[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jak zdemontową środkową konsole? E30

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

Jak zdemontową środkową konsole? E30

Post numer:#1  Postprzez Poler » 22 kwi 2008, o 02:28

Mam mały problem polegający na tym że niepotrafie w mądry sposób zdemontowac konsoli środkowej w celu wymienienia żarówek ponieważ niejest ona oświetlona. Od czego mam zaczac aby niepolamac plastików. Pozdrawiam i czekam na pomoc :cool2: !
Poler
 

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#2  Postprzez turek63 » 22 kwi 2008, o 07:23

zalezy która czesc konsoli masz na mysli :) jesli chodzi ci o ta czesc gdzie siedzi radio zegarek itp to z tego co pamietam to musisz najpierw wydlubac zasalepki i przyciski od awaryjnych i od podgrzewania szyby i jak sobie tam zajrzysz to od góry po ukosem sa wkrecone zdaje sie 2 małe srubki msisz je wykrecic nie jestem tez pweien czy nie trzeba wyjac calego tunelu srodkowego i i od dolu cos pokrecic ale sprawdze pozniej i dam znac
pozdrawiam
turek63
Uczeń
 
Posty: 96
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 21:28
Lokalizacja: białystok
Moje BMW: 325
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 330i
Nadwozie: Touring
Silnik: M54b30
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez Arczi e30 » 22 kwi 2008, o 07:39

tak jak pisał kolegą .. od góry jak wyciagniesz przyciski od ogrzewania szyby i awaryjnych ujrzysz 2 malutkie wkrety, są umieszczone na skraju panelu, od dołu takze są 2 wkrety identycznie rozmieszczone jak te na górze, musisz odkrecac jakim malym krzyzaczkiem

Moja rada jest taka żeby nie demontować linek od regulacji nawiewu, bo stracisz dużo nerwów z ponownym ich podpięciem, a jesli już musisz to zrobić to jakoś je podpisz, zebys potem podpioł identycznie

Te małe wkreciki wkręcane są ta takie blaszki, takze tez ich nie pogób bo potem nie przykrecisz panela ..

panel demontowałem juz kilka razy, trzeba poświecić dłuższa chwile na tą dłubanine ..
Arczi e30
Profesor
 
Posty: 2426
Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 07:45
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: 32xx
Nadwozie: Sedan
Silnik: mxxbxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#4  Postprzez apply » 22 kwi 2008, o 09:24

Dla zobrazowania tego co koledzy piszą powyżej: rozkład śrub do odkręcenia w panelu
Obrazek

Arczi e30 napisał(a):Moja rada jest taka żeby nie demontować linek od regulacji nawiewu, bo stracisz dużo nerwów z ponownym ich podpięciem, a jesli już musisz to zrobić to jakoś je podpisz, zebys potem podpioł identycznie


Aby uniknąć demontażu linek wystarczy podważyć plastikową osłonkę od suwaków i odkręcić 4 wkręty tam gdzie zaznaczone na zdjęciu poniżej. Mechanizm suwaków z linkami zostaje w całości i można wyjąć panel.
Obrazek
apply
Student
 
Posty: 282
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 15:25
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#5  Postprzez marcin77 » 26 kwi 2008, o 08:11

Jak zdemontową środkową konsole? E30

A po jaką cholerę demontować???????
Jedną żarówkę masz nad pokrętłem od temperatury i dostaniesz się do niej po wyjęciu radia, a druga jest pod pokrętłem nawiewu- wkładasz rękę od spodu między konsolę nawiewu i tunel środkowy i na pewno wyczujesz kabelki, gniazdo żarówki jest trochę po skosie, wymiana trwa 5 minut.
marcin77
Stażysta
 
Posty: 346
Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 15:08
Lokalizacja: borne sulinowo
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#6  Postprzez santos666 » 23 cze 2008, o 12:39

a do czego jest ten mały czarny pypeć w rogu, koło reg temperatury???? do alarmu jakiegoś czy jak ??
-----DZIDADWIEŚCIE-----


8
santos666
Student
 
Posty: 124
Dołączył(a): 16 kwi 2008, o 20:36
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#7  Postprzez szewczu » 23 cze 2008, o 12:58

w wersjach z klima tam jest czujka od temp wew
szewczu
 

Post numer:#8  Postprzez BeMek_E30 » 17 sty 2009, o 18:56

ja kuzwa nie moge znaleść tej drugiej żarówki cała reke dziś podrapałem szukając jej :duh: może ktoś szczegółowo ją napisze gdzie sie znajduje???
BeMek_E30
 

Post numer:#9  Postprzez medoff » 18 sty 2009, o 11:51

BeMek_E30 napisał(a):ja kuzwa nie moge znaleść tej drugiej żarówki cała reke dziś podrapałem szukając jej :duh: może ktoś szczegółowo ją napisze gdzie sie znajduje???


posluzylem sie zdjeciem kolegi apply, myle ze nie ma mi tego za zle :mrgreen:

Obrazek

a wiec "ŁBY" zarowek wychodza w tych miejscach zaznaczone ne zielono. o ile do zarowki tej na gorze jest latwy dostep bo wystarczy wyjaąc radio to z ta na dole jest wiecej zabawy....

moja rada jest taka ze jezeli nigdy nie rozbierales panela i nie wiesz w ktorym dokladnie miejscu jest ta zarowka to tak na slepo nie wyczujesz jej, tym bardziej ze trzeba wlazyc palce od dolu, bo reka nie wejdzie :mad2:

ja wczoraj wymienialem zarowki i wole rozebrac panel bo jest szybciej i latwiej i wszystko elegancko widac. ja przy wymianie musialem wyjac caly tunel srodkowy bo nie moglem odkrecic tej srubki pod reg. temp. ( raptem dwie srubki i 2 plastikowe wkrety od tunelu)

ale dla mnie i tak jest lepiej to zrobic bo zajmuje tylko pare minut i nie musze tracic nerwow na szukanie zarowki i drapac reki :jum:

panel odkrecaj tak jak radzi kolega apply zeby nie ruszac linek.

kurde rozpisalem sie...... :P
medoff
Uczeń
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 20:51
Lokalizacja: blisko Zamościa
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#10  Postprzez Michas » 18 sty 2009, o 13:51

ja wymienialem pierwszy raz i to bez odkrecania deski... z dolna bylo latwo a z gorna troche zabawy... dopiero pozniej wpadlem na to ze trzeba wyciagnac kieszen od radia a wtedy juz bez problemu ja zlokalizowalem :) tyle ze bez pociecia sobie lapy sie nie obeszlo ;)
Michas
 

Post numer:#11  Postprzez medoff » 18 sty 2009, o 20:39

kolego michas jezeli dla ciebie dolna byla latwo :shock: to jak ty wogole sie dostales do gornej :jawdrop: , ktoredy bez wyjmowania radia??
medoff
Uczeń
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 20:51
Lokalizacja: blisko Zamościa
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#12  Postprzez Michas » 19 sty 2009, o 00:13

wyciagalem radio... a potem jeszcze kieszen od radia ;)
Michas
 

Post numer:#13  Postprzez tigre0070 » 19 sty 2009, o 08:15

dolną też jest łatwo...wystarczy troccę pogrzebać łapką :P :not:
tigre0070
 

Post numer:#14  Postprzez BeMek_E30 » 19 sty 2009, o 13:33

nom bede probował drugi raz juz mi ręka sie zagoiła więc bedziemy działac dalej :mrgreen:
BeMek_E30
 

Post numer:#15  Postprzez medoff » 19 sty 2009, o 20:09

a ja i tak wole odkrecic panel. zajmuje to z 15 minut, jezli trzeba srodkowy tunel ruszyc, a bez tego to nawet mniej i nie musze tracic nerwow na "wymacanie" zaroweczki, wyjecie jej i pozniej wlozenie, co zajelo by napewno wiecej czasu :cool2:
medoff
Uczeń
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 20:51
Lokalizacja: blisko Zamościa
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: TAK

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama