[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#1  Postprzez Flemo » 19 kwi 2017, o 16:02

drodzy towazysze mam nie mały problem gdyz moj pakiet mt2 pochodzi z nadwozia coupe, i potrzebuje dowiedziec sie jaka jest roznica w listwie tylnego blotnika miedzy coupe a cabrio, progi zamowilem w ASO od cabrio ,bo wiadomo ze sa inne, acz kol wiek przy zamowieniu progow dostalem informacje od czlowieka ktory jest na dziale serwis, ze jest pod innym numerem listwa Cabrio a innym coupe, i teraz kwestia tego czy jest jakos inaczej profilowana ,czy sa inaczej wypusty dolne wsuwane do progu, czy tez rozni sie np. wymiarem miedzy blotnikiem a listwa?? pomozcie bo chce naprawde zachowac wszystko jak najblizej oryginalu, :mad2:
jedna różnica która zauważyłem jest mocowanie spinki przy rancie błotnika, w coupe jest jedna dziura więcej w karoserii a w cabrio nie ma tego otworu , i teraz czy tylko to jest jedyna różnica czy tez coś jeszcze jest innego, niestety nowe listwy tylnych błotników mt2 już nie występują , a progi to tez nie mały wydatek bagatela 3tys, wiec nie chce utopić kasy i nic z tego nie ulepić ,może ktoś z was ma ochotę porobić zdjęcia swojego mt2 cabrio ewentualnie znajdzie chwile by mi jakoś udostępnić jakieś pomoce ,Człowieki POMOCY :cry:
Flemo
Uczeń
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 16:33
Lokalizacja: LBN
Moje BMW: 335
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 735
Nadwozie: Sedan
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#2  Postprzez Makaveli » 19 kwi 2017, o 17:58

Pakiet różni się z tego co wiem to progami
E30 Meeitng Poland 1.1
https://bmw-e30.pl/viewtopic.php?f=195&t=51856&sid=dda66b91255e7220756b9ec8b43ac576
https://petroholix.com/index.php
Odzież dla e30'stkowiczów i fanów klasycznego Motorsportu
Avatar użytkownika
Makaveli
Moderator
 
Posty: 2893
Dołączył(a): 10 mar 2007, o 11:58
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20b25
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#3  Postprzez Flemo » 20 kwi 2017, o 10:51

niestety ale listwy tylne w katalogu widnieją pod innymi numerami do cabrio i innymi do coupe wiec jakaś różnica na pewno jest, a na dzień dzisiejszy są już nie osiągalne, i z tad pytanie czy różnią się tylko miejscem mocowania spinki czy może jest coś jeszcze ważnego, aby nie kupić progów a później okaże się ze dalej będzie jakieś lepienie :duh:
Flemo
Uczeń
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 16:33
Lokalizacja: LBN
Moje BMW: 335
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 735
Nadwozie: Sedan
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK

Re: listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#4  Postprzez Stammek » 21 kwi 2017, o 23:05

Przerabialem temat normalnych listew w cabrio...nie wiem jak to jest z mt2 ale moze coś pomogę.
W kazdym razie cabrio normalną listwe tylnego blotnika ma prawdopodobnie 2cm dluzsza niz coupe...przynajmniej tak mi sie wydaje bo mam u siebie listwe z coupe i jest za krotka...
ale mam listwe z chromem czyli jest na pewno z waskiego coupe.Moze listwa od szerokigo Coupe jest dluzsza.
Jutro to zmierzę.
Obrazek
Stammek
Weteran
 
Posty: 4362
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: vwt4
Nadwozie: Touring
Instalacja LPG: NIE

Re: listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#5  Postprzez Flemo » 21 kwi 2017, o 23:45

dzięki kolego za zainteresowanie moim tematem, ale mam listwę z coupe mt2 i na długość pasuje idealnie ,w poniedziałek porobię zdjęcia, jedynie czym by się różniła i się zastanawiam czy jest to możliwe to miejscem mocowania spinek ,albo szerokością odsadzenia od progu, nie umiem tego wytłumaczyć ale zrobię zdjęcia i pozaznaczam oco chodzi, tak czy tak zobaczymy co z tego wyjdzie wczoraj zamówiłem nowe progi mt2 do cabrio w aso, ok. środy maja już być na miejscu, także jest ryzyko jest zabawa :roll: , jak będę miał progi przymierze do auta i przymierze listwę wtedy będzie wiadomo w czym jest różnica i dlaczego są pod innym numerem i opisem zastosowania :shock:

-- Dodano 26 kwi 2017, o 15:51 --

progi przyjechały, i oznajmiam wszech i wobec ze progi cabrio pasują p&p do listew błotnikowych z wersji coupe :D , i udało mi się ustalić wspólnie z przedstawicielem działu technicznego bmw aso, dlaczego występują w katalogu pod innym nr części,mianowicie listwy zwykle jak i listwy mt2 były montowane zamiennie bez ingerencji w karoserie a co za tym idzie rożni się miejscem spinki montażowej w nadkolu tylnym ,z tąd ta różnica pomiedzy cabrio a coupe, najbardziej balem się ze będzie inaczej profilowana może inna długość bądź jezyki montażowe wsuwane w listwę progowa, cale szczęście wszystko pasuje, a co do miejsca spinki będę zmuszony wywiercić otwór w celu zapięcia spinki listwy bocznej coupe ;) , także pikuś ,przymierzone do auta obmierzone wsjo pasuje :jum: , może kiedyś komuś sie przyda ta informacja , dodaje poniżej fotki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wspomniana listwa mt2 coupe ma fabryczne miejsce na elemencie płaskim spinkę zaznaczone na czerwono natomiast karoseria cabrio i listwa mt2 cabrio ma spinkę umieszczona na profilu przykręcana nakrętka od wewnętrznej strony nadkola zaznaczone na żółto z tad różnica pomiędzy listwa coupe i cabrio
Obrazek
Flemo
Uczeń
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 16:33
Lokalizacja: LBN
Moje BMW: 335
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 735
Nadwozie: Sedan
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK

Re: listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#6  Postprzez Makaveli » 23 maja 2017, o 09:32

Tak czułem odnośnie paneli że jeden pies :)
E30 Meeitng Poland 1.1
https://bmw-e30.pl/viewtopic.php?f=195&t=51856&sid=dda66b91255e7220756b9ec8b43ac576
https://petroholix.com/index.php
Odzież dla e30'stkowiczów i fanów klasycznego Motorsportu
Avatar użytkownika
Makaveli
Moderator
 
Posty: 2893
Dołączył(a): 10 mar 2007, o 11:58
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20b25
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: listwy błotnika MT2 Coupe i Cabrio rożnice

Post numer:#7  Postprzez Flemo » 23 maja 2017, o 11:38

wszystko jest dokładnie takie samo ,wymiary przylegania do karoserii ,jak również odsadzenia itp, pasuje prawie p&p rożni się jedynie miejscem spinki mocującej, a potwierdzone mam juz to w 100% bo miałem obydwie listwy w reku :)
Flemo
Uczeń
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 16:33
Lokalizacja: LBN
Moje BMW: 335
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 735
Nadwozie: Sedan
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama

cron