[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jaki ?rodek do skóry?

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

Post numer:#46  Postprzez Jabol » 15 lis 2009, o 13:27

No ja tez w podobny sposób zabiłem kere mt1 i gałke zmiany biegów orginalna m3:( teraz to i to musze oddac do obszycia....
Jabol
 

Reklama

Post numer:#47  Postprzez Bagor » 15 lis 2009, o 15:13

.
Ostatnio edytowano 9 lut 2011, o 03:40 przez Bagor, łącznie edytowano 1 raz
Bagor
 

Post numer:#48  Postprzez Jabol » 15 lis 2009, o 22:42

No i na te srodki decyzja zapadła:) jak zrobie tym skóry to wkleje zdjecia przed i po:)
Jabol
 

Post numer:#49  Postprzez marek1132 » 20 lis 2009, o 13:52

Jabol napisał(a):marek1132, Jak bys mógł umiescic fotki jak twoja skóra wyglada teraz po wyschnieciu i w troche lepszym swietle....

[ Dodano: 15-11-2009, 12:07 ]
Pomalowac to nawet znam taka osobe ktora maluje farba z zmiekczaczem do lakieru i jakos to wyglada.... Ale ja szukam czegos naprawde dobrego co mi przywróci ta skóre do dobrego stanu i nie bedzie tak widac ze to malowane itd.... gobry sfekt daje pasta kiwi bo juz testowałem ale po 1. brudzi spory czas a po 2. starcza to na nie za długo wiec nie ma sensu tym robic... Chyba ze na handel:P:P
Bardzo dobry efekt do nabłyszczania skóry daje wazylina kosmetyczna;) nabłyszcza i namiekcza skóre naprawde super ale nie wiem jak po pewnym czasie bedzie to działało na skure wiec juz jej nie stosuje....

Wedle życzenia :) Zdjęcie zrobione dzisiaj,na szybko wyjąłem przednie siedzenia i oto efekt:
http://img688.imageshack.us/img688/8711/siedzenia.png
Od renowacji minęło trochę czasu,siedzenia wyglądają jak orginalnie barwione,nie ma śladu malowania.Oczywiście nie są jak nowe,ale jest niebo a ziemia z tym co było wcześniej.Ja bym nie eksperymentował z farbami ze zmiękczaczem lakieru i czarnymi pastami[krótkotrwały efekt]. Używałem Renoskóra,który jest tylko i wyłącznie do skóry :P
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#50  Postprzez Stammek » 20 lis 2009, o 17:12

marek1132 napisał(a):Używałem Renoskóra,który jest tylko i wyłącznie do skóry :P


ile buteleczek trzeba na dwa przednie sportsitze?
czym malowaleś,pistoletem?
Obrazek
Stammek
Weteran
 
Posty: 4362
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: vwt4
Nadwozie: Touring
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#51  Postprzez marek1132 » 20 lis 2009, o 18:16

Nie chce strzelać,kupiłem Renoskór w pojemniku litrowym,malowałem małymi gąbkami do mycia naczyć,idealnie się nimi wciera lakier w skórę,pędzla raczej nie polecam powstaje zbyt gruba warstwa farby. Pistoletem nie próbowałem,pewnie gdybym miał to bym poeksperymentował.Kup na początek ze cztery buteleczki 35ml,jak zabraknie to dokupisz,a jak nie to odrazu kup 1 litr i starczy na zregenerowanie kilku tapicerek :)
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#52  Postprzez doktorkazdadiagnoza » 18 lut 2010, o 23:30

Panowie odkopuje temat jako, ze chce odnowic tapicerke w dwoch e30 cabrio. Może ktoś się orientuje jak nazywa się dokładnie kolor skóry w E30 cabrio?? Chciałbym poznać nazwe koloru czarnego i niebieskiego?
Znalazłem coś takiego, ale nie potrafie chyba dobrać ...
http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/k ... k/bmw.html

[ Dodano: 20-02-2010, 08:45 ]
Nikt sie nie zna ??
Drift jest zajebisty
doktorkazdadiagnoza
Student
 
Posty: 231
Dołączył(a): 15 lip 2009, o 23:18
Lokalizacja: BMW Świdwin
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#53  Postprzez marek1132 » 22 lut 2010, o 22:52

Tydzień temu pisałem maila do lederzentrum,też chcę zregenerować następną tapicerkę,są dwie opcję,pierwsza z nich to wysłanie skrawka skóry,np. z pod siedzenia,na jej podstawie dobiorą odpowiedni kolor,druga opcja,udać się do serwisu w celu rozkodowania numeru VIN (numer nadwozia),będziesz wiedzieć jaką dokładnie masz skórę,dane wysyłasz do lederzentrum a oni przysyłają ci farbę :)
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#54  Postprzez doktorkazdadiagnoza » 22 lut 2010, o 23:49

Juz się tego doczytałem, ale nie chce sie baiwc w wyslylki, bo podejrzewaam, ze w E30 wiele rodzajow kolorow skorzanych tapicerek nie bylo. tym bardziej w cabrio :cool2:
Drift jest zajebisty
doktorkazdadiagnoza
Student
 
Posty: 231
Dołączył(a): 15 lip 2009, o 23:18
Lokalizacja: BMW Świdwin
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#55  Postprzez marek1132 » 23 lut 2010, o 11:38

Więc pozostaje dokładne rozkodowanie numery vin :cool2:
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#56  Postprzez doktorkazdadiagnoza » 13 mar 2010, o 11:51

tak jak mowiles kolega po nr VIN roszyfrował kolorek... Dzis biore sie za renowacje, zobaczymy co z tego wyjdzie....
P.S. Marek1132 mam tylko prośbe. Mogłbyś troszke dokładniej opisac czyszczenie/odtłuszczanie acetonem, nie chce przesadzic. Jak dlugo/dużo trzeba wcierac gabką farbe? Na koniec wycierasz wszystko szmata, zeby nie barwiło ? Z góry dzieki za pomoc :cool2:
Drift jest zajebisty
doktorkazdadiagnoza
Student
 
Posty: 231
Dołączył(a): 15 lip 2009, o 23:18
Lokalizacja: BMW Świdwin
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#57  Postprzez MAJSU » 13 mar 2010, o 13:36

Trzeba pamiętać żeby raz w roku dobrze wyczyścić skórki a nie tylko w nie wcierać raz na miesiąc jakieś odżywki. Trzeba mieć trzy przeparaty: do czyszczenia, nawilżenia i zabezpieczenia przed ścieraniem. Te wszystkie mazidła 3 w 1 się nadają jeżeli robimy coś na handel a nie jeżeli chcemy się długo cieszyć ładnymi skórami.

Polecam kosmetyki lederzentrum i zymola może nie są tanie ale starczają na naprawdę długo. Szczególnie jeżeli ktoś lubi matowe skóry jak z salony wtedy Zymol jest idealny.

Ja swoje skóry czyściłem w ten sposób... ALE NIE POLECAM JUŻ PŁYNU DO TKANIN ! Radzę się zaopatrzyć w jakiś płyn/piankę w lederzentrum ! Krem KIWI i Megłajarsa używam cały czas i sprawdza się BDB.

Jako że właśnie zakończyłem konserwację skórki do mojego Rekina to chciałem się podzielić z forumowiczami moim doświadczeniem ;)

Do mycia polecam Perwool do prania ręcznego rozcieńczony z wodą z której ubijamy pianę do czyszczenia skór. Ja do szorowania użyłem szczoteczki do zębów o twardości medium, tak żeby nie uszkodzić skóry - przydaje się ona do dokładnego wyciągnięcia brudu ze zmarszczek, zakamarków oraz szwów. Do większych powierzchni można użyć takich normalnych szczoteczek do rąk bo tą do zębów można się nieźle napocić szorując fotele :P

Po wstępnym szorowaniu brudną pianę ściągamy jakąś chłonną zwilżoną szmatką którą co chwilę płuczemy żeby ponownie nie wcierać brudu i wycieramy do sucha papierowymi ręcznikami tak żeby skóra się nie przemoczyła ! Następnego dnia jak skóry wyschną wcieramy w nie jakiś nawilżający specyfik, ja użyłem Leather Cream Anti-Stain Colurless/without grease firmy KIWI który najlepiej nakładać ręką wcierając go w skórę... Fajnie sobie pomacać te wszystkie krągłości hyhy :hyhy: Pamiętajcie żeby nasmarować wszytskie miejsca gdzie skóry się ze sobą stykają np. siedzisko-boczek dzięku temu skóry przestaną skrzypieć ;) Czekamy jakieś 20 min aż krem się wchłonie i następnie nakładamy jakiś preparat który nałoży warstwę ochronną na nasze czyste i mięciutkie skórki :] Chciałem uzyskać wygląd jak najbardziej zbliżony do oryginalnego matu bo nie lubię świecących plastików i skór :dobani: Szukałem i czytałem dużo na ten temat i wybrałem w rezultacie Gold Class Rich Leather firmy Meguiar`s. Znowu czekamy jakieś 20 min tyle że tym razem wycieramy wszystko jakąś miekką szmatką do sucha i po to żeby zebrać ewentualny nadmiar pasty. Przyznam że wybór Meguiarsa to był to strzał w 10 :hurra: Skóry nabierają po nim lekkiego matu z taką jakby perłową poświatą która pięknie wygląda na jasnych skórach. Na fotkach trochę widać ten efekt... ;)

Efekt moich prac na 23 letnich fotelach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MAJSU
 

Post numer:#58  Postprzez marek1132 » 13 mar 2010, o 15:13

Skórka pierwsza klasa,takich e28 można policzyć na palcach jednej ręki 8)
doktorkazdadiagnoza najpierw dokładnie odkurz wszystkie zakamarki,aby pozbyć się drobinek piasku itp.,do czyszczenia możesz użyć drogich specyfików,ale możesz spokojnie zastosować szare mydło,ma neutralne PH i idealnie nadaje się do czyszczenia gładkich skór.Na lekko zwilżoną szczotkę (nie drucianą ;) ) nakładasz mydło i okrągłymi ruchami szyścisz skórę pamiętając żeby nie dopuścić do nadmiernego nasączenia skóry wodą,wycierasz wszystko zwilżoną szmatką.Po zabiegu odtłuszczasz dodatkowo skórę acetonem,czekasz do wyschnięcia i zaczynasz malowanie,ja używałem do tego małych gąbek do mycia naczyć.Farbę ( w moim przypadku był to RENOSKÓR),nanosisz na gąbkę i rozsmarowujesz okrągłymi ruchami,nic nie wycierasz to nie jest pasta do butów ;) czekasz do wyschnięcia i na tym koniec.Jeśli stwierdzisz,że efekt Cię nie satysfakcjonuje powtarzasz malowanie.Pamiętaj,żeby dobrze rozprowadzić farbę,warstwa musi być cienka.Po zabiegu zabezpiecz skórę np.Leder Versiegelung dostaniesz ten preparat w Lederzentrum,może być też inny...Choć Renoskór nie jest zły,to jednak następną tapicerkę odnowię specyfikami z Lederzentrum to już jest klasa premium.Renoskór to taka klasa kompaktowa,ale jeśli dobrze wszystko przygotujesz do malowania będziesz zadowolony z efektu :)
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#59  Postprzez Prins » 22 mar 2010, o 01:02

Jaki mogli byscie polecic srodek do odnowy skory, dokladnie chodzi mi o bananowe skory w e36 cabrio (pasty do wcierania lub farby do malowania)
Damian
Prins
Inżynier
 
Posty: 872
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 00:26
Lokalizacja: Mielec RMI
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#60  Postprzez bez pozdrowień » 6 sty 2011, o 14:08

Panowie, mam w domu takie mleczko do skór (matka kupiła je do swojej kurtki skórzanej)

http://www.otoli.pl/chemia/prod232667_C ... _250ML.php

Służy do czyszczenia i pielęgnacji skór obiciowych, przedmiotów skórzanych.
Delikatnie i skutecznie usuwa plamy, nabłyszcza skóry nie powodując ich wysuszenia. Pozostawia połysk i przyjemny zapach.


mogę tym wyczyścić skóry w moim cabrio ?
bez pozdrowień
 

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

  • Reklama