[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

hmm

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.
  • Reklama

hmm

Post numer:#1  Postprzez bandyta » 17 sie 2007, o 18:12

czesc ludziska kto mi powie co jest grane ??>> bo u mnie na gazie lepiej wchodzi na obroty nisz na benzynie i na benzynie dziwnie tak tur tur tur tak silnik pracuje a na gazie jusz nie ma tego tur tur tylko pracuje jusz gładko?? kto mi pomoze rozwiązac tą zagadke? :?: :?:
bandyta
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Menl » 17 sie 2007, o 18:50

wtryski zapchane lub pompa paliwa juz sie konczy i nie wydaje
Menl
 

Post numer:#3  Postprzez Strzelba » 17 sie 2007, o 19:40

a tak na marginesie wiesz jak sie pisze "jusz"
a tak JUŻ

ps
oczy bola jak sie cos takiego czyta
Nie zadawaj mi na PW pytań po co, dlaczego itp - nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Forum jest do zadawania pytań!!!
NIE ODPISUJE NA PW DOTYCZĄCE DOSTĘPU DO GIEŁDY i SMSy chyba że chcesz bonusik

Czapki bejsbolówki z logo forum
Strzelba
Administrator
 
Posty: 3760
Dołączył(a): 17 gru 2006, o 19:32
Lokalizacja: z zamiedzy
Moje BMW: 328iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 318iS
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#4  Postprzez davidzior » 17 sie 2007, o 19:54

a jakie masz obroty na jałowym biegu na gazie a jakie na benzynie ?? w każdym zakresie obrotów tak się dzieje ?
davidzior
 

Post numer:#5  Postprzez ubott » 17 sie 2007, o 21:17

moze byc wiele przyczyn procz wspomnianej pompy i wtryskow (co ja bym wykluczyl) moze byc uszkodzona przeplywka, zapchany filtr paliwa, woda w paliwie (jesli masz go malo w baku)

pozdro
ubott
 

Post numer:#6  Postprzez Menl » 17 sie 2007, o 21:55

ubott, ale takie sa objawy jak sie nie jezdzi na benzynie i caly czas katuje silnik na gazie.
od czasu do czasu trzeba dodac do benzyny specyfika do przeczyszczania wtryskiwaczy np. firmy STP. czasami trzeba ostro dac w piz*e po oporze zeby uklad paliwowy i przeplywka przypomnieli sobie do czego sluza !!!

no , ale co do mechaniki z silnikiem to napewno mnie przewyzszasz :lol:
Menl
 

Post numer:#7  Postprzez ubott » 17 sie 2007, o 22:13

Menel napisał(a):ubott, ale takie sa objawy jak sie nie jezdzi na benzynie i caly czas katuje silnik na gazie.
od czasu do czasu trzeba dodac do benzyny specyfika do przeczyszczania wtryskiwaczy np. firmy STP. czasami trzeba ostro dac w piz*e po oporze zeby uklad paliwowy i przeplywka przypomnieli sobie do czego sluza !!!

no , ale co do mechaniki z silnikiem to napewno mnie przewyzszasz :lol:


hehe wiem co o tym bo zawsze na "wyzszych obrotach" jezdze na pb (szczegolnie na spotach)


ja bym obstawil przeplywke.....
ubott
 

Post numer:#8  Postprzez Menl » 17 sie 2007, o 22:33

z przeplywka mialem podobna akcje. chcialem troche w niej pogrzebac i niestety zje*alem sprawe.
kumpel polecil abym polatal na benzynie przez okolo pol godziny na maxymalnych obrotach do odcinki. i ....blaszka w przeplywce sama sie ustawila, wrozilo wszystko do normy.
przy okazji mialem niezla frajde bo to byla poprzednia 325 :mrgreen:
Menl
 

Post numer:#9  Postprzez bandyta » 18 sie 2007, o 09:42

już mowie ze jałowym biegu na lpg mam obroty na 700 i na pb tesz 700 ale własnie na pb silnik tak jakby na 5 garow pracował i jak mu depne na pedał gazu to wpierw jakby sie zaksztusił a puzniej na obroty wpada na lpg odrazu na obroty wchodzi nie ma tego zaksztuszenia na początku??ale zrobie takl jak radzicie poszaleje na pb z 30 minut i zobacze czy sie cos zmieni. no i co to jest przepływka bo jestem zielony z mechaniki samochodowej i ile to kosztuje i gdzie sie znajduje???? :cho:
bandyta
 

Post numer:#10  Postprzez Menl » 18 sie 2007, o 10:14

Obrazek
przeplywka to jest to cos na ktorym naklejony jest na tej fotce znaczek bmw - po lewej stronie u gory.zaraz za filtrem powietrza.
koszt uzywki okolo ~~150pln
Menl
 

Post numer:#11  Postprzez ubott » 18 sie 2007, o 10:18

wg mnie jak poszalejesz to nic nie pomoze, ale sprobowac mozesz...

i wlasnie takie przyksztuszenie to objaw zacinajacej sie przeplywki z czsem bedzie coraz gorzej

a gaz ci nie strzelil ostatnimi czasy?????

pozycz od kogos na 5 min przeplywomierz i podlacz jak bedzie wsio ok to bedziesz wiedzial co masz wymienic

pozdro
ubott
 

przepływka

Post numer:#12  Postprzez bandyta » 18 sie 2007, o 11:26

ubott napisał(a):wg mnie jak poszalejesz to nic nie pomoze, ale sprobowac mozesz...

i wlasnie takie przyksztuszenie to objaw zacinajacej sie przeplywki z czsem bedzie coraz gorzej

a gaz ci nie strzelil ostatnimi czasy?????

pozycz od kogos na 5 min przeplywomierz i podlacz jak bedzie wsio ok to bedziesz wiedzial co masz wymienic

pozdro
z gazem wszystko ok :!: :!:

[ Dodano: 18-08-2007, 11:29 ]
Menel napisał(a):Obrazek
przeplywka to jest to cos na ktorym naklejony jest na tej fotce znaczek bmw - po lewej stronie u gory.zaraz za filtrem powietrza.
koszt uzywki okolo ~~150pln
do twj przepływki jest podłączona rurka z LPG?czy z wymianą bedzie problem??
bandyta
 

Post numer:#13  Postprzez Menl » 18 sie 2007, o 11:48

bandyta, z lewej strony miedzy puszka filtra powietrza a przeplywka chyba powinienes miec taki prostokat-kawalek aluminium(zwezka) i do tego rurka miedziana z gazem.zeby to odkrecic od przeplywki musisz zdjac obudowe filtra i od srodka odkrecic srubki.
po drugiej stronie przeplywki jest chyba antywybuch ktory latwo odkrecic.
Menl
 

hmm

Post numer:#14  Postprzez bandyta » 18 sie 2007, o 17:27

byłem u mechanika z zapytaniem czemu na PB silnik pracuje jakby na 5 garow a na LPG jest ok to powiedział mi ze jeden z wtryskow padł ??? co wy na to ? czy naprawa bedzie kosztowna?? :? :cho:
bandyta
 

Post numer:#15  Postprzez ubott » 18 sie 2007, o 17:48

tylko tu jest pytanie czy silnik rzeczywiscie pracuje na 5 garkach czy pracuje tak jakby na 5 garkach bo np brakuje mu powietrza

ja mialem podobna sytuacje oddalem wszystkie wtryski do czyszczenia poskladalem silnik iii lipa dalej to samo...
sprobuj kupic taki srodek do czyszczenia wtryskow dodawany do paliwa bo nie wylkuczone ze u ciebie zapiekl sie wtrysk
pozdro
ubott
 

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości

  • Reklama