[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Zamienniki blacharskie

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

Post numer:#76  Postprzez K-man » 19 wrz 2011, o 23:48

Adamu$ napisał(a):pawels5 możesz zrobić wstawki z nierdzewki, sprawdzone xxx-razy,
niema najmniejszego problemu z połączeniem, można spawać migomatem jak i tigiem



W ten sposób tworzysz ogniwo elektryczne i przyśpieszasz korozję.
alleluja i do przodu!
K-man
Student
 
Posty: 161
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 09:19
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Reklama

Post numer:#77  Postprzez ksx9 » 20 wrz 2011, o 07:44

dzieki zabafilip skoro prog jest ok no to za pare dni zamawiam. wlasnie ogladalem ten prog i chyba wiem w ktorych miejscach sie dzieli i wlasnie musze wymienic sama srodkowa czesc bo przod i tyl po przedzialce sa w bardzo dobrym stanie :) a prog w sedanie i coupe jest inny?
ksx9
Magister
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj
Moje BMW: e36
Nadwozie: Coupe
Silnik: m42b18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#78  Postprzez zabafilip » 20 wrz 2011, o 08:21

ksx9 napisał(a):dzieki zabafilip skoro prog jest ok no to za pare dni zamawiam. wlasnie ogladalem ten prog i chyba wiem w ktorych miejscach sie dzieli i wlasnie musze wymienic sama srodkowa czesc bo przod i tyl po przedzialce sa w bardzo dobrym stanie :) a prog w sedanie i coupe jest inny?


Tylko, że jak kupisz zamiennik to wymieniasz całość. Progi dla 2/4d są oczywiście inne!!
Obrazek
zabafilip
Profesor
 
Posty: 2433
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 09:16
Lokalizacja: Jutrosin
Moje BMW: 325eA
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#79  Postprzez Falconx » 20 wrz 2011, o 17:15

To zależy jaki próg kupi. Ja kupiłem z jednej strony cały ( i to jest najlepsze wyjscie) a z drugiej ta środkową część i że by to zrobić po ludzku musiałem zdejmować te kawałki progów co są na wierzchu i wspawywać je z powrotem .
HONDA VFR 750 RC36I - nie ma to jak 2 kółka :)
Falconx
Student
 
Posty: 280
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 15:45
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#80  Postprzez Rds » 26 lut 2012, o 20:14

zabafilip napisał(a):Witam,

Panowie chodzi mi o opinie na temat zamienników dwóch firm:
- Klokkerholm
- VAN WEZEL

Jak z jakością tych części i z spasowaniem?

W Delphinie jak skończę BLUE planuje zakup pasa tylnego oraz zakoli (w tym wypadku ASO). Pytanie jeszcze jakie reperaturki, chodź błotniki mam bardzo zdrowe.

Wstawialiśmy z kolegą reperaturkę klokkerholm do corsy (próg). Pasował idealnie!
Tylko całą tą śmieszną farbę czarną zmatowiliśmy, od środka pomalowaliśmy farbą tlenkową (chlorokauczyk), na zewnątrz 2x podkład, kolor i jeździ już 2 rok.

Ps. bardzo wiele na zewnątrz malowałem farbą tlenkową i wierzcie czy nie, wg. mnie najlepsza do zabezpieczania!
Rds
Student
 
Posty: 202
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 22:42
Lokalizacja: Skoki
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: Zamienniki blacharskie

Post numer:#81  Postprzez marki » 18 sty 2018, o 21:11

Cześć,
Wiem, że trochę odgrzewanie kotleta, ale jeżeli chodzi o zamienniki błotników, to czy coś się poprawiło / pogorszyło w temacie? Który polecacie?

Mam niestety obydwa zeżarte. :( Jeden wziąłem z ASO, ale z drugim chyba nie dam rady.
marki
Rekrut
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 14:56
Moje BMW: 316
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42b18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Zamienniki blacharskie

Post numer:#82  Postprzez LukE30 » 28 paź 2018, o 23:02

Cześć.
Temat przerabiany wielokrotnie ale myślę , że z upływem czasu ciągle aktualny.
Jak na tą chwile z blacharką .
O ile z reperaturkami blotników raczej nie ma problemu ( chociaż nie wiem czy nie jest róznica miedzy wąska a szeroką ) to z pasem na tył do wąskiej mam problem aby go odszukać.
LukE30
Student
 
Posty: 100
Dołączył(a): 26 paź 2018, o 12:16
Lokalizacja: Siewierz
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Zamienniki blacharskie

Post numer:#83  Postprzez cnapan » 28 gru 2018, o 13:44

Dalej jest słabo z zamiennikami do E30. 2 lata temu wziałem zamienniki błotników z intercarsu no i niestety bardzo źle to wygląda. Blacharz robił co mógł, ale z odległości 10 metrów da się zauważyć za szerokie szpary między błotnikiem a drzwiami. Tak samo z przodu. Z jednej strony błotnik wychodzi poza maskę a z drugiej jest krótszy od maski :evil:
Do niedawna byłem przekonany, że Klokkerholm robi dobrej jakości częsci do e30 we własnych halach produkcyjnych. Jednakże, po korespondencji z POlcarem okazuje się, że prawdopodobnie Klokkerholm zaopatruje się w te zamienniki tam gdzie wszyscy inni dystrybutorzy, więc jest to ten sam słaby sort. Sam produkuje tylko reperaturki nadkoli i trochę progów. Niestety, zostaje albo zamiennik za 180 zł, albo oryginał za ponad 1000 zł. Nie ma nic pomiędzy o dobrej jakości w okolicach 400-500 zł.
cnapan
Uczeń
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 15:49
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Re: Zamienniki blacharskie

Post numer:#84  Postprzez LukE30 » 28 gru 2018, o 23:08

Raczej będę potrzebował reperaturki błotników tył i pas tył od dołu do wysokości zderzaka no ale właśnie nie wiem co kupować bo każdy mówi ,że te zamienniki to "papier" nie blacha. Używka też nie wiadomo co tam pod lakierem siedzi.

Reperaturki błotników i pasa tył do wąskiej na wysokości zderzaka czymś się różni szeroka a wąska ?
LukE30
Student
 
Posty: 100
Dołączył(a): 26 paź 2018, o 12:16
Lokalizacja: Siewierz
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Zamienniki blacharskie

Post numer:#85  Postprzez mcgiver » 17 lis 2019, o 12:36

Czy ktoś może się wreszcie wypowiedzieć na temat spasowania pasa tylnego do wąskiej?
widzę w sieci że nie ma problemu z kupnem , tylko czy jest to dobrej jakości to niestety nie wiadomo.
W zasadzie muszę wymienić cały pas , nie tylko dół.

-- Dodano 3 gru 2019, o 23:49 --

wiec po dwóch tygodniach od zapytania sam sobie odpowiem
zaryzykowałem i kupiłem tajwański zamiennik za 200zł .
po wstepnym pasowanie na dwóch wkretach i dwóch ściskach stwierdzam ,że coś z tego bedzie :cool2: . pod linkiem dwie fotki https://photos.app.goo.gl/8GRBQijqhq7aD66L6
jampy wchodzą jak w masło ,szpary przy lampach równe przy klapie również :cool2:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska
dwa koła KLR 650 TENGAI
czołg isuzu trooper 3,2 24V 97 LIMITED
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w p...ę
mcgiver
Uczeń
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 lis 2019, o 19:48
Moje BMW: 318
Nadwozie: Sedan
Silnik: M10b18
Instalacja LPG: ---
Kolejne BMW: 329
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M50b29

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

  • Reklama