[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Nie kręci, Paliwo w przepustnicy

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

Nie kręci, Paliwo w przepustnicy

Post numer:#1  Postprzez ochabov » 14 mar 2017, o 16:02

Witam wszystkich, mam problem z odpaleniem swojej beemki.

Wczoraj poszedłem do garażu, wchodzę do auta odpalam, silnik kręci ani nie odpalal. Akumulator naładowany. Drugie podejście - przekrecam kluczyk i rozrusznik już nic nie kręci i po chwili słyszę jak Paliwo kapie, okazało się że leci z odpowietrzenia (?) przepustnicy, ściągnąłem gumę przepływomierza i po jego otwarciu wylała się dosyć znaczna ilość paliwa. Od razu sprawdziłem wężyk który wychodzi z regulatora ciśnienia paliwa i wchodzi do kolektora dolotowego. W środku było Paliwo. Z tego co wyczytałem w internecie to mogła pęknąć membrana właśnie w regulatorze ciśnienia paliwa. Wymieniłem go na inny, ale problem pozostaje ten sam. Możliwe że drugi też był walniety czy winy szukać gdzie indziej? Wcześniej auto było odpalane tylko po to żeby wyjechać z garażu i było wszystko ok, wczoraj nagle takie coś. Miał ktoś podobny problem? Czy to że rozrusznik w ogóle nie kręci może być też spowodowane tym paliwem w przepustnicy? Czy winy szukać w okolicach rozrusznika?

-- Dodano 14 mar 2017, o 21:37 --

Dodam jeszcze że po przekreceniu kluczyka i próbie odpalenia było słychać jakby zacinal się wtrysk i jak odlaczylem regulator ciśnienia paliwa to Paliwo tryskało z listwy do momentu aż nie odlaczylem napięcia z akumulatora. Ściągnąłem już kolektor i chce sprawdzić czy wtryski są sprawne czy leja tylko za bardzo nie wiem jak. Jakieś sugestie?
ochabov
Uczeń
 
Posty: 71
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 22:00
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Nie kręci, Paliwo w przepustnicy

Post numer:#2  Postprzez dzikuPL » 17 mar 2017, o 09:33

Czyli za pierwszym razem kręcił ale nie ruszył.
A za drugim razem rozrusznik był cicho ale paliwo kapało tak?

W zasadzie rozrusznik nie jest jakoś połączony stricte z układem paliwa jako "jeden układ".
Także musiałbyś sprawdzić, czy do rozrusznika dochodzi w ogóle prąd. Wtedy wyeliminowałbyś jeden problem.

A lejące paliwo, może być, że te regulatory obydwa są kaput i potem leje się ciągle paliwo. Nie masz jakiejś możliwości podmienić tego dinksa, żeby się upewnić czy to to?

Reasumując, sprawdź czy rozrusznik dostaje prąd po zapłonie, jeżeli nie to, to może być przerwany obwód gdzieś. Jak prąd dochodzi to coś z rozrusznikiem jest nie tak w środku.
dzikuPL
Stażysta
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:40
Lokalizacja: SRB-Rybnik
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK

Re: Nie kręci, Paliwo w przepustnicy

Post numer:#3  Postprzez ochabov » 17 mar 2017, o 11:16

Dzięki za zainteresowanie :-) oddałem wczoraj rozrusznik do sprawdzenia okazało się że automat się posypał. Rozrusznik już mam zregenerowany całkowicie i dzisiaj zakładam go z powrotem. Dręczy mnie tylko problem z wtryskami, bo raczej nie powinny cały czas podawać paliwa nawet jeśli nie kręce rozrusznikiem (stąd stwierdziłem że może się jakiś wtrysk zacinac). poszukuję teraz jakiegoś serwisu który mógłby mi sprawdzić cała listwe wtryskowa ale nigdzie nie sprawdzają wtryskow z benzyny :( nie chcę też teraz wszystkiego skręcac z powrotem i potem znowu rozkręcac bo trochę roboty przy tym jest, a do tego uszczelki też coś tam kosztują a mam już wszyatko nowe do założenia. Wolę sprawdzić wszyatko za strzalem i mieć potem problem z głowy i ewentualnie wykluczyć kolejna przyczynę w tym przypadku wtryski. Może ktoś zna w okolicach śląska jakiś serwis co się zajmuje sprawdzenie wtryskow benzynowych? Albo jakieś pomysły jak samemu to sprawdzić? Jeśli mam ściągnięty kolektor dolotowy i podpne sama listwe wtryskowa to jestem w stanie to sprawdzić? Nie zapowietrzy się nic? Pomysl raczej głupi ale może jest taka możliwość?
ochabov
Uczeń
 
Posty: 71
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 22:00
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Nie kręci, Paliwo w przepustnicy

Post numer:#4  Postprzez dzikuPL » 20 mar 2017, o 14:54

ochabov napisał(a):Dzięki za zainteresowanie :-) oddałem wczoraj rozrusznik do sprawdzenia okazało się że automat się posypał. Rozrusznik już mam zregenerowany całkowicie i dzisiaj zakładam go z powrotem. Dręczy mnie tylko problem z wtryskami, bo raczej nie powinny cały czas podawać paliwa nawet jeśli nie kręce rozrusznikiem (stąd stwierdziłem że może się jakiś wtrysk zacinac). poszukuję teraz jakiegoś serwisu który mógłby mi sprawdzić cała listwe wtryskowa ale nigdzie nie sprawdzają wtryskow z benzyny :( nie chcę też teraz wszystkiego skręcac z powrotem i potem znowu rozkręcac bo trochę roboty przy tym jest, a do tego uszczelki też coś tam kosztują a mam już wszyatko nowe do założenia. Wolę sprawdzić wszyatko za strzalem i mieć potem problem z głowy i ewentualnie wykluczyć kolejna przyczynę w tym przypadku wtryski. Może ktoś zna w okolicach śląska jakiś serwis co się zajmuje sprawdzenie wtryskow benzynowych? Albo jakieś pomysły jak samemu to sprawdzić? Jeśli mam ściągnięty kolektor dolotowy i podpne sama listwe wtryskowa to jestem w stanie to sprawdzić? Nie zapowietrzy się nic? Pomysl raczej głupi ale może jest taka możliwość?



Mistrzu zaraz się odezwę na PW ;)
dzikuPL
Stażysta
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:40
Lokalizacja: SRB-Rybnik
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama

cron