[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

pomysł na zabudow audio w bagażniku

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Post numer:#16  Postprzez Wojto » 7 mar 2011, o 21:18

DiVeR, przerobiłem tak już że cztery sztuki w tym jedną w sedanie nie mówiąc o mojej i wierz mi że efekcik jest lepszy niż dwa wiadra z tyłu, przerabiałem tego typu kombinację parę lat wstecz.
ale ile dusz tyle opinii:)jutro postaram się skręcić filmik( nie obiecuje 15miesięczny synek w domu i mało czasu) :)
Wojto
 

Reklama

Post numer:#17  Postprzez DiVeR » 7 mar 2011, o 21:25

Wojto Ja się jak najbardziej zgadzam bo sam osobiście wole czystość brzmienia jak łupanie i latająca klape.. Póki co rzucam tylko pomysłami bo sam jestem ciekaw nad rozwiązaniami zabudów a nigdy tego nie robiłem i w sumie poza wyobraźnia i jakąś tam podstawową wiedzą, z czego to się składa to nie wiem nic:P a tak przy okazji się zapytam z ciekawości to Wojto jesteś jakimś szpecem z nagłośnienia czy po prostu zamiłowanie i kombinatoryka?:P
DiVeR
 

Post numer:#18  Postprzez Wojto » 7 mar 2011, o 21:34

Z zamiłowania oraz z celów zarobkowych:) jeżeli biorę autko do roboty :) a za pomoc w zrobieniu planu całego systemu czyli przód tył oraz kuferek to gratisowo:) nie jestem sknerą ani pazerniakiem :) a w temat car audio to już w tym siedzę ze 12 lat, w tym że 3 lata nauki.
Wojto
 

Post numer:#19  Postprzez pawels5 » 7 mar 2011, o 21:38

Możesz jeszcze zabudować wolną wnękę w bagażniku, przytulić jakąś skrzynkę na wymiar. Tylko musi być coś mocnego, żeby przebiło się do kabiny (w miejsce ori głośników zostawić same maskownice). Popatrz na forach car audio, jest dużo różnych zabudów, może coś Ci podejdzie, np tu: http://www.audiocar.pl/extras/galeria/galeria.htm
Nawet masz E30
Ostatnio edytowano 7 mar 2011, o 21:54 przez pawels5, łącznie edytowano 1 raz
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#20  Postprzez Wojto » 7 mar 2011, o 21:47

pawels5, dobry pomysł ale jak ma się kombi lub heczbeka :cool2: nawet widziałem w kombi w miejscu koła zapasowego wsadzony 15cali JBL :) i fajnie to grało :)
Wojto
 

Post numer:#21  Postprzez Robcio_ » 7 mar 2011, o 21:48

Po pierwsze określ się jakie chcesz głośniki, policz lub poszukaj już gotowych projektów jaka ma być obudowa, zamknięta, BR, jakiej pojemności, wtedy zobaczysz ile będziesz musiał miejsca zagospodarować pod głośniki. Pamiętaj że to skrzynie dobiera się pod głośnik a nie odwrotnie.

Przykładowo, magnat 12' powerbull (czy jakoś tak), potrzebuję skrzyni okolo 51 litrów, dwa takie głośniki to ponad 100 litrów. Weź to pod uwagę :)
Darki i taty tuning WARIATY
Robcio_
Profesor
 
Posty: 2017
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 19:30
Lokalizacja: Suwałki/Pruszków
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 535d
Nadwozie: Touring
Silnik: M57TUD30
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#22  Postprzez Wojto » 7 mar 2011, o 21:54

Robcio_ napisał(a):Po pierwsze określ się jakie chcesz głośniki, policz lub poszukaj już gotowych projektów jaka ma być obudowa, zamknięta, BR, jakiej pojemności, wtedy zobaczysz ile będziesz musiał miejsca zagospodarować pod głośniki. Pamiętaj że to skrzynie dobiera się pod głośnik a nie odwrotnie.

Przykładowo, magnat 12' powerbull (czy jakoś tak), potrzebuję skrzyni okolo 51 litrów, dwa takie głośniki to ponad 100 litrów. Weź to pod uwagę :)


:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:
Wojto
 

Post numer:#23  Postprzez Dj Snake » 7 mar 2011, o 22:21

Wojto - ale że jak, wstawiłeś głośnik po prostu w ten otwór na narty a jako obudowę wykorzystujesz bagażnik? Czadowy pomysł.... szczególnie bez wyliczeń, chyba że takowe były, ale nawet jeśli, to nie znam 12 calowej basówki która zagra dobrze dołem i nie będzie się ciągneła jak flaki przy szybszych kawałkach w obudowie o pojemności ponad 300 litrów.


PS: 60Hz to jeszcze luzik, ja na imprezy mam 2 basy na Precision Devices PD1550, w obudowach wystrojonych konstrukcyjnie na 40Hz a cięte filtrem aktywnym na 35Hz - potrafią zagrzmieć... :D To tylko 1.2 kW a zamiata wiele innych tanich konstrukcji...
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#24  Postprzez Wojto » 7 mar 2011, o 23:02

Dj Snake, pierwotnie w ramach testu montowałem głośniczek na grodzi kufra z kabiną JBL 15cali, wygłuszyłem bagażnik od podstawy włącznie z klapą efekt był w miarę lecz nie do końca. więc zmontowałem skrzynie 60L na 12cali głośniczek z dużym bass refleksem 12cent przekroju odpowiednio wygłuszyłem białym grubym filcem i skierowałem to wszystko w kierunku kabiny, o wiele lepszy efekcik niż głośnikiem do kufra,lub jak już wiele razy widziałem na boki :mad2: i większości ludzi którym te rozwiązanie zaproponowałem i nie tylko w BMW ale głownie w auta z zamkniętym bagażnikiem się sprawdziło nawet miałem kolesia z espero deeewooo :)który chciał żeby ładnie wykończyć i podświetlić głośnik ze jak się położy podłokietnik z tylnej kanapy tak dla szpanu, ale oczywiście wtedy skrzynia była zamknięta 20L głośniczek 10 cali ale dwu cewkowy i powiem że nawet ładnie bas się rozchodził po kabinie samochodu i filtrze dolnoprzepustowym 80 hercowym.

[ Dodano: 07-03-2011, 22:06 ]
PS: 60Hz to jeszcze luzik, ja na imprezy mam 2 basy na Precision Devices PD1550, w obudowach wystrojonych konstrukcyjnie na 40Hz a cięte filtrem aktywnym na 35Hz - potrafią zagrzmieć... :D To tylko 1.2 kW a zamiata wiele innych tanich konstrukcji...[/quote]

Miodzio :) :cool2: a żarówki nie padają z tyłu przy tej niskiej częstotliwości??
Wojto
 

Post numer:#25  Postprzez Dj Snake » 7 mar 2011, o 23:28

Wojto napisał(a):Miodzio :) :cool2: a żarówki nie padają z tyłu przy tej niskiej częstotliwości??


Haa, nie mam tego w samochodzie, to sprzęt na imprezy :D W żaden sposób nie moge tego basu zmieścić w e30. Ani na kanape z tyłu ani tym bardziej do bagażnika :D Spore klocki, po 120 litrów każda, no ale głośniki 15 cali już...


Wojto, myśle że jeszcze lepszy efekt mógłbyś uzyskać podstawiajac parametry głośnika i obliczając objętość obudowy i długość tunelu bass reflex programem WinISD :) Generuje wykres częstotliwościowy (oczywiście to tylko orientacyjny wykres) i dobiera długość tunelu do danego strojenia i głośnika. Trzeba jednak znać parametry Thiela-Smalla głośnika, ale każdy szanujący siebie i klientów producent, takowe dane zamieszcza.
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#26  Postprzez Wojto » 8 mar 2011, o 11:33

Dj Snake, wiem :) jak budowałem skrzynie to miałem odpowiedni programik do wyliczania ale teraz to mało kto chce się bawić tylko kupują gotowce. A taki basik w autce to fajniutka rzecz:) kiedyś wpakowaliśmy w astrę kombi skrzynie wraz głośniczkiem estradowym 20cali napędzany z monobloka Magnata i daliśmy odcinkę przy 30 Hz efekcik to popękana tylnia szyba :duh:
Wojto
 

Post numer:#27  Postprzez Robcio_ » 8 mar 2011, o 11:36

Wojto napisał(a):jak budowałem skrzynie to miałem odpowiedni programik



winisd, tylko trzeba mieć wszystkie parametry głośnika, przy chińczykach nie realne
Darki i taty tuning WARIATY
Robcio_
Profesor
 
Posty: 2017
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 19:30
Lokalizacja: Suwałki/Pruszków
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 535d
Nadwozie: Touring
Silnik: M57TUD30
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#28  Postprzez Hubeert » 4 wrz 2011, o 18:31

Dobra Panowie, a powiedźcie mi jak rozwiązaliście problem z wywietrznikami bagażniku? (tymi po bokach na wys zderzaka) otóż przy basie te klapki latają i wydaja nieprzyjemne dźwięki ;p
Hubeert
Uczeń
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#29  Postprzez pawels5 » 5 wrz 2011, o 00:06

Też u mnie latają, ale z przodu nie słyszę ich. Możesz podłożyć na krawędziach jakieś cienkie uszczelki gąbkowe.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama