[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

pomysł na zabudow audio w bagażniku

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

pomysł na zabudow audio w bagażniku

Post numer:#1  Postprzez goryl880 » 6 mar 2011, o 13:52

witam
poszukuje pomysłu jaką zabudowę audio zrobić w bagażniku mojej e30
chciał bym by składała się z ;

2 głośniki niskotonowe 30 cm
wzmacniacz
kondensator

i może podpowiecie mi jak to ładnie upchnąć
z góry dzięki
goryl880
Uczeń
 
Posty: 66
Dołączył(a): 20 sie 2010, o 21:32
Lokalizacja: Lubartów
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#2  Postprzez Krzysiek » 6 mar 2011, o 14:09

Po co Ci aż 2 niskotonowe głośniki?

Jeden spokojnie da sobie rade :)
Krzysiek
Stażysta
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 10:15
Lokalizacja: Chełm
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez Marcin318IS » 6 mar 2011, o 14:35

Dokładnie tak jak kolega mowi jeden spokojnie wystarczy. Do tego dobry wzmacniacz monobloc + kondesator i bardzo dbrze gra :)
Marcin318IS
 

Post numer:#4  Postprzez czesci_e30 » 6 mar 2011, o 15:53

tu masz wsadzone dwa glosniki 30cm w polke e30 coupe.....

http://www.youtube.com/watch?v=49LSp6tHpBg
Nie kupujcie u pana GINSZT z Hajnówki !!! to zwykły oszust :)
czesci_e30
Stażysta
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:38
Lokalizacja: bielsko-biała
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: Sedan
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez luki0904 » 6 mar 2011, o 20:33

co do tylnej polki ja miałem włożone 2 glośniki Pioneera 6"x9" TS-A6911 brzmiało zdecydowanie lepiej niż jedna tuba z glośnikiem 30cm w bagażniku.do głośnego słuchania szybkiej muzyki wystarczyło w obu przypadkach podłączenie na tym samym piecu było

[ Dodano: 06-03-2011, 19:35 ]
co do tylnej polki ja miałem włożone 2 glośniki Pioneera 6"x9" TS-A6911 brzmiało zdecydowanie lepiej niż jedna tuba z glośnikiem 30cm w bagażniku.do głośnego słuchania szybkiej muzyki wystarczyło w obu przypadkach podłączenie na tym samym piecu było
luki0904
 

Post numer:#6  Postprzez goryl880 » 6 mar 2011, o 21:29

być może by wystarczył
ale rzecz w tym że to wszystko już mam
i dwa głośniki i wzmacniacz blaupunkt GTA 4 special 750 wat
i kondensator 1F i głośniki Alpine SPG-69C2 75 wat rms 6x9
tylko chodzi mi o pomysł jak to wszystko ładnie zabudować w bagażniku bo puki co chaos a to mi się nie widzi
goryl880
Uczeń
 
Posty: 66
Dołączył(a): 20 sie 2010, o 21:32
Lokalizacja: Lubartów
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#7  Postprzez czesci_e30 » 6 mar 2011, o 23:16

dostales linke z moim filmem gdzie robilem glosniki na tylniej polce w bmw e30 .
obiecuje ze standardowy miernik decybeli nie pokaze wszystkiego bo nie da rady :)
Nie kupujcie u pana GINSZT z Hajnówki !!! to zwykły oszust :)
czesci_e30
Stażysta
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:38
Lokalizacja: bielsko-biała
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: Sedan
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#8  Postprzez Dj Snake » 6 mar 2011, o 23:22

czesci_e30, powiedz lepiej jak to jest zrobione od bagażnika, bo coś czuje że nie do końca zgodnie ze sztuką. Najlepiej pokaż foty z bagażnika, to pogadamy :]
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#9  Postprzez pawels5 » 7 mar 2011, o 00:12

Raz słyszałem takie E30, tylko były dwie doniczki po 25cm w półce. Kompletnie to nie grało, dudniło tylko głośno. Po 5 min. łeb robił się kwadratowy. Nie wiem co wy widzicie w takim graniu. Nie wyobrażam sobie jechać w trasę parę godzin i słuchać tego.
Jak już to zrób porządną skrzynkę, wsadź jakiś dobry głośnik, tylko nie jakiegoś alpierda, buszmana itp, dobrze go zasil i nie musisz robić jakiś skomplikowanych zabudów. Będziesz robił siekę w koło. Jak potrzebujesz bagażnik to wyciągasz skrzynkę i już, a zabudowa zaśmieca na stałe. No ale jak to się mówi, co kto woli.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#10  Postprzez czesci_e30 » 7 mar 2011, o 10:13

foto od srodka juz nie wsadze bo auto zostalo sprzedane rok temu ale polegalo to na przerobieniu tylniej polki oraz wstawieniu na jej miejsce plyty .
ucierpialy zawiasy klapy bagaznika bo musialy zostac zdemontowane gdyz przechodzily w lini glosnikow.
i dobrze zostalo napisane ""CO KTO WOLI""
to nie jest tak ze jak sasiad ma e30 i nie ma glosnikow to ja tez nie moge miec bo o mnie napisza na forum ze robie cos nieorginalnego.....kazdy robi co chce ze swoim autem a widze tu dosc czesto ze wielu odradza robienie czegokolwiek pod pretekstem orginalnosci pojazdu ....
Kolega zalozyl temat bo chce cos innego i prosi o pomoc w znalezieniu pomyslu a nie o odsuwanie go od tego pomyslu .
Nie kupujcie u pana GINSZT z Hajnówki !!! to zwykły oszust :)
czesci_e30
Stażysta
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:38
Lokalizacja: bielsko-biała
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: Sedan
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#11  Postprzez DiVeR » 7 mar 2011, o 16:32

A jakby wygłuszyć solidnie bagażnik, z płyt OSB lub grubej sklejki zrobić ładna dopasowaną do bagażnika zabudowę/skrzynie..najlepiej żeby była wyciągana w razie potrzeby..dobrze to wytłumić i usztywnić, żeby nie wpadało w wibracje, obłożyć welurem pod wzór tego z bagażnika, ładnie wkomponować wzmacniacz po środku czy tam wedle uznania, kondensator czy co tam kto woli i raz, że ładnie by grało, dwa, że ładnie wyglądało a z obiciem bagażnika to prawie jak fabryka a trzy, że w razie potrzeby odłącza się 2 kable, zabudowę zostawia w garażu a w bagażnik się wrzuca teściowa... Pracy by trochę było ale wydaje mi się, że lepsze to niż okaleczanie półki i bagażnika.. a i sprzęt robiony dla auta a nie auto przerabiane dla sprzętu...
DiVeR
 

Post numer:#12  Postprzez Wojto » 7 mar 2011, o 20:55

DiVeR napisał(a):A jakby wygłuszyć solidnie bagażnik, z płyt OSB lub grubej sklejki zrobić ładna dopasowaną do bagażnika zabudowę/skrzynie..najlepiej żeby była wyciągana w razie potrzeby..dobrze to wytłumić i usztywnić, żeby nie wpadało w wibracje, obłożyć welurem pod wzór tego z bagażnika, ładnie wkomponować wzmacniacz po środku czy tam wedle uznania, kondensator czy co tam kto woli i raz, że ładnie by grało, dwa, że ładnie wyglądało a z obiciem bagażnika to prawie jak fabryka a trzy, że w razie potrzeby odłącza się 2 kable, zabudowę zostawia w garażu a w bagażnik się wrzuca teściowa... Pracy by trochę było ale wydaje mi się, że lepsze to niż okaleczanie półki i bagażnika.. a i sprzęt robiony dla auta a nie auto przerabiane dla sprzętu...


Tak oczywiście masz rację z okaleczaniem półki jakimiś wiadrami co tylko dudnią a nie grają,ale żeby miało wszystko ręce i nogi to powinno się dobrze wygłuszyć kuferek i zastosować go jako skrzynie, bo w pewnym sensie co robić skrzynie w skrzyni ?? troszkę bez sensu, lepiej zrobić po całości lub tylko wydzielić pewny obszar bagażnika tak że 40 do 60 L i zmajstrować integracyjną część kuferka żeby bass refleks był skierowany do wnętrza samochody o głośniczek w kierunku bagażnika(wersja dla tych co lubią jak klapa brzęczy) ewentualnie głośniczek wraz bas refleks w kierunku kabiny przez otworek który jest od nart. minusem jest mniejszy kufer ale efekcik fajny jak niski ton ustawiony do 60herców łaskocze po plecach (wersja dla melomanów) a w półeczkę wstawić dobry systemik napędzany ze wzmacniacza ale nie tak jakieś owale z allegro dwu czy trzy tonowe.:) :cool2:

[ Dodano: 07-03-2011, 20:00 ]
czesci_e30, sorka bardzo ale jak byś zdjął wydech i dał na 5tyś obrotów to też by miernik do końca latał a efekt podobny czyli po pół godz ból głowy. nie gniewaj się:)
Wojto
 

Post numer:#13  Postprzez DiVeR » 7 mar 2011, o 21:04

A właśnie powiedzcie mi taką rzecz bo Wojto trochę rozruszał moją wyobraźnie... w E30 w sedanach i coupe każdy ma otwór na narty? :bag: I jak duży to jest otwór? Bo może zrobić tak jak pisał Wojto, że samą skrzynią byłby bagażnik a otwór na narty wykorzystać jako wyjście na głośnik do kabiny? W sensie nie jako dziura tylko jako wręcz otwór na głośnik.. coś jak tuba?

Ja tylko kombinuje..:P
DiVeR
 

Post numer:#14  Postprzez goryl880 » 7 mar 2011, o 21:05

dzięki za podpowiedzi, będę myślał jak to ładnie zklecić
goryl880
Uczeń
 
Posty: 66
Dołączył(a): 20 sie 2010, o 21:32
Lokalizacja: Lubartów
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#15  Postprzez DiVeR » 7 mar 2011, o 21:08

goryl880 z tego co widzę masz podtlenek gazu w samochodzie..a, że się tak spytam butle masz w kole czy normalnie w bagażniku? Tak mi akurat wpadło, że może jakoś by zabudową ładnie schował butlę z gazem?:P Butli ni ma a głośniki są:D[/b]
DiVeR
 

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama

cron