[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

M20B27 najpierw nie paliła,a teraz cała się trzęsie i zalewa

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

M20B27 najpierw nie paliła,a teraz cała się trzęsie i zalewa

Post numer:#1  Postprzez O.G. » 10 wrz 2018, o 21:25

Zaliczyłem kolejną rundę IDC w Kielcach w weekend. Było nieźle, ale eta pierwszy raz spłatała figla. Po jazdach zapoznawczych i pierwszym przejeździe mierzonym, przed drugim postanowiła nie odpalić. Kręciła na maksa i ani pierdnęła. Do fajki prowadzącej od cewki do rozdzielacza WN włożyliśmy świecę i przyłożyliśmy do masy - przy kręceniu rozrusznikiem nie było widać iskry.

Po przestygnięciu silnika nadal nie odpalał, jednak po odpięciu aku i zwarciu klem - w końcu w bólach zapaliła i chodziła jak złoto. Zrobiłem przejazd - jak złoto szła. Zgasiłem i znowu to samo - nie paliła. Po dłuższej przerwie i ponownym zwarciu klem - odpaliła i znowu szła jak burza i tak chodziła kolejne 7 godzin cięgiem, bo bałem się już gasić. Bez zająknięcia wróciła do domu.

Teraz, kompletnie wystudzona, odpala za każdym razem, ale trzęsie się niemiłosiernie, nie wkręca się na obroty, a spaliny potwornie capią benzyną.

Od czego zacząć? Komputer? Lamba? Katalizator? Wyłącznik termiczno-czasowy? Któryś z czujników temperatury? Przepływomierz? A może czujnik położenia wałka?

Tu filmik jak to teraz wygląda: https://drive.google.com/file/d/175wn5d ... sp=sharing

-- Dodano 11 wrz 2018, o 20:40 --

Podmieniłem cewkę - bez zmian.
Podmieniłem wtryskiwacz rozruchowy - również bez efektu.

Gdzie znajdę zawór powietrza dodatkowego, o którym pisze Etzold?
O.G.
Uczeń
 
Posty: 75
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 10:27
Lokalizacja: Wuwua
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: M20B27 najpierw nie paliła,a teraz cała się trzęsie i za

Post numer:#2  Postprzez CincinCm » 13 wrz 2018, o 18:04

Jak stoisz z pompą paliwa? Po torze lubi się przytrzeć.
E30 91r 2d 316i m40b16 --> M50B20 - było;
E30 88r 2d 316i m10b18 --> M50B25 - było;
E30 86r 2d 318i m10b18 --> M54B30 - jest.
E91 2006r 320d m47tu2d20 daily
CincinCm
Stażysta
 
Posty: 341
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 23:10
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M54B30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: X3e83
Silnik: M57n2_
Instalacja LPG: NIE

Re: M20B27 najpierw nie paliła,a teraz cała się trzęsie i za

Post numer:#3  Postprzez O.G. » 13 wrz 2018, o 19:28

Nowa, tzn. relatywnie - 3 lata temu nową założyłem. Jak nie zapalała między próbami, to takie były pierwsze podejrzenia - cewka albo pompa. Ale teraz zapala szybko i za każdym razem, tylko chodzi, jak na filmie, a spaliny śmierdzą paliwem. Czyli raczej się zalewa, czyli pompa raczej nie jest problemem. Osobiście obstawiam komputer. Podobne objawy miałem kilka lat temu w E24 i wówczas to właśnie sterownik był winien. Zamówiłem i czekam aż przyjdzie. Jak będą sprzyjające okoliczności, to spróbuję go rozgrzać, żeby sprawdzić czy na ciepło coś się zmieni.

-- Dodano 13 wrz 2018, o 21:15 --

Po krótkiej pracy silnika obejrzałem wszystkie świece. Cztery wyglądają normalnie, a dwie (na 1 i 6 cyl.) są bardzo czarne, matowe. Internet mówi, że to przejaw zbyt bogatej mieszanki.

Obejrzę jutro kopułkę i palec w rozdzielaczu zapłonu i czekam na komp.

-- Dodano 14 wrz 2018, o 17:10 --

Podmieniłem komputer - żadnej zmiany. Silnik się trzęsie i nie bardzo chce się wkręcać. Komp raczej odpada.

-- Dodano 15 wrz 2018, o 19:53 --

Wymieniłem palec rozdzielacza, oczyściłem styki kopułki. Żadnej poprawy.

-- Dodano 15 wrz 2018, o 20:02 --

Tak wyglądała kopułka przed czyszczeniem:
https://drive.google.com/file/d/10F4aQv ... p=drivesdk

A tak po: https://drive.google.com/file/d/1qvEAcS ... p=drivesdk

-- Dodano 15 wrz 2018, o 20:04 --

Zaryzykowałem jednak jazdę, że może jak się zagrzeje, to się unormuje. Ale nie. Ledwo dojechałem z powrotem do garażu. W czasie jazdy nie przekracza 1500 obr./min.
Chodzi na maksymalnie 4 cylindrach. O ile nie na 2 czy 3. Dźwięki przy rozpędzaniu wydaje jak maluch, więc może na 2.
A świece albo przewody WN nie mogą być przyczyną? Przepływomierz?

-- Dodano 16 wrz 2018, o 21:10 --

CincinCm napisał(a):Jak stoisz z pompą paliwa? Po torze lubi się przytrzeć.


Myślę i myślę, i w sumie jednak w tej chwili to ta pompa paliwa wysuwa mi się na pierwsze miejsce na liście podejrzeń, mimo, że jest dosyć młoda. Gdzieś mi się obiło o oczy, że jak jest za niskie ciśnienie paliwa, to paliwo w pierwszej kolejności dostaje cylinder 1 i 6. Czy ktoś to może potwierdzić?

-- Dodano 17 wrz 2018, o 19:14 --

Sprawdziłem, że mam wersję z dwiema pompami - jedną w baku, drugą w progu. Tej w baku pewnie nigdy nikt nie wymieniał. Z opisu modułu VDO do baku wynika, że ona daje zaledwie 0,17 bar ciśnienia. Czy możliwe, gdyby nie działała, żeby ta progowa przez to sama nie dała rady? Cóż to jest te 0,17 bar wobec 3-3,5 bar z tej progowej...

-- Dodano 20 wrz 2018, o 19:58 --

Ostatni dzień samodzielnej walki. Sprawdziłem kompresję. Wg internetu są 2 szkoły - na ciepło i na zimno. Wg Etzolda powinno być na ciepło. Niestety w tej chwili nie ma takiej opcji - nie chcę jej katować tyle czasu w tym kulejącym stanie. Więc zmierzyłem na zimno. Wyszło tak:
1. 13,5 bar
2. 12,8 bar
3. 11,8 bar
4. 13,5 bar
5. 13,5 bar
6. 11,8 bar

Nie wiem czy to coś mówi, skoro metodologia niewłaściwa i zaworów przed mierzeniem nie wyregulowałem zgodnie ze sztuką.

Dodatkowo zmieniłem świece i czujnik temperatury. Bez zmian.

Na koniec zabawiłem się w podmianę przepływomierza na zły, bo z mojej 628CSi. Albo chodził na nim tak samo jak na oryginalnym, albo może nawet ciut bardziej żwawo. Ale jeżeli to ciut, więc to bez znaczenia.

-- Dodano 28 wrz 2018, o 20:57 --

Samochód ożył 🙂 Winny okazał się czujnik położenia koła zamachowego https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/prod ... a/v1230809
O.G.
Uczeń
 
Posty: 75
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 10:27
Lokalizacja: Wuwua
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx



  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

  • Reklama