[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jakie głośniki na tył w oryginalne miejsca TOURING

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Post numer:#16  Postprzez pawels5 » 26 lis 2012, o 00:47

Dopiero by dach dawał efekty dźwiękowe. Fabrycznie robią takie pogrubienia na głośnik, a tu co? Szkoda czasu. Dobrze zrobione drzwi i można zrezygnować z suba.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#17  Postprzez mamut103 » 26 lis 2012, o 02:02

Ja bym zrezygnował z pełnego pasma w drzwiach ze względu na niskie częstotliwości i ew. rezonanse. Wycięcie najniższych częstotliwości sprawi że możemy dać głośniej, a basem zajmie się dobrze zrobiona skrzynka w bagażniku! :)
mamut103
Stażysta
 
Posty: 370
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:18
Lokalizacja: Kunów/Warszawa
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#18  Postprzez maroFX » 18 gru 2012, o 16:07

mam podobne zdanie co kolega powyżej.
Kupielm sobie na przod głośniki Peiying, zachęcony wynikami jakie uzyskał na nich kolega w Peugeocie 406. Dwie takie satelity a łupało aż miło i dźwiek przejrzysty .A nie jestem fanem wydmuchiwania uszczelek z okien wiec zupełnie mi to wystarczało. TYLKO , ŻE... wsadzenie tych głosników do E30 w drzwi, z dodaniem drewnianych dystansów i wzmocnień nie dały żadnego powalającego efektu. Kombinowałem uszczelniałem, wytłumiałem...nic. Po prostu drzwi nie maja wystarczającej komory i przestrzeni, żeby basy się roznosiły. Koniec kropka. Lepiej zwrotnica na wysokie i średnioniskie tony, a na tył nawet niewielka skrzynka, ładnie wkomponowana w otoczenie :)
Na razie z tyłu mam ori (bodajże NOKIA ?!?) które niepozornie wygladają, a dają naprawdę przyzwoity bas! Oczywiscie nie trzęsą trumną bo nie są wystarczajaco mocne, ale np: na postoju jestem zaskoczony przenikliwością dźwięku!
maroFX
BANNED
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:25
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Touring
Silnik: m40b16
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#19  Postprzez pawels5 » 18 gru 2012, o 17:55

maroFX napisał(a):wsadzenie tych głosników do E30 w drzwi, z dodaniem drewnianych dystansów i wzmocnień nie dały żadnego powalającego efektu. Kombinowałem uszczelniałem, wytłumiałem...nic. Po prostu drzwi nie maja wystarczającej komory i przestrzeni, żeby basy się roznosiły.

Przestań kolego siać herezje, bo jeszcze to ktoś przeczyta i uwierzy. Kup sobie najpierw dobry system na przód, zasil wzmacniaczem, a potem pisz opinie. Piździngi to nadają się ale do d.... Za mała komora w drzwiach :lol: Ciekaw jestem jak wytłumiłeś drzwi. Być może piździngi są za mocne pod samo radio.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#20  Postprzez maroFX » 18 gru 2012, o 23:20

I Myślisz,ze super wzmacniacz i super głośniki zdziałają cuda? czyli zestaw za 10kafli może niemieć nawet skrzyni i rozwali mi głowę i powybija szyby sąsiadom, a melomani będą zachwyceni jakością brzmienia;) ?
To jest trochę tak wiara w cudowne pozłacane kable, na których ludzie podobno słyszą więcej i lepiej, albo płyty analogowe kontra dźwięk cyfrowy, lub co gorsza wiara w 99 oktanową benzyna w silniku który obsługuje max 95... Przykłady można mnożyć... ogólnie wiara w coś co jest lepsze jest tak silna że ludzie zaczynają słyszeć i widzieć i czuć więcej. Wiele takich cudów już widziałem na różnych forach, nie tylko motoryzacyjnych ;)
Jeżeli wiem jak pracuje głośnik i na jakim radiu, i ten sam set nie spisuje się w innym samochodzie to nie ma cudów, jest problem z akustyką a nie z głośnikami. I niema znaczenia naprawdę czy jest to radio Pioneer'a czy SONY bo 99% ludzi nie usłyszy różnicy i można to udowodnić :) Autosugestia i marketing są na pierwszym planie niestety i wiele osób nieświadomie wpada w te pułapki.
btw. Wytłumiałem wełną mineralną i szczeliny silikonem bomialem pod ręką ;)
maroFX
BANNED
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:25
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Touring
Silnik: m40b16
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#21  Postprzez mamut103 » 18 gru 2012, o 23:56

maroFX napisał(a):I Myślisz,ze super wzmacniacz i super głośniki zdziałają cuda? czyli zestaw za 10kafli może niemieć nawet skrzyni i rozwali mi głowę i powybija szyby sąsiadom, a melomani będą zachwyceni jakością brzmienia;) ?


Tutaj nie chodzi o wybijanie szyb sąsiadom. Peying czy jak to tam się pisze nie wiem to nie są głośniki dobrej, ba- nawet średniej klasy. Każdy głośnik czy nam się to podoba czy nie zagra lepiej pod wzmacniaczem z prostego względu- mocniejszy sygnał = głośnik lepiej wysterowany. Co to litrażu drzwi w e30-stce to spokojnie by wystarczył uwierz mi na słowo. ;)

maroFX napisał(a):To jest trochę tak wiara w cudowne pozłacane kable, na których ludzie podobno słyszą więcej i lepiej, albo płyty analogowe kontra dźwięk cyfrowy, lub co gorsza wiara w 99 oktanową benzyna w silniku który obsługuje max 95...


:) Tematy rzeka na które można znaleźć milion "przeciw" Nie powiesz mi że dobry interkonekt z dobrym ekranem będzie tak samo się sprawdzał jak zwykły z kiosku za 1,99zł. Co do odtwarzanej muzyki to jest kwestia gustu i założę się że nie jeden gramofon zagra lepiej niż nie jeden dzisiejszy cyfrowy odtwarzacz. Kwestia benzyny to jest raczej niedoinformowanie i wierzenie ślepo w cyferki że więcej=lepiej.

Ponadto powyżej nie chodziło mi o wycięcie całego pasma niskich częstotliwości z przodu, a jedynie tych najniższych które psuły by odsłuch. Można pokombinować korektorami, filtrami na wzmacniaczu/wzmacniaczach i naprawdę ładnie wszystko dopasować.
mamut103
Stażysta
 
Posty: 370
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:18
Lokalizacja: Kunów/Warszawa
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#22  Postprzez pawels5 » 19 gru 2012, o 01:51

Rozpisałeś się niepotrzebnie i gdybyś ten czas przeznaczył na liźnięcie tematu (google) znalazł byś odpowiedzi na swoje pytania. Przytaczasz dziwne porównania i ciężko się dyskutuje z kimś, kto jest przekonany do chińszczyzny. Nikt nie każe ci wydawać 10 kilo, bo gdybyś zainteresował się, to dowiedział, że można tanio i dobrze z markowych używek. W zasadzie tylko potwierdziłeś regułę, że chińczyki to dziadostwo, a montaż to podstawa, ale podejrzewam, że młody jesteś i wszystko jeszcze przed tobą.
Poczytaj o wygłuszaniu drzwi pod car audio, bo wełna mineralna i silikon dobre jest w budownictwie.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama