[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Audio do e30 cabrio ??

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Audio do e30 cabrio ??

Post numer:#1  Postprzez egon-23 » 28 sie 2011, o 01:14

Witam forumowiczów mam pytanie dotyczące audio do e30 cabrio ... Pewnie ten temat był juz poruszany, ale chciał bym usłyszeć coś konstruktywnego i godnego polecenia. Otóż w moim posiadaniu jest e30 cabrio w którym nagłośnienie nie robi szału. Chodzi mi o głośniki z tyłu jakie tam mogę włożyć naj większę, ale nie naruszając atrap głośników. Wiem że tam nie ma za dużo miejsca na coś dużego. Więc co jest polecane??
egon-23
Uczeń
 
Posty: 78
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 20:08
Lokalizacja: Kowalewo Pom.
Moje BMW: 327
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 325
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Jasmen » 31 sie 2011, o 14:06

Większych nie wsadzisz, muszą byc takie jakie były oryginalnie żeby atrapy dobrze leżały
Jasmen
Inżynier
 
Posty: 884
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 14:36
Lokalizacja: Kluczbork
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M50B25
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 728
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#3  Postprzez patryk konin » 15 kwi 2012, o 13:42

Witajcie niechce zakładać nowego tematu żeby nie zaśmioecać za bardzo
też chodzi mi po głowie jakieś ciekawe audio w Cabrio i mam pare pytań
1. Jaką kostke ISO kupić (gniazdo do auta) czy to ma jakiś wpływ na dzwięk itp??
2. czy jest sens ciągnąć grubsze kable do głośników?
3. chce przerobić schowki w drzwiach pod 16cm ale nie wiem czy dać po 1 głośniku czy po 2 na str
4. co zrobić ze starymi 13 z przodu i z tyłu też tam coś wstawić i co żeby nie psuło dzwięku z 16
5. chce też dać tweetery w trójkąty (które musze przerobić na takie z tweeterami bo moje są zwykłe zaślepki)
6. chce wszystko podłączyć pod wzmacniacz no chyba po za tweeterami bo pewnie tego nie potrzebują
7. jeśli to coś da to do bagażnika też coś moge wstawić ale głośne skrzynie i trzeszczące ramki to raczej nie dla mnie
8. chce uzyskać dzwięk czysty wyraźny żeby słyszeć w piosence oddech komara który wleciał przypadkiem do sali nagrań chce mieć dobrze zaakcentowany wyraźny i soczysty bas muzyka nie może mnie męczyć nawet jak bd podgłoszona, od czasu do czasu będe chciał podgłosić żeby było mnie słyszeć 2 ulice dalej ale najważniejszy jest czysty dzwięk nie męczący ucha
9. oczywiście wygłusze wsio co sie da głośniki chce dobrze pomaskować żeby było jak najbardziej ori bez świecidełek itp
Prosze o rady i podpowiedzi jaki sprzęt kupić ( co do radyjka to bymk sie skłaniał ku firmie alpine) jak to wszystko rozwiązać czego unikać jakie konfiguracje sprzętowe spełnią moje wymagania
10. fajnie było by się zmieścic w 1500-2000.-
patryk konin
Uczeń
 
Posty: 70
Dołączył(a): 10 gru 2010, o 22:11
Lokalizacja: Konin
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#4  Postprzez w1dawca » 15 kwi 2012, o 16:03

patryk konin napisał(a):10. fajnie było by się zmieścic w 1500-2000.-


niestety w tym punkcie zniwelowałeś wszystkie poprzednie punkty twojego audio :D

pozdro
www.clear-sound.pl AUDIO I TAPICERKA W TWOIM SAMOCHODZIE
w1dawca
Stażysta
 
Posty: 503
Dołączył(a): 14 lut 2010, o 22:32
Lokalizacja: Marki
Moje BMW: 340i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M60B40
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez patryk konin » 15 kwi 2012, o 21:38

heh a ile trzeba mieć w śwince żeby zadziałać w tym temacie
jak by mógł ktoś odp na moje pytania bd bardzo wdzięczny najlepiej pominąć ptk 10
patryk konin
Uczeń
 
Posty: 70
Dołączył(a): 10 gru 2010, o 22:11
Lokalizacja: Konin
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#6  Postprzez Karolo » 15 kwi 2012, o 23:49

W e30 nie da się uzyskać takiego efektu bez gruntowych modyfikacji drzwi przednich. Mianowicie mowa tu o wygłuszeniu + instalacja solidnych mocowanych do blachy drzwi panelach pod głosniki 165 mm. Jeżeli to już robisz, to dalej wystarczy kupic porządny zestaw odseparowany na przód ( czytaj woofer 165 mm, zwrotnice + wysoki ). Oczywiscie wybór zależy od preferecji i zasobnosci portfela. Kolejna sprawa to przeróbka trójkątów pod te tweetery i ich odp. ukierunkowanie.
Całość musisz napędzić dobrym piecem. Jak chcesz zeby Cię było słychać to piec minimum 2x100 - 2x120 RMS przy 4 ohm. W zupełnosci wystarczą głosniki przednie, tylne można i zalecanym jest w ogóle pominąć.
Sub to kwestia indywidualna. Szczerze mówiąc nie miałem e30 cabrio, ale mam 36 z miekkim dachem i nie ma tam za wiele miejsca, za to jest płasko i dośc głeboko. Głosnik 25 cm w skrzynce bass reflex, której wylot bedzie skierowany w podłokietnik można tam wstawić. Do tego jakiś piec i ogień.
Bawię sie audio od wielu lat, jak chcesz się dowiedzieć czegoś konkretniejszego wal na gg/pw, to temat rzeka.
Karolo
Student
 
Posty: 208
Dołączył(a): 11 wrz 2010, o 23:09
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: -------
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama