[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

"Stonowane" radio do e30

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#286  Postprzez scghost » 19 wrz 2014, o 15:11

Dantte26 napisał(a): rozkminić muszę jedynie gdzie wpiąć się w sygnał prędkości i świteł wstecznego wymaganych do poprawnego funkcjonowania GPS. Może ktoś z forumowiczy przerabiał ten temat i podzieli się wiedzą... ? Pozdro...



najlepiej przy zegarach :)
zajrzyj na schematy elektryczne na ktorym kabelku jest co,
o ile dobrze pamietam to chyba oba na niebieskiej wtyczce
"E30 to nie samochód... to Rydwan Bogów"
scghost
Stażysta
 
Posty: 376
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 21:12
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46
Nadwozie: Sedan
Silnik: M54B22
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#287  Postprzez Dantte26 » 19 wrz 2014, o 18:52

scghost napisał(a): o ile dobrze pamietam to chyba oba na niebieskiej wtyczce

sygnał od wsteka także idzie na zegary...? muszę obczaić schematy... ;)
MOJE WIERNE e30: viewtopic.php?t=20734
Obrazek
/// Dolnośląska Grupa Rabunkowa ///
E30 idzie w żółte blachy
Dantte26
Magister
 
Posty: 1168
Dołączył(a): 2 gru 2008, o 01:26
Lokalizacja: DGR
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#288  Postprzez JakubT » 20 wrz 2014, o 15:38

Z tego co wiem to nie. A czytałem nie dawno o tym bo pytałem sie chłopaków jak przerzucić wiązek po automacie na manuala.

Link - http://www.e30experiment.com/Other/5spd%20swap/
JakubT
 

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#289  Postprzez Tommeke30 » 29 wrz 2014, o 20:20

Panowie, przede mną zakup radia, wybór padł na Clariona DXZ389RUSB lecz sprawa z dostaniem go nie jest taka prosta, macie może pojęcie gdzie dostane ten model, najlepiej nówke??
Tommeke30
Student
 
Posty: 296
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 11:26
Lokalizacja: Sulejówek
Moje BMW: 330i
Nadwozie: Coupe
Silnik: S50B30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 740i
Nadwozie: Sedan
Silnik: m62b44

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#290  Postprzez Dantte26 » 29 wrz 2014, o 21:00

z tego co obiło mi się o uszy tego modelu już nie produkują i może być ciężko z nówką sztuką... odezwij się do kolegi daro530d bo z tego co wiem chciał pogonić swojego clarion'a no chyba, że już go puścił w trąbe... :)
MOJE WIERNE e30: viewtopic.php?t=20734
Obrazek
/// Dolnośląska Grupa Rabunkowa ///
E30 idzie w żółte blachy
Dantte26
Magister
 
Posty: 1168
Dołączył(a): 2 gru 2008, o 01:26
Lokalizacja: DGR
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#291  Postprzez rychoo » 30 wrz 2014, o 16:07

tylko używki zostają, nowych już nie ma
rychoo
Uczeń
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 cze 2012, o 22:41
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M44B19
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#292  Postprzez maaaad » 8 mar 2015, o 22:41

Szkoda, że BMW nie wpadło na podobny pomysł:
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,17487271.html
maaaad
Profesor
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 6 sty 2007, o 01:45
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#293  Postprzez chelios » 27 mar 2015, o 15:27

Koledzy a co myslicie o takim sprzecie http://allegro.pl/renault-dacia-inne-mp ... 73968.html ?
chelios
Uczeń
 
Posty: 63
Dołączył(a): 11 lip 2007, o 23:37
Lokalizacja: polska
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#294  Postprzez Paul » 27 mar 2015, o 21:57

dramatu nie ma chociaż pokrętła są paskudne, jedyne co mnie mocno razi to fakt że podświetlenie pasuje idealnie.... do mercedesa, w bmw będzie się mocno odznaczać

a btw clarion omawiany wcześniej jest teraz na allegro
http://olx.pl/oferta/radio-clarion-fz10 ... 63c3f99613
Paul
Profesor
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#295  Postprzez BOMI21 » 15 paź 2016, o 22:05

Odświeżając temat.

Sugerując tym co Koledzy tutaj napisali kupiłem Clariona FZ102E. O ile przyznaję rację że za fabrycznymi Bavariami właśnie ten model najbardziej pasuje wyglądem do wnętrza E30, o tyle jakość tego radia jest po prostu (moim subiektywnym zdaniem) tragiczna. Radio ma całkowicie nieintuicyjną obsługę. Bez nauczenia się instrukcji na pamięć praktycznie niemożliwa jest obsługa odtwarzania plików z USB. Każdy przycisk ma dwie funkcje które są różne dla trybu FM/USB/AUX, ale często też trzecią o istnieniu której się dowiecie dopiero na końcu instrukcji. Nie radzi sobie z czytaniem .MP3, czasem rozpoczyna odtwarzanie od 3/4 sekundy utworu co jest conajmniej dziwne. Szala goryczy się przelała gdy wybrałem inny folder z plikami. Radio potrzebuje dokładnie 5 sekund by wczytać pierwszy plik z następnego folderu i kilku na rozpoczęcie odtwarzania następnego pliku z aktualnego folderu. Chciałem mieć dobre radio o wyglądzie zbliżonym do Bavarii, ale moim zdaniem ten Clarion w cenie >300 zł zachowuje się jak najtańszy badziew za 70 z Allegro.

Bonusik. Używając tego radia w E30 patrzycie pod zbyt dużym kątem na ekran, przez co nie widzicie górnej połowy wyświetlanego tekstu :jum:
BOMI21
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 10:18
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#296  Postprzez arturross15 » 18 paź 2016, o 22:12

A napisz jeszcze o tym co w radiach jest podstawową funkcją, czyli o jakość dźwięku. Da się tego słuchać?
Wysłano z NOKIA 3310.
arturross15
Student
 
Posty: 172
Dołączył(a): 18 sie 2013, o 20:17
Lokalizacja: leszno
Moje BMW: 316
Nadwozie: Coupe
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#297  Postprzez BOMI21 » 19 paź 2016, o 20:13

arturross15 napisał(a):A napisz jeszcze o tym co w radiach jest podstawową funkcją, czyli o jakość dźwięku. Da się tego słuchać?


Nie chcę się wypowiadać na temat dźwięku, ponieważ radio zostało podłączone pod fabryczne głośniki 25W (w planie jest wymiana na lepsze), które okazały się słabo współpracować z radiem i zaczęły charczeć od ok 60% mocy radia. Mimo to radio grało w miarę poprawnie na FM i AUX. Problem pojawił się nie trybie USB, gdzie dźwięk w moim egzemplarzu był zdecydowanie bardziej basowy i mniej wyraźny. Ustawienia radia fabryczne, EQ wyłączony (ustawiony neutralnie). Nie chciałem wnikać bo i tak już chciałem to radio oddać. Radio odtwarzało te same pliki które były odtwarzane na AUX przez telefon i w tym trybie było ok.

Być może radio było wadliwe, jednak sam design i beznadziejna obsługa spowodowały że podjąłem decyzję o oddaniu radia zanim sprawdziłem do końca jak gra. I tak fabryczne głośniki są za słabe i pod bardziej współczesne radia o większej mocy wymagają wymiany.

W tej chwili mam Bavarię C Business RDS. Z fabrycznymi głośnikami gra akceptowalnie, tylko nie ma AUX/USB co jest dla mnie kluczowe bo nie lubię słuchać kolejnej reklamy z żylakami odbytu jakie nam serwują polskie rozgłośnie :thu: .
W tej chwili poważnie myślę czy nie pójść na kompromis i po prostu dostosować swoją Bavarię do podłączenia AUX i się cieszyć pełnym oryginalnym radiem kosztem funkcjonalności i częściowo jakości dźwięku :peace
BOMI21
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 10:18
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#298  Postprzez arturross15 » 19 paź 2016, o 22:43

tylko czy czasem radio nie było za słabe na te głośniki. teoretycznie radio zazwyczaj ma około 4x50w. Co się okazuje to te radia niejednokrotnie mają po 20 w na kanał.
Ludziom się czasem wydaje że mają gówniane głośniki a po montażu mocniejszych jest jeszcze gorzej.
W moim e30 zamontowałem głośniki o mocy coś chyba 80wat i co się okazało to zaczęły porządnie grać dopiero po podłączeniu zewnętrznego wzmacniacza.
Wysłano z NOKIA 3310.
arturross15
Student
 
Posty: 172
Dołączył(a): 18 sie 2013, o 20:17
Lokalizacja: leszno
Moje BMW: 316
Nadwozie: Coupe
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: NIE

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#299  Postprzez Tommeke30 » 25 paź 2016, o 15:58

BOMI21 napisał(a):[quote="arturross15"

W tej chwili mam Bavarię C Business RDS. Z fabrycznymi głośnikami gra akceptowalnie, tylko nie ma AUX/USB co jest dla mnie kluczowe bo nie lubię słuchać kolejnej reklamy z żylakami odbytu jakie nam serwują polskie rozgłośnie :thu: .
W tej chwili poważnie myślę czy nie pójść na kompromis i po prostu dostosować swoją Bavarię do podłączenia AUX i się cieszyć pełnym oryginalnym radiem kosztem funkcjonalności i częściowo jakości dźwięku :peace



No jeżeli znasz sposób w jaki można to zrobić, to chyba nie ma lepszej opcji??
Chcesz zamontować jakąś zmieniarke typu Yatour, czy może masz inny sposób, opowiedz bo sam chciałbym zmienić radio.
Tommeke30
Student
 
Posty: 296
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 11:26
Lokalizacja: Sulejówek
Moje BMW: 330i
Nadwozie: Coupe
Silnik: S50B30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 740i
Nadwozie: Sedan
Silnik: m62b44

Re: "Stonowane" radio do e30

Post numer:#300  Postprzez BOMI21 » 25 paź 2016, o 16:42

Tommeke30 napisał(a):[...]
No jeżeli znasz sposób w jaki można to zrobić, to chyba nie ma lepszej opcji??
Chcesz zamontować jakąś zmieniarke typu Yatour, czy może masz inny sposób, opowiedz bo sam chciałbym zmienić radio.


Do prawie każdego fabrycznego radia Bavaria można założyć domowym sposobem złącze AUX, podpinając się bezpośrednio pod chip Dolby Digital. Metoda została już wiele razy opisana na internecie.
(np. http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=288698 )

W tej chwili zastanawiam się nad wyborem. Sam AUX do Bavarii jest mało wygodny bo wciąż trzeba się bawić telefonem podczas jazdy i jedyna kontrola przez radio to poziom głośności. Zmieniarka fizyczna na CD odpada, a emulator niewiele zmienia względem domowego podłączenia AUX, szczególnie biorąc pod uwagę jego koszt. Oczywiście ma USB ale obsługa takiego rozwiązania będzie dosyć prymitywna (brak nazwy plików, utrudnione lub niemożliwe używanie folderów itp). Pomału się skłaniam do zakupu "współczesnego" radia, jeżeli już to Pioneera z wyższej półki z możliwością ustawienia dowolnego koloru i jasności podświetlenia. Będzie to wyglądać średnio za dnia ale nocą może już być całkiem ok. Dorzucając do tego pełną kontrolę nad odtwarzanymi plikami z muzyką i świetną jakością - czemu nie.

W swoim poprzednim samochodzie miałem Radio Pioneer DEH-5600BT

Obrazek

Z pełną regulacją (dwustrefową - ekran/przyciski) koloru i jasności podświetlenia. Wraz z (w porównaniu do podobnego sprzętu) neutralnym wyglądem i rewelacyjną obsługą oraz jakością dźwięku może zdać to w E30 egzamin.

Tak jak napisałem - wciąż się zastanawiam którą opcję wybrać, a czasu na to mam aż za dużo bo w zimie moja E30 nie wyjeżdża z garażu. 8)

Podsumowując:

Domowe podłączenie AUX pod fabryczne radio jest bajecznie tanie i nie wpływa na "fabryczność" samochodu (złącze można estetycznie zamontować na tunelu środkowym albo w okolicy radia), natomiast nie oferuje nic więcej. Trzeba bawić się telefonem podczas jazdy.

Nowoczesne radio będzie razić swoim wyglądem ale da pełną wygodę obsługi i możliwość rozbudowania systemu audio o lepsze głośniki (Bavaria może być za słaba do tego). Można też wykorzystać łączność BT i bonusowo obsługę CD.

EDIT. Udało mi się upolować w.w Pioneera w dobrej cenie (mam sentyment do swojego poprzedniego samochodu i radia 8) )
i sobie na spokojnie porównam. Jeżeli Pioneer nie zda egzaminu (chodzi tutaj raczej o używanie w E30 tego typu radia bo do reszty raczej nie będę mieć zastrzeżeń) to pójdzie do auta na co dzień.
BOMI21
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 10:18
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama