[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jaki ?rodek do skóry?

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

Post numer:#16  Postprzez Menl » 24 maja 2009, o 13:58

No zgadza sie . Ładnie sie blyszcy ale przez okolo tydzien...
Plusem jest to, ze szybko sie go rozprowadza i poleruje, bede poprostu raz na 1-2 tygodnie go uzywal i polerowal skorki .
Menl
 

Reklama

Post numer:#17  Postprzez marek1132 » 30 sie 2009, o 20:04

Witam,kilka tygodni temu odnawiałem skórę w e30 cabrio,auto stało nie używane kilka lat,oto efekt-fotel przed regeneracją:
http://img34.imageshack.us/my.php?image=1001063.jpg
Po regeneracji:
http://img41.imageshack.us/my.php?image=1001070.jpg ,zdjęcie zostało zrobione po naniesieniu mleczka do skóry dlatego tak się świeci,teraz jest bardziej matowa.
Materiały użyte do regeneracji skóry:
http://img30.imageshack.us/my.php?image=1001065.jpg
dodam,że acetonu poszło 3 butelki,szmat niezliczona ilość ,3 gąbki do zmywania naczyń(idealne do rozprowadzania i wcierania farby).
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#18  Postprzez Menl » 30 sie 2009, o 20:39

Napisz jak sie nazywa ten srodek. Po kazdym preparacie z woskami skora najpierw ladnie sie blyszczy a po przepolerowaniu juz mniej...
Menl
 

Post numer:#19  Postprzez marek1132 » 30 sie 2009, o 21:26

Jest to farba do skóry RENOSKÓR,litrowa butelka kosztuje prawie 100zł,ale wystarczy na odnowienie skóry w kilku autach.
http://www.allegro.pl/item720791616_lak ... zarny.html
Pomalowałem tym też kierownicę,była lekko przetarta,teraz wygląda jak nowa.Najważniejsze to dobrze odtłuścić.Najlepiej właśnie do tego nadaje się aceton,zmywa starą warstwę lakieru jak również idealnie odtłuszcza co powoduje,że nowa farba idealnie trzyma się powierzchni skóry.
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#20  Postprzez Menl » 30 sie 2009, o 21:43

Aaaa to wiadomo, mi Piter tez kiedys tym odnawial siedzenia i do dzis jest ok a latam nia okolo 1.5 roku i polecam. Sam nie widzialem jak to sie robi bo Piter z nudow sam sie wyrwal ze mi to zrobi ...ale do dzis jest OK. Tylko ze on kupowal to w malutkich pojemnikach :
http://www.allegro.pl/item704786357_far ... od_ss.html
Menl
 

Post numer:#21  Postprzez neophyte » 30 sie 2009, o 22:02

też używam tego środka do kiery - mogę z czystym sumieniem polecić :cool2:
neophyte
Profesor
 
Posty: 2282
Dołączył(a): 12 lis 2007, o 19:26
Lokalizacja: chojnice
Moje BMW: sc2
Nadwozie: Touring
Silnik: K4M 1,6
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 740
Silnik: MxxBxx

Post numer:#22  Postprzez Menl » 30 sie 2009, o 22:43

i niech niektorzy sobie nie pomysla ze to peka itd , lakier ladnie sie rozchodzi i nic nie widac...najwazniejsze aby idealnie odtluscic dopiero nakladac Renoskor.
Menl
 

Post numer:#23  Postprzez el damiano » 1 wrz 2009, o 00:27

Kolega który zajmuje się obszywaniem tapicerek samochodowych(deski,kiery ,fotele) polecił mi oliwkę do maszyn szyjących.

Taka bezwonna za 4 zł.myślałem że nic to nie pomoże,ale po dwóch natarciach skóra zrobiła się mięciutka i nabrała koloru.

Sucha skóra pęka i sie niszczy dlatego dobrze jest ją systematycznie konserwować.


Tanio a dobrze i z widocznym efektem.

Pozdrawiam
el damiano
 

Post numer:#24  Postprzez Menl » 1 wrz 2009, o 00:32

A ja slyszalem od kogos innego zajmujacego sie wlasnie renowacja skor ze oliwki, kremy itd zapychaja jakies tam nie widoczne tzw pory itd. Wiecie o co chodzi... Na poczatku bedzie ok , ale po kolejnych smarowaniach efekt bedzie coraz gorszy...
Menl
 

Post numer:#25  Postprzez Memphis » 1 wrz 2009, o 16:08

Menel, dobrze słyszałeś. Oliwka do maszyn szyjących jest do maszyn szyjących, a nie do konserwacji skóry. Wszystkie kremy do rąk, do stóp, do d..., oliwki dla dzieci, pasty do butów i inne cuda NIE SĄ PRZEZNACZONE DO RENOWACJ SKÓRY. Środki do tapicerek skórzanych pozwalają skórze oddychać, a inne mazidła nie. Są srodki do skór na bazie naturalnej i na bazie syntetycznych silikonów np i kazdy z tych srodkó jest przeznaczony do innego rodzaju skóry. Jeśli masz oryginalną skórę BMW to poprzez numer Vin możesz dojść jaki rodzaj skóry posiadasz (BMW stosowało następujące rodzaje skór:Bison - Skóra samochodowa stosowana przez koncern BMW w latach 80-92 w modelach serii (6) (7) (5) Dakota - Stosowana przez koncern BMW w modelu E-60 (5) Montana Nappa Nasca). W zależności od rodzaju skóry inaczej się ją pielęgnuje. Na przykład skóry Bison są miłe w dotyku, ale podatne na zabrudzenia przez otwartą lekko oszlifowaną powierzchnię.
Jakbyś taką skórę potraktował oliwką do maszyn to wsiaknęła by ona i skóra zmieniłą by kolor, mogły by powstać plamy przy nierównomiernym nałozeniu.
Także apeluję do pseudo znawców: NIE ZNACIE SIĘ-NIE PISZCIE GŁUPOT.
Memphis
Inżynier
 
Posty: 768
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 17:02
Lokalizacja: włocławek / St. Albans
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#26  Postprzez marek1132 » 1 wrz 2009, o 17:14

Także nie polecam podejżanych mazideł do skóry.Są do tego odpowiednie preparaty.Ten olejek do maszyn może działa dobrze,ale na krótką metę.Kolego el damiano,uwierz,że gdybym nasmarował skórę olejkiem do smażenia lub opalania to efekt byłby ten sam,skóra natłuszczona,miękka i świecąca,ale to tylko niestety chwilowy efekt.Więc nie tędy droga.
marek1132
Student
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 maja 2009, o 10:56
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#27  Postprzez el damiano » 2 wrz 2009, o 01:19

Memphis napisał(a):Menel, dobrze słyszałeś. Oliwka do maszyn szyjących jest do maszyn szyjących, a nie do konserwacji skóry. Wszystkie kremy do rąk, do stóp, do d..., oliwki dla dzieci, pasty do butów i inne cuda NIE SĄ PRZEZNACZONE DO RENOWACJ SKÓRY. Środki do tapicerek skórzanych pozwalają skórze oddychać, a inne mazidła nie. Są srodki do skór na bazie naturalnej i na bazie syntetycznych silikonów np i kazdy z tych srodkó jest przeznaczony do innego rodzaju skóry. Jeśli masz oryginalną skórę BMW to poprzez numer Vin możesz dojść jaki rodzaj skóry posiadasz (BMW stosowało następujące rodzaje skór:Bison - Skóra samochodowa stosowana przez koncern BMW w latach 80-92 w modelach serii (6) (7) (5) Dakota - Stosowana przez koncern BMW w modelu E-60 (5) Montana Nappa Nasca). W zależności od rodzaju skóry inaczej się ją pielęgnuje. Na przykład skóry Bison są miłe w dotyku, ale podatne na zabrudzenia przez otwartą lekko oszlifowaną powierzchnię.
Jakbyś taką skórę potraktował oliwką do maszyn to wsiaknęła by ona i skóra zmieniłą by kolor, mogły by powstać plamy przy nierównomiernym nałozeniu.
Także apeluję do pseudo znawców: NIE ZNACIE SIĘ-NIE PISZCIE GŁUPOT.




E no skoro koleś od 15 lat obszywa skórą zawodowo deski rozdzielcze a nawet całe motocykle to chyba pseudo znawcą nie jest?

a pozatym jak coś pisze to zawsze po moich pseudo testach

i efekt widoczny i namacalny.

A przeciez większość skórek ma po kilkanaście lat i od samego słońca jest już twarda.

Oliwka ją zmiękcza,ale potem trzeba ją czymś natrzeć z zewnątrz w celu ochrony przed szuraniem du..ą

A te mikropory i oddychanie to chyba jakis żart( może żyje :jum: )

Ale spytam i o to
el damiano
 

Post numer:#28  Postprzez Wojtek-E30 » 2 wrz 2009, o 17:40

el damiano napisał(a):A te mikropory i oddychanie to chyba jakis żart( może żyje )


Gore-tex, coolmax, climacool i inne materiały termoaktywne to też żart ?
Wojtek-E30
 

Post numer:#29  Postprzez Memphis » 2 wrz 2009, o 20:19

Ta dyskusja zaczyna być już nudnawa... twarda skóra jest oznaka nie dbania o nią, a nie oznak starości. Kończę tym moją w tym poscie dyskusję, bo nie widzę sensu w przepychaniu się kto ma rację, a kto nie. Ja w 17-letnim mercedesie mojego ojca siedzę na miękkiej i nie zagrzybionej skórze pachnącej... skórą, a nie jakimiś oliwkami :D Jak ktoś chce siedzieć na śmierdzącym grzybie to jego sprawa :tan:
Memphis
Inżynier
 
Posty: 768
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 17:02
Lokalizacja: włocławek / St. Albans
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#30  Postprzez Leon » 3 wrz 2009, o 11:01

http://www.youtube.com/watch?v=8mEr1AcP ... re=related
W tym odcinku Wheeler Dealers koleś odnawia tapicerkę Bnetleya. Po renowacji wygląd piknie :cool2:
Leon
Doktor
 
Posty: 2715
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:36
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

  • Reklama