[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

BMW Reverse - nie działają gośniki

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

BMW Reverse - nie działają gośniki

Post numer:#1  Postprzez amiraczel » 23 paź 2010, o 16:45

Witam

Ostatnio kupiłem radyjko BMW Reverse RDS
http://allegro.pl/radio-bmw-e36-blaupun ... 59093.html coś takiego,
i mam problem.podłączyłem zasilanie według schematu
Obrazek

radyjko włącza się normalnie wszystko git wpisuje kod ale nie działa głos.od zakupu auta nie wyjmowałem radia wiec nie wiedziałem co tam w środku siedzi.mam tylko dwie pary kabli od głośników. na poprzednim radiu grało wszystko dobrze a teraz kicha.podpinam głośnik pod 1+ i 8- i nic.wyjąłem głośnik żeby sprawdzić bezpośrednio czy nie urwał się jakiś kabelek ale po podłączeniu bezpośrednio też nie gra.próbowałem wszystkich możliwości 2 i 11, 3 i 12 itd.
wie ktoś co się mogło stać,coś się spaliło czy ja coś źle podłączam?
amiraczel
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Dj Snake » 23 paź 2010, o 19:39

Głośnik Lewy Przód powinien być podłączony pod 1+ i 8-, głośnik prawy przód pod 2+ i 11-. Głośnik prawy tył (jeśli jest oczywiście) 6+ i 14-, lewy tył 3+ i 12-.

Z banalnych spraw, sprawdź czy nie jest wyciszone radio (volume oraz opcja mute, jeśli jest) Sprawdzasz na radiu, czy kasecie? Masz coś podłączone pod piny 10 i 4?
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez amiraczel » 24 paź 2010, o 00:18

sprawdzałem na radiu tylko ,na kasecie nie,jutro sprawdzę z kasetą.piny 10 i 4 są czyste; nie wiem czy w tym radiu jest opcja mute ale volume podkręca się tą główna gałką więc powinno grać
amiraczel
 

Post numer:#4  Postprzez Dj Snake » 13 lis 2010, o 23:06

Kurcze, ja kupiłem takie same radio i mam pewnien problem. Poprzedni właściciel miał w moim samochodzie radyjko Alpine, wiadomo, podłączone przez kości iso. Żeby za dużo nie inwestować, obcięta została oryginalna wtyczka i kable poskręcane do kości iso. Ja mam teraz spory problem, bo w żadnym sklepie w okolicy nie mają wtyczki pasującej do tego radia. Na allegro patrzyłem, ale są tam same przejściówki, właśnie z oryginalnej kostki na iso, ale nie odwrotnie, co by mnie bardziej satysfakcjonowało. Wiecie może gdzie kupić taką wtyczke? A może ktoś z was ma niepotrzebną?

Tak to wygląda. Wtyczka od radia z obsługą zmieniarki jest inna raczej.
Obrazek
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez kamil.k » 14 lis 2010, o 21:44

Dj Snake, na allegro jest koles co ma przejsciówki wiec spytaj to może załatwi samą wtyczke

zreszta wtyczke iso możesz obciąć i zarobic i też będzie ok
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1956
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama