[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

wymiana pompy wtryskowej

Wszystko co jest związane z silnikami Diesla
  • Reklama

wymiana pompy wtryskowej

Post numer:#1  Postprzez footrzak » 6 kwi 2009, o 17:49

Cześć.
Pisałem już o swoich problemikach w innym poście, teraz czas na ten rozdział.

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na kilka pytań.

Zmieniłem pompę wtryskową z elektrycznej na mechaniczną.
1. mechanik, który to robił twierdzi, że wszystko OK.
2. ekonomizer pokazuje dużo większe zużycie niż na pompie elektrycznej (mam się tym przejmować….., faktycznego jeszcze nie mogę sprawdzić)
3. mam wrażenie, że nie ciągnie tak jak na wcześniejszej pompie (nie można dobrze uwędzić opon, wcześniej można było:) ) i przymula przy wyprzedzaniu, jest dziwny efekt, jakby od około 2200 obr/min spadała jej moc i wyraźnie słabiej przyspiesza
4. nie podłączone jest podciśnienie (właściwie nadciśnienie) do pompy z kolektora ssącego, ponoć niepotrzebne.
5. mruga lub świeci się kontrolka wtrysku rozruchowego na desce (w zależności od tego jak szybko jadę i jak mocno wciskam gaz)

Poza tym pali na dotyk, mruczy jak perska kotka, turbina dmucha.
Jak można sprawdzić ustawienie i wyregulowanie pompy ?
footrzak
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Artur C. » 30 maja 2009, o 19:30

Zmieniłeś pompę elektroniczną na mechaniczną i z tąd sterownik nie zna pozycji nastawnika pompy więc wróży z fusuf i pokazuje jak pokazuje ,
Nie ciągnie bo pompa może być z 324d anie 324td ,
Podstawa w tej pompie to podlączenie ciśnienia z kolektora do pompy bo musi sterować dawką w stosunku do doladowania (wstaw trójnik w przewod czujnika doładowania i podlącz do pompy wtryskowej),
Kontrolka szaleje bo sygnalizuje usterkę układu wtryskowego a jest nią brak sygnału nastawnika pompy wtryskowej.

Podsumowanie- więcej zepsute niż naprawione.
Mechaniczna pompa to najgorszy sposób naprawy tego silnika.
Artur C.
 



  • Reklama

Powrót do Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama