[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Głośniki 40W i tweetery

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Głośniki 40W i tweetery

Post numer:#1  Postprzez AdamKor » 19 sty 2012, o 19:17

Cześć,

doczytałem, że w autach, w których w skład audio oryginalnie wchodziły głośniki wysokotonowe w drzwiach, wyposażone były fabrycznie w głośniki 40W. Pytanie laika: czy jeśli zamontuję głośniki jak na zdjęciu poniżej, to podpinam kable od radia do głośnika, a do drugiego zestawu wtyczek podpinam tweetery?
A... i jeszcze, czy jest sposób na reanimację zaczepu tweetera? wyłamał mi się ten dzyndzel trzymający obudowę głośniczka w trójkącie drzwi i nie za bardzo chce się teraz trzymać... :(
Obrazek
AdamKor
Stażysta
 
Posty: 590
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 17:48
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: -------
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#2  Postprzez jackx-36 » 19 sty 2012, o 22:39

AdamKor to co pokazałęś to nie są głośniki przystosowane do obsługi "syczków" aczkolwiek też są 40W-e, te do syczków mają nawiniętą dodatkową cewkę na magnesie i przylutowany kondensator. nie stety nie mam fotek tych innych głośników, moze któryś z forumowiczów będzie miał to wstawi
do podłączenia wszystkich głośników jest potrzebny taki kawałek przewodu z wtyczkami ale można sobie poradzić bez niego
pozdro
jackx-36
Profesor
 
Posty: 2267
Dołączył(a): 4 lut 2007, o 12:17
Lokalizacja: skątowni :)
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#3  Postprzez mamut103 » 20 sty 2012, o 12:22

A nie lepszym pomysłem byłoby wstawienie jakiś głośników z dzisiejszej epoki w miejsce pod nogami i w trójkąciki? Z pewnością taki zestaw lepiej zagra :)
mamut103
Stażysta
 
Posty: 370
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:18
Lokalizacja: Kunów/Warszawa
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#4  Postprzez AdamKor » 20 sty 2012, o 15:30

jackx-36, hmm pewnie chodzi o takie:
Obrazek

Chyba zrobię tak, jak sugeruje mamut103 i użyje jakiś zwrotnic lub zewnętrzny kondensator...
AdamKor
Stażysta
 
Posty: 590
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 17:48
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: -------
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez Jasmen » 20 sty 2012, o 21:39

Oryginalnie do tych głośników 40w był w bagażniku dodatkowy wzmacniacz, u mnie jest ale mam głośniki podłączone bezpośrednio do radia
Jasmen
Inżynier
 
Posty: 884
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 14:36
Lokalizacja: Kluczbork
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M50B25
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 728
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#6  Postprzez jackx-36 » 20 sty 2012, o 23:30

to są właśnie takie głośni co pokazał AdamKor i w połączeniu z ory wzmacniaczem nic lepiej nie zagra nowoczesnego w tym przedziale cenowym. sprawdzone organoleptycznie na "sobie" a dla tego nic lepiej nie zagra bo te głośniki mają membranę papierową a nie poliuretanową jak nowoczesne głośniki.
jak by ktos chciał to mam takie głośniki
pozdro
jackx-36
Profesor
 
Posty: 2267
Dołączył(a): 4 lut 2007, o 12:17
Lokalizacja: skątowni :)
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#7  Postprzez pawels5 » 21 sty 2012, o 01:08

jackx-36 napisał(a):bo te głośniki mają membranę papierową a nie poliuretanową jak nowoczesne głośniki.

Nowe głośniki mają z różnych materiałów membrany. Te ori trzeba powiedzieć szczerze, że są dla mało wymagających.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#8  Postprzez Pablos » 22 sty 2012, o 12:33

Ja na twoim miejscu zainwestowal bym w jakis nowy komplet glosnikow na przod. Niedawno przerabialem ten temat u siebie i wstawilem sobie zestaw helix DB 52.1 (komplet 2 tweetery, 2 zwrotnice i 2 13' w miejsce pod nogami). Te ori tweetery po 20 latach to juz wzasadzie tylko harcza a nie graja. Wymienilem je na te helixowe i po wstawieniu tego zestawu efekt, jak dlamnie oczywiscie, naprawde jest bardzo dobry.
Pablos
Student
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 18:32
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#9  Postprzez mamut103 » 22 sty 2012, o 19:29

Również zainwestowałem w HELIX'y DB52.1 i co mogę powiedzieć? Na początku miałem je w touringu, a w bagażniku skrzyneczkę domowej roboty. Grało to bardzo ładnie, podobało mi się. Teraz ten sam zestaw mam w sedanie, ale mam w tym momencie tylko te głośniki (bez skrzynki) i... brakuje basu :) Dlatego jeżeli ktoś się decyduje na muzykę w e30 to koniecznie jakieś niskotonowe pod fotele (ja tak planuję) ew. w tylną półkę, ale wtedy pasażerom z tyłu (o ile ich mamy) bas może przeszkadzać. Jeżeli ktoś interesuje się muzyką w samochodzie wie że głośniki w półce nic Sobą nie reprezentują- dlatego najlepsze głośniczki powinniśmy zakładać na przód (nie przejmując się basem!) a niskotonowe gdziekolwiek indziej. Ktoś zapyta czemu tak? Czemu w półkę nie ładować średniotonowych i wysokich? Dlatego że muzykę mamy w stereo. Dlatego że scena powinna być przed słuchaczem, dlatego że średnio tonowe i wysokotonowe głośniczki są głośnikami których dźwięk jakby możemy rozpoznać skąd się wydobywa. Czy z przodu, czy z tyłu. Niskie tony natomiast mogą być gdziekolwiek- nie przeszkadza. Montując średnie i wysokie tony w półkę psujemy sobie scenę muzyczną (a uwierzcie proszę że dobre stereo taką jest w stanie stworzyć bez miliona głośników we wszystkich kontach. Helixy miałem i mam podłączone pod radio JVC, bez wzmacniacza- niestety. Myślę że jest w nich potencjał który można odkryć dodatkowym wzmacniaczem dlatego je polecam :cool2: Ktoś zapyta- dlaczego w takim razie w samochodach wysokiej klasy montowane są systemy 12 głośników czy 10, w każdych drzwiach półce itd? To proste- dlatego że tam mamy już do czynienia z dźwiękiem przestrzennym (nie stereo), za co odpowiadają odpowiednie procesory dźwięku oraz! co jest ważne projektanci czy tam ludzie którzy zajmują się projektowaniem muzyki do takiego auta dbają o dobry dźwięk nie tylko dla osób na przednich siedzeniach ale i siedzeniach tylnych- tutaj głośniki w drzwiach tylnych są mile widziane.

Myślę że troszkę rozjaśniłem temat jak to wygląda. :)
mamut103
Stażysta
 
Posty: 370
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:18
Lokalizacja: Kunów/Warszawa
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B25
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

  • Reklama