[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jaki ?rodek do skóry?

Wszystko na temat napraw blacharskich, lakierowania i zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wszystkie sprawy związane z tapicerką.
  • Reklama

Jaki środek do skóry?

Post numer:#1  Postprzez e30cabrio » 20 maja 2009, o 13:41

Czym moge odnowić fotele skórzane w moim cabrio? Kolor czarny.
e30cabrio
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Memphis » 20 maja 2009, o 14:02

www.lederzentrum.pl
Nie słuchaj porad typu "woda i krem nivea" bo po paru latach pożałujesz jak mój wujek i bedziesz miał twardą skórę. Poza tym jak masz skóre ori BMW to jest to skóa typu bufallo (można poczytacna ich stronce o niej).
Memphis
Inżynier
 
Posty: 768
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 17:02
Lokalizacja: włocławek / St. Albans
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#3  Postprzez Menl » 20 maja 2009, o 16:35

e30cabrio, rozwin temat. Odnowic tzn co ? Pomalowac popekania itd , czy tylko lekka kosmetyka ? I czy ma sie blyszczec czy ma byc matowa.
Pytam, bo mialem spore przejscia ze swoja recaro e34 i troche produktow juz przetestowalem.
Menl
 

Post numer:#4  Postprzez e30cabrio » 20 maja 2009, o 19:57

Sam nie wiem. Od paru lat nic nie robione z nią było. Chce jakos odświerzyc ja trochę. Chodzi o to by stała sie bardziej miękka, by nabrała głębszej czerni, by te drobne pęknięcia były mniej widoczne. A czy ma być połysk czy mat, nie zastanawiałem się, chyba mat lepszy?

[ Dodano: 20-05-2009, 20:00 ]
Memphis niestety mój antywirus nie wpuszcza mnie na strone jaka podałeś, wedłóg niego jest tam wirus :mad2: Możesz mi polecić jakies środki podając ich nazwe, lub link do allegro do aukcji gdzie one są?
e30cabrio
 

Post numer:#5  Postprzez PaWeLeK_E30 » 21 maja 2009, o 19:40

Memphis napisał(a):www.lederzentrum.pl
Nie słuchaj porad typu "woda i krem nivea" bo po paru latach pożałujesz jak mój wujek i bedziesz miał twardą skórę. Poza tym jak masz skóre ori BMW to jest to skóa typu bufallo (można poczytacna ich stronce o niej).


tu masz racja, nigdy woda do skóry, co do kremu to nie koniecznie, lepsza taka konserwacja niż żadna.
jeżeli skórę czyścić a nie mamy do tego jakiś specjalnych środków to mlekiem (najlepiej tłustym), mleko nie wysusza skóry jak woda, a ładnie czyści (sposób dobry i polecany do czyszczenia odzieży skórzanej)

Co do odnowienia skóry na siedzeniach to jest to w zasadzie niemożliwe, wszystkie środki najwyżej zasmarują nierówności czy przetarcia, konieczne by było oddanie skóry do ponownego barwienia, wtedy skóra będzie prawie jak nowa
PaWeLeK_E30
 

Post numer:#6  Postprzez Gruby-e30 » 21 maja 2009, o 19:47

w takim razie Menel, co polecasz? ja poki co stosuje mleczko Shell'a i szczerze mowiac spodziewalem sie czegos lepszego...
Gruby-e30
 

Post numer:#7  Postprzez Menl » 21 maja 2009, o 21:51

Balsam Ara jest najtanszy (okolo 4zl) a moim zdaniem lepszy od tych po 30zl.

Obrazek

Turtle Wax maladny zapach i podobnie dziala jak Ara - koszt 25zl

Obrazek

Nigdzie nie moglem osobiscie kupic Sonaxa ( okolo 25zl) a podobno jest bardzo dobry:

Obrazek

Ten preparat tez nastepnym razem kupie, z pszczelim woskiem ( okolo 25zl):

Obrazek

A ostatnio kupilem na probe Plak do skor za 15zl i najladniej nablyszcza ze wszystkich poprzednich preparatow ktorych uzywalem ( nie mylic ze zwyklym plakiem do deski rozdzielczej):

Obrazek

ps. Oliwka dla dzieci lub inny produkt do skóry ludzkiej nie dobrze wpływa
na skórę tapicerską. Rozluźnia impregnat i w konsekwencji powoduje
utratę impregnatu wraz z farbą. Do skór samochodowych stosuje się
specjalnie dobrana kombinację tłuszczy syntetycznych, które zmiękczają
kolagenu zawarte w skórze i wzmacniają warstwę zabezpieczającą na
farbie. Jesli sie zastosowało wczesniej już oliwkę lub kremy typu nivea itd efekt może być
nie taki mocny jak powinien być. Głęboko wnika oliwka i wytworzyła w skórze warstwy nie
przepuszczające. Zakleić wszystkie pory którymi skóra
"oddycha".
Jakby co to polecam jeszcze firme :
http://www.kkt-skory.pl/

Poczytajcie o ich produktach.
Menl
 

Post numer:#8  Postprzez luki77 » 22 maja 2009, o 14:35

Teraz mi się nie chcę szukać tego tematu, ale ktoś tu pisał że bardzo dobrze się sprawdza zwykła pasta do butów KIWI - tylko KIWI, żadna inna. Nie wiem czy ktoś sobie robił jaja ale ja jej używam 2 razy do roku odświeżając moja kierownicę mtI. Szwy się trzywają a sama skóra jest miękka, miła w dotyku i się delikatnie błyszczy. Jestem zadowolony :D
luki77
 

Post numer:#9  Postprzez kipper1987 » 22 maja 2009, o 16:00

Polecam preparaty oryginalne BMW z ASO. Sa moze drozsze ale swietnie czyszcza i konserwuja tapicerke. dowodem na to moze byc to, ze nawet klienci audi/mercedesa/wielu innych marek przyjezdzaja do aso bmw wlasnie po te preparaty.
Jest pianka czyszczaco-konserwujaca i mleczko typowo pielegnacyjne. pianka 42zł, mleczko 98zł. raz na jakis czas mozna zainwestowac w luksus :)
Obrazek
kipper1987
Student
 
Posty: 198
Dołączył(a): 16 paź 2007, o 19:52
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#10  Postprzez Menl » 22 maja 2009, o 16:07

Sonax podobno robi dla BMW a jest 4x tanszy niz preparat z naklejka "BMW"
Co do pasty Kiwi to zrobilem raz i nie polecam, brudzilo ubrania. Niby wszystko wytarlem, wypolerowalem itd a pozniej jak sie komus plecy spoculy przez koszulke itd , to zostawaly plamy na ciuchach.

Zapomnialem dodac wczesniej ze ten preparat ARA za 4zl jest maly czyli wychodzi w tej samej cenie co Sonax, Turtle Wax itd.
Menl
 

Post numer:#11  Postprzez Memphis » 22 maja 2009, o 16:23

e30cabrio, http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9223825 proszę bardzo, link będzie działała cały czas, bo to strona użytkownika:)
PaWeLeK_E30, masz rację, ale lepiej jak to jest nawet ten ARA za 4 złote. Zresztą kolega powyżej napisał czemu krem nie jest najlepszy, to nie będę pisałbez sensu jeszcze raz :D Co do pasty to Menel, jużnapisał jakie efekty uboczne są niestety. O SONAXIE też sporo dobrego słyszałem, sam mam ich politurę i jest bardzo fajna.
Memphis
Inżynier
 
Posty: 768
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 17:02
Lokalizacja: włocławek / St. Albans
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#12  Postprzez sarna1 » 23 maja 2009, o 11:38

http://allegro.pl/item625283543_wurth_m ... _f_ra.html

ja uzywam tego i jest super - skora sie po nim nie blyszczy jak skaja z chin tylko wyglada bardzo naturalnie i :cen: sie nie slizga na siedzeniach.
sarna1
 

Post numer:#13  Postprzez e30cabrio » 23 maja 2009, o 20:28

Bardzo dziękuję za wypowiedzi,nie spodziewałem się takiego odzewu. Miłe zaskoczenie :cool2: będe walczył, napisze o posówie prac, i jakiego środka urzyłem.
e30cabrio
 

Post numer:#14  Postprzez Menl » 23 maja 2009, o 22:16

A z nudow jak ktos bedzie testowal jakis srodek do skor i okaze sie ze jest zbyt blyszczacy to tez napiszcie w tym temacie. Mi np. matowa sie nie podoba, a swiecaca wogole nie przypomina mi badziewnego skaju a wlasnie ladnie odswiezona skore i takiego efektu poszukuje.
Menl
 

Post numer:#15  Postprzez Stammek » 24 maja 2009, o 02:53

Ja tez poszukuje czegos co fajnie nablyszczy skore bo obecnie mam matowa i jakosmi sie nie podoba.
Ostatnio testowalem tez Plaka do skory i jakos rewelacji nie bylo,roznica byla widoczna ale byl to efekt krotko trwaly.
Obrazek
Stammek
Weteran
 
Posty: 4362
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: vwt4
Nadwozie: Touring
Instalacja LPG: NIE

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Blacharstwo & Tapicerstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama