[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

zdj?cia paneli pod g?o?niki 16 w e30

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Post numer:#16  Postprzez pawels5 » 11 mar 2011, o 01:26

Panowie cały pic polega na tym, że taki panel trzeba przykręcić mocno śrubami do blachy drzwi. W takim panelu trzeba zamocować śruby, które muszą być jakoś wymierzone w odpowiednie miejsca drzwi, a jak brak blachy w danym miejscu, to zrobione podpórki z profili alu. Zrobić ładny panel ta żadna sztuka, tylko go później przymocować. Dostaniecie ładne wytapicerowane panele i co? będziecie wiercić otwory w nim? To robota od :cen: strony. Każdy panel musi mieć z góry zaprojektowane mocowanie. Zapytajcie się tego z allegro jak to jest mocowane, to pewnie powie, że do boczku. Jak chcecie zrobić dobry panel, to trzeba zdjąć boczek, wymierzyć gdzie ma być głośnik, zaprojektować jakiś kształt, zrobić panel, wytrasować mocowania śrub i wykańczać później. No chyba, że te z allegro są robione z mocowaniem do blachy pod konkretne drzwi bez elektryki to wtedy tak, bo i ładnie wyglądają.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Post numer:#17  Postprzez luk869 » 11 mar 2011, o 09:43

Może wuju się wypowiesz jak jest z tymi panelami zakupionymi przez Ciebie? Jest mocowanie do drzwi?
pisma procesowe, podania/wnioski, ubezpieczenia, odszkodowania

luk.golebiewski.kancelaria@gmail.com

koparka-otwock.com.pl

koparka-warszawa.com.pl

zakładanieogrodów.com.pl (z polskimi znakami!)
luk869
Stażysta
 
Posty: 442
Dołączył(a): 9 paź 2007, o 17:51
Lokalizacja: Józefów/Warszawa
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#18  Postprzez wuju » 11 mar 2011, o 19:04

luk869 napisał(a):Może wuju się wypowiesz jak jest z tymi panelami zakupionymi przez Ciebie? Jest mocowanie do drzwi?

generalnie to ten człowiek mówił żeby najpierw je do boczka przykręcić a później długimi wkrętami do blachy, nic pod mocowania nie jest przygotowane, w tej chili moje robią się od nowa to poproszę o jakieś przygotowane mocowania do blachy
wuju
Uczeń
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 13:27
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#19  Postprzez pawels5 » 11 mar 2011, o 20:43

generalnie to ten człowiek mówił żeby najpierw je do boczka przykręcić a później długimi wkrętami do blachy, nic pod mocowania nie jest przygotowane, w tej chili moje robią się od nowa to poproszę o jakieś przygotowane mocowania do blachy

Czyli tak jak myślałem. Przykręcisz panel do tekturowego boczku, a ten śrubami obok panela do drzwi? Jak już bym się uparł na te panele, to zamówiłbym goły panel bez tapicerki (dogadałbym się żeby taniej za gołe) dorobił sobie mocowanie i później do tapicera zaniósł.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#20  Postprzez zygi1066 » 11 mar 2011, o 21:09

ja sam robiłem do coupety i wyszlo tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
zygi1066
Profesor
 
Posty: 2208
Dołączył(a): 1 sie 2007, o 17:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#21  Postprzez wuju » 11 mar 2011, o 23:47

pawels5 napisał(a):
generalnie to ten człowiek mówił żeby najpierw je do boczka przykręcić a później długimi wkrętami do blachy, nic pod mocowania nie jest przygotowane, w tej chili moje robią się od nowa to poproszę o jakieś przygotowane mocowania do blachy

Czyli tak jak myślałem. Przykręcisz panel do tekturowego boczku, a ten śrubami obok panela do drzwi? Jak już bym się uparł na te panele, to zamówiłbym goły panel bez tapicerki (dogadałbym się żeby taniej za gołe) dorobił sobie mocowanie i później do tapicera zaniósł.

no nie, wywiercić miejsca na wkręty, w panelu pod maskownica tak żeby panel był złapany z drzwiami a nie tylko z boczkiem, bo tak to będzie latał
jak będę montował to zrobię jakieś foto jak wyszło
wuju
Uczeń
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 13:27
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#22  Postprzez radio323ci » 12 mar 2011, o 11:03

wuju napisał(a):jak będę montował to zrobię jakieś foto jak wyszło


zrob koniecznie, bo sam zamowilem u tego typka komplet. Tyle ze ja bede walczyl z montazem dopiero blizej czerwca/lipca..

pzdr
radio323ci
 

Post numer:#23  Postprzez wuju » 2 kwi 2011, o 10:13

a więc tak zmontowałem panele, na razie bez wygłuszenia bo siano zbrakło (e30 to straszny krwiopijca wyciska każdy grosz z człowieka)
panel najpierw przykręcony do boczka
następnie boczek do drzwi
po czym głośnik do panelu sztywno i mocno się wszystko trzyma

żeby było do czego przykręcić boczek dorobiłem blaszkę, miało być prosto i mało inwazyjnie

Obrazek

dłuższy bok około 20cm
(dziura jedna z 2 obok siebie zbędna, ale to już sobie sami dopasujecie gdzie mają być)

montowana w tym miejscu

Obrazek

i tak panel do drzwi i dorobionej blaszki

Obrazek


wiadomo, można to zrobić lepiej, ale jak dla mnie jest ok. mocno się trzyma a takie było założenie

pozdro

[ Dodano: 02-04-2011, 18:40 ]
efekt finalny :jum:

Obrazek
wuju
Uczeń
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 13:27
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#24  Postprzez pawels5 » 3 kwi 2011, o 00:45

Trzeba było złapać na trzecią śrubkę, ale i tak lepiej niż do samego boczku. Ładne panele, masz zdjęcia od wew. strony?
Podstawa to wygłuszenie, chociaż matami boll app itp. Tak to brzęczy blacha i bas płytki. Boczki też trzeba wygłuszyć, bo strasznie grają. U siebie chciałem dać 0,5 cm gąbki pod boczek, to niestety nie chciał się dopinać, wyskakiwały spinki. Zamiast blachy ożywaj profili aluminiowych prostokątnych- sztywniejsze od płaskiej blachy.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#25  Postprzez wuju » 3 kwi 2011, o 11:21

pawels5 napisał(a):Trzeba było złapać na trzecią śrubkę, ale i tak lepiej niż do samego boczku. Ładne panele, masz zdjęcia od wew. strony?
Podstawa to wygłuszenie, chociaż matami boll app itp. Tak to brzęczy blacha i bas płytki. Boczki też trzeba wygłuszyć, bo strasznie grają. U siebie chciałem dać 0,5 cm gąbki pod boczek, to niestety nie chciał się dopinać, wyskakiwały spinki. Zamiast blachy ożywaj profili aluminiowych prostokątnych- sztywniejsze od płaskiej blachy.


w sumie znalazło by się miejsce na 3 śrubkę, z tym że i tak nie idzie tego ruszyć,
co do wygłuszenia będzie dynamat (ponoć jedyne słuszne) z tym że muszę trochę dozbierać grosza, a pod boczkiem jest gąbka tak że nic nie tłucze jedynie bas słaby na razie..
co do profili alu to użyłem to co miałem 8)

[ Dodano: 03-04-2011, 11:22 ]
a zdjęcia nie mam
wuju
Uczeń
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 13:27
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#26  Postprzez pawels5 » 3 kwi 2011, o 20:54

Po sobie wiem, że jak wygłuszysz, to pojawią się dźwięki z tapicerki na pewno, chyba że dasz dynamata na boczek. Problemem są miejsca przy spinkach, ale to sam usłyszysz.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#27  Postprzez painmaker » 28 cze 2011, o 00:29

odgrzeję kotleta pytaniem. czy ktoś na dzień dzisiejszy robi takowe panele czy trzeba samemu kombinować? chodzi mi o zabudowę pod głośniki 165mm
painmaker
 

Post numer:#28  Postprzez Pat » 10 sty 2012, o 23:24

Czy ktoś jeszcze wie gdzie mogę dostać jakieś panele pod głośniki?
Szukałem trochę, ale nic nie mogę namierzyć.
Pat
Uczeń
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 gru 2011, o 01:52
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#29  Postprzez wuju » 11 sty 2012, o 01:34

mc_picia napisał(a):Są na allegro kolego. Wystarczyło dobrze poszukać.

http://moto.allegro.pl/a-z-panele-drzwi ... 24100.html


mam właśnie panele o niego. polecam bo są konkretnie zrobione
tylko dogadaj się z wgłębieniem na maskownice bo bez niego strasznie wystaje
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez Root
Zapoznaj się z regulaminem.
wuju
Uczeń
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 13:27
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#30  Postprzez Pat » 11 sty 2012, o 02:28

W sumie czegoś takiego szukałem, ale cena mnie trochę przeraziła...
Pat
Uczeń
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 gru 2011, o 01:52
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama