[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

m technic II - monta?

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

Post numer:#31  Postprzez DiVeR » 6 lip 2011, o 22:45

to widze, że grubsza robota z tym MT II , jeszcze mi powiedz co to są te pręty/płaskowniki powyginane pod pasem. Rozumiem, że to montażowe?
DiVeR
 

Reklama

Post numer:#32  Postprzez kris » 6 lip 2011, o 23:23

chyba tylko takie...do zdjęcia ;-)
kris
 

Post numer:#33  Postprzez Pacher » 7 lip 2011, o 14:58

He he do tych płaskowników przykręcona była nieoryginalna dokładka MT2 z żelkotu i nie mają one nic wspólnego z mocowaniem oryginału. Po prostu nie chciałem wiercić jakichkolwiek otworów w pasie i wykorzystałem te ori pod pasem. W ori MT2, dół dokładki też montuje się do tych otworów, ale tam są takie specjalne "mostki", które niwelują różnicę wysokości pasa, a dokładki. W tych podróbkach z żywicy, nie ma czegoś takiego i trzeba trochę kombinować. Pzdr
P.S. płaskowniki są mocowane na śruby, nie szkodzą żadnemu z elementów karoserii, nie są widoczne z pod pasa, a co najważniejsze można je zdemontować, bez szkód w 2min.
Pacher
Stażysta
 
Posty: 483
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:49
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#34  Postprzez vmasher » 4 sie 2011, o 08:52

piszcie jeszcze dokładnie jak to jest z montażem boków :P
vmasher
Magister
 
Posty: 1300
Dołączył(a): 12 lip 2009, o 19:42
Lokalizacja: WZW
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#35  Postprzez Pacher » 5 sie 2011, o 21:09

Vmasher, a więc:
nakładka na błotnik przedni- do góry wciskasz w takie okrągłe plasticzki jak przy zwykłej listwie, dół wkładasz takie wypustki w otwory nakładki progowej, a w rant nadkola wkręcasz 2 wkręty.
nakładka na błotnik tylny- do góry tak samo tyle że przy listwie zwykłej w jednym z otworów jest nit rozprężny, a nie ten plasticzek więc będą ci już brakować 2 (dotyczy coupe). Ból w tym że stara cena w ASO za ten plasticzek to 1,20zł, a w nowej krzyczą 16zł, tutaj na rant błotnika są jeszcze 2 nity rozprężne.
nakładka na drzwi- do góry tak samo, tyle że przy zwykłej listwie nie ma w ogóle tych plasticzków, więc potrzebujesz jeszcze 8szt (otworów w drzwiach coupe jest po 5, tyle że po jednym na stronę przypada taki zaczep ze śrubką i plastikową nakrętką, tak jak przy zwykłej listwie), na dół stosujesz takie zaczepy obrotowe.
nakładka na progi- w przedni błotnik wchodzą 2 nity rozprężne, tak samo w rant błotnika tylnego, wzdłuż progu do góry są zatrzaski 8szt (każdy mocowany na 2 nity rozprężne), na dole kolejne zaczepy od spodu auta 6szt.
Jak decydujesz się na M technika to musisz się liczyć z tym że trzeba wyłożyć kilka stów na spinki, bo mało kto ma kpl, no i z tym że trzeba podziurawić kastę jak ser szwajcarski. Pzdr
Pacher
Stażysta
 
Posty: 483
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:49
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#36  Postprzez Janek » 6 sie 2011, o 09:28

Tu znajdziecie kilka zdjęć jakie zrobiłem jak montowałem M pasztet do siebie https://picasaweb.google.com/JanekE30/MPakiet
Ja za komplet spinek i mocowań, uszczelek i szablonów do otworów zapłaciłem w ASO z tego co pamiętam coś ponad 800zł.
Jakby co to ori szablony do wiercenia otworów pod przednią dokładkę, otworów pod progi i otworów pod boczne listwy mam na sprzedaż.
Jak ktoś ma szablon do wiercenia otworów pod spojler to kupię chętnie.
Janek
Inżynier
 
Posty: 629
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#37  Postprzez vmasher » 12 sie 2011, o 06:20

Pacher napisał(a):nakładka na błotnik tylny- do góry tak samo tyle że przy listwie zwykłej w jednym z otworów jest nit rozprężny, a nie ten plasticzek więc będą ci już brakować 2 (dotyczy coupe). Ból w tym że stara cena w ASO za ten plasticzek to 1,20zł, a w nowej krzyczą 16zł


podaj jakieś foto jak możesz, bo nie kumam o co kaman :P mam w domu od chooooja spinek itp. od bmw, może mam i taką ;)

Janek napisał(a):otworów pod progi i otworów pod boczne listwy mam na sprzedaż.


janek ile i czemu tak drogo ;) może być na PW
vmasher
Magister
 
Posty: 1300
Dołączył(a): 12 lip 2009, o 19:42
Lokalizacja: WZW
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#38  Postprzez Pacher » 12 sie 2011, o 18:06

Obrazek
Na fotce masz przykład błotnika tylnego po demontażu zwykłej listwy. Po prawej i lewej stronie masz właśnie te plastikowe tulejki za które po nowej cenie krzyczą 16zł a po środku już jej brakuje bo przy zwykłej listwie jest tam spinka na nit rozprężny. Przypominam też że w drzwiach nie ma w ogóle tych tulejek bo są same nity rozprężne. W M Technicu wszystkie spinki są wciskane w te tulejki. Pzdr
Ps. pisałem już do Janka o te szablony na progi ale podobno nieaktualne - nie wiem czy sprzedał czy zmienił zdanie bo chętnie bym chociaż odpłatnie pożyczył. powiercił i oddał he he
Pacher
Stażysta
 
Posty: 483
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:49
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#39  Postprzez albert000 » 12 sie 2011, o 18:37

Janek ile płaciłeś za zaślepki w tylną dokładke??

Fajnie jak by ktoś wrzucił zdjęcia spinek i napisał ile których jest potrzeba, sedan mnie interesuje bo m tech czeka na malowanie a spinek mam troche napewno nie wszystkie i nie wiem ile musze dokupić:/
albert000
Uczeń
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2 mar 2010, o 01:01
Lokalizacja: TSA Sandomierz
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#40  Postprzez Janek » 20 sie 2011, o 01:57

Zdjęcia spinek są w linku, który podałem wyżej. Jeśli chodzi o ilości do sedana, musisz wspomóc się realoem. Tam wszystko jest napisane.

Co do zaślepek w tylny zderzak z pakietem, to jedna sztuka kosztuje bez zniżek około 6 euro czyli za dwie około 50zł.
Janek
Inżynier
 
Posty: 629
Dołączył(a): 19 wrz 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#41  Postprzez bula1 » 15 sty 2012, o 00:15

Witam.Mógł by mi ktoś wysłać tę instrukcje montażu na 1rejwen@wp.pl i jak to jest z progami od coupe do cabrio?Przerabiał ktoś temat?
bula1
Uczeń
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 gru 2011, o 02:21
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 318
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 525
Nadwozie: Sedan
Silnik: M54B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#42  Postprzez jackx-36 » 15 sty 2012, o 10:11

buła napisał(a): jak to jest z progami od coupe do cabrio?Przerabiał ktoś temat?

tak, Ja to przerabiałem i przerobiłem progi z coupe ze by pasowały do cabrio . poszukaj rezultatów w temacie http://bmw-e30.pl/viewtopic.php?t=4563
jackx-36
Profesor
 
Posty: 2267
Dołączył(a): 4 lut 2007, o 12:17
Lokalizacja: skątowni :)
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#43  Postprzez DavMc » 7 mar 2012, o 23:19

Ma ktoś z Was Panowie może dostęp do szablonów montażowych M tech 2 Sedan
żeby odsprzedać, wypożyczyć, skopiować.
Ew zna ktoś świeże ceny z ASO samych szablonów bez spinek?

Pozdr
DavMc
Magister
 
Posty: 1264
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 12:29
Lokalizacja: Nysa/Wrocław
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#44  Postprzez zabafilip » 8 mar 2012, o 07:31

DavMc napisał(a):Ma ktoś z Was Panowie może dostęp do szablonów montażowych M tech 2 Sedan
żeby odsprzedać, wypożyczyć, skopiować.
Ew zna ktoś świeże ceny z ASO samych szablonów bez spinek?

Pozdr


Zagadaj do Janka - może Ci pożyczy :P
Obrazek
zabafilip
Profesor
 
Posty: 2433
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 09:16
Lokalizacja: Jutrosin
Moje BMW: 325eA
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#45  Postprzez marcine30 » 4 sty 2013, o 17:44

Czy ktoś moze mi odpowiedzieć na pytanie czy da rade zamontować m-technic 2 z COUPE DO CABRIO oczywiście szeroka lampa.
marcine30
Student
 
Posty: 290
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 12:01
Lokalizacja: Żywiec
Moje BMW: 330ci
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m54b30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: e61
Nadwozie: Touring
Silnik: M57d30

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama