[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

2.4 TD przerywa w czasie jazdy

Wszystko co jest związane z silnikami Diesla
  • Reklama

2.4 TD przerywa w czasie jazdy

Post numer:#1  Postprzez Piter » 27 lut 2009, o 00:29

Chodzi o silnik 2.4td który przerywa w czasie jazdy. Zauważyłem też że śmierdzi ropą troszke bardziej niż normalnie. Turbina chodzi, ale zaczął kopcić na czarno troszke mocno. Może ktoś sie na tym zna i coś poradzi. Pliska!!!
Piter
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Melis » 2 mar 2009, o 10:20

w dieslach to jest troche Ciężka sprawa bo wiele moze być przyczyn...

Nie widać żadnych zmian widocznych na silniku podczas pracy? wycieki? nieszczelności?

Zacznij od wtryskiwaczy, wykręć i jedz do mechanika aby je sprawdził na przyrządzie.

(nie pali Ci sie może kontrolka od wtryskiwacza sterującego?)

Ja kiedyś miałem taki przypadek że od razu zaczeła tak przerywać że nie szło jechać gasła i w ogóle... pojechałem do kolegi mechanika... wykreciliśmy wtryskiwacze okazały sie być ok, sprawdziliśmy cały dolot i zasilanie paliwa i nie było śladu jakiejs awarii.

Troche załamany że bedzie trzeba pod komputer do innego mechanika dac żeby zrobił (czyli nie samemu i kasa poleci...) wracałem stanem padaczkowym (bo tak tylko można bylo nazwać kulture pracy silnika w tym momencie) do domu i postanowiłem ja dobrze przewietrzyć... :twisted:

Rozpędziłem sie do 170 (co nie było łatwe w tym stanie) i pomęczyłem tak ładnych pare kilometrów i jak ręką odjął wszystkie dolegliwości znikneły....

Tu akurat sprawdza sie poweidzenie:

"BEEMKA JEST JAK KOBIETA... CZASAMI MUSI DOSTAĆ OSTRO PO PIŹ..IE ŻEBY PRAWIDOWO CHODZIŁA" :lol:

Ale jednak zacząłbym od wtryskiwaczy i ogólnego sprawdzenia zasilania... bo nie uznaje katowania diesli...

Pozdrawiam!
Melis
 

Post numer:#3  Postprzez PaWeLeK_E30 » 5 mar 2009, o 23:22

mi się wydaje że wtryski ci leją, tak jak zostało napisane, sprawdzić i wyczyścić to by było przyczyną że kopci, no a że przerywa, odpowietrz układ paliwowy na filtrze, możliwe że coś z pompą to by miało wpływ na prace wtryskiwaczy
PaWeLeK_E30
 



  • Reklama

Powrót do Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama