2016, o 20:40

Kable świece palec kopułka do zmiany czujnik położenia wału odpada nie było by wogóle iskry a nie na drugim [cylindry liczymy od razrządu a nie grodzi]. Jak po wlocie w kałurze wypadają zapłony to kable i kopułka do zmiany.
CAperforomance
Student
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lip 2016, o 17:11
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20Bxx
Instalacja LPG: NIE

Re: m20b25 nie pali nia jeden cylinder

Post numer:#4  Postprzez winzent » 6 paź 2016, o 21:13

Tak napisałem, świece OK - podmieniane, kable ok - podmieniane, pomiędzy stykami kopułki a końcówką kabla jest prąd - sprawdzone wszystko miernikiem. Kopułka i palec mają z cztery lata, styki jak i palec nie są specjalnie wyżarte, i ten "styk" odpowiadający za ten cylinder który nie pali, niczym się nie różni od pozostałych. Czujnik położenia wału, jedyne co to go wyczyściłem, chociaż to pewnie bez znaczenia, ale tak jak kolega napisał raczej w ogóle by nie hulało. Niebawem podmienię palec, ale wątpię że to jego wina, no bo jak.. Póki co nie mam kopuły do podmiany. Pytanie zasadnicze to, czy coś innego może odpowiadać za brak prądu na danym zylindrze, niż świece/kable/kopułka/palec?

-- Dodano 6 paź 2016, o 23:05 --

c.d., kopułka przewodzi, prąd wg miernika jest tak jak był, styki nagięte ze na nowo aż fizycznie przytarte przez palec (też podmieniany), kable, tak jak i świece zmieniane x razy. Iskry nie ma nadal. Czy może być padnięta cewka, bo na logikę chyba niemożliwe. Czy komputer może być jakoś "uszkodzony", że nie puszcza co x razy napięcia na cewkę aby puściła duży prąd, to też mi się wydaje abstrakcyjne.. W końcu czy miernik może pokazywać, że kopułka owszem przewodzi sygnał, ale jest tąpnięta na tyle, że nie przewodzi tych 20-30kV..

-- Dodano 7 paź 2016, o 14:00 --

Ok, za dużo rozkminki, nowa kopułka rozwiązała problem. Dzięki za uwagę.
winzent
Student
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 21:04
Lokalizacja: wwa
Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: TAK

Re: m20b25 nie pali nia jeden cylinder

Post numer:#5  Postprzez CAperforomance » 7 paź 2016, o 18:02

Miernik pokarze że jest przejście czy tam styk ale tu jest wysokie napięcie i w razie jakiś pęknięć izolacji iskra wali do masy a nie na świece. Ewidentnie usterka w układzie zapłonowym
CAperforomance
Student
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lip 2016, o 17:11
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20Bxx
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

  • Reklama