[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Podłączenie nowego radia

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Podłączenie nowego radia

Post numer:#1  Postprzez zmazia » 30 mar 2013, o 20:01

Witam, niedawno nabyłem w świetnym stanie od dziadka e30. Wszytko jest okej z wyjątkiem nagłośnienia, otóż: obecnie jest zamontowany jakiś nie orginalny,topowy kaseciak (który nie czyta kaset), jedynie odbiera radio. Chciałbym zamontować nowe radio KENWOOD'a z innego auta, jednak jest konieczne wyprowadzenia kostki iso. Sprawa na ogół prosta, ale tutaj ktoś się bardzo postarał żeby skomplikować mi życie. Może znalazłby się ktoś to by powiedział od czego są poszczególne kable, oraz nie ukrywam ze chiałbym wykorzystać ten orginalny rodzielacz mocy przód/tył z bmw. Obrazek Byłbym wdzięczny za dokładne wytłumaczenie co do czego ( jakiś schemat bądź rozpiske) gdyż od niedawna zaczynam zabawe z bmw - ciągle się ucze i w dodatku zaoszczędziłbym parę groszy nie latając do elektryka :)
zmazia
Uczeń
 
Posty: 59
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 22:26
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Post numer:#2  Postprzez ksx9 » 30 mar 2013, o 20:29

Te plecione niebieskie i żółte to są dwa głośniki
ksx9
Magister
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj
Moje BMW: e36
Nadwozie: Coupe
Silnik: m42b18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez kempa662 » 30 mar 2013, o 20:58

niebieskie to głośnik prawy przód, żółte lewy przód, jeżeli masz głośniki z tyłu to poszukaj jeszcze kabli od nich, te dwa czerwone to zasilanie(jeden powinien mieć prąd cały czas i musisz go podłączyć jako pamięć do radia a drugi powinien mieć prąd tylko po przekręceniu kluczyka, w zależności jakie radio podłączysz różnie te kable się podłącza do radia, musisz sprawdzić w instrukcji albo w necie), czarny to masa i łączysz go z czarnym kablem z radia, antenę chyba rozróżnisz :D to by było tyle
kempa662
 

Post numer:#4  Postprzez Pietrek » 30 mar 2013, o 21:22

Jeśli kupisz nową wtyczkę w ASO - tą którą wpina się w złącze X2

To możesz sobie zrobić nową wiązkę pod kostkę ISO. Pokrętło balansu odpuść lepiej.


Obrazek
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez zmazia » 30 mar 2013, o 22:47

Dzięki Wielkie, może jutro po południu co nieco ogarnę i dam znać :)
zmazia
Uczeń
 
Posty: 59
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 22:26
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#6  Postprzez qbacki » 1 kwi 2013, o 21:29

Patrzac od strony radia: czerwony +
czarny -
Reszta glosniki + i -
Zielony nie wiem- moze podtrzymanie?
I prosze Cie zrob sobie to na elegancko. Zadnej tasmy izolacyjnej tylko lutownica+ cyna i opaski termokurczliwe.
qbacki
Magister
 
Posty: 1340
Dołączył(a): 26 wrz 2011, o 17:52
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#7  Postprzez zmazia » 1 kwi 2013, o 22:15

Obrazek Obszedłem ten regulator, głośniki póki co tylko prowizorycznie podłaczyłem, jutro kupie opaski termokurczliwe, ale mam problem bo jak bym nie podpinał tych kabelków co zostały, wedle przyjętych schematów to radio i tak nie diząła. Jedyne co to w pewnym momencie jak kliknąłem na wysuwanie płyty CD to tak jakby mechanizm chciał ja wysunąć, ale poza tym nic. Radio jest okej, bo sprawdząłem je jeszcze w drugim aucie i tam dizała bez problemu. Gdzie może tkwić problem? chyba ze coś źle podpinam te kabelki od zasilania? Bo głośniki są okej :cla:
Klasycznie.
zmazia
Uczeń
 
Posty: 59
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 22:26
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#8  Postprzez kubzas » 1 kwi 2013, o 23:27

Jak na moje to zamien kable z radia zolty z czerwonym...
kubzas
 

Post numer:#9  Postprzez zmazia » 2 kwi 2013, o 00:24

Został : czerwono-zielony , fioletowo-szary , brązowy , czerwono szary. Czerwony powinno byś stałe 12v ,a brązowy masa. No a co z tamtymi? w poprzednim "starym" radiu co było wcześniej- to one chyba luźno latały bez podłączenia. No ale pytanie jak to podłączyć na chwile obecną, zeby wszytko dizałało? Dodam ze nie mam elektryczne wysuwanej anteny,ani dodatkowego wzmacniacza, ani chyba nie ma co podświetlać - najprostszy układ.
Klasycznie.
zmazia
Uczeń
 
Posty: 59
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 22:26
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#10  Postprzez qbacki » 2 kwi 2013, o 02:13

Obrazek

1 czerwony to Twoj + do radia
2 to Twoj - do radia

Jak na moje to ten czerwony nie latal luzno;] Polacz go dobrze z czerwonym z radia. Czarny z radia do czarnego tak jak miales. Reszty raczej nie musisz podlaczac. Glosniki mowisz masz to dobrze.
Te dwa tylko dobrze polacz i radio juz powinna miec zasilanie.

[ Dodano: 02-04-2013, 02:14 ]
Aha i z tym brazowym to nie rob nie potrzebnej zwory. Zaizoluj zeby nie przeszkadzal.
qbacki
Magister
 
Posty: 1340
Dołączył(a): 26 wrz 2011, o 17:52
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#11  Postprzez zmazia » 2 kwi 2013, o 16:48

Wszytko pospinane i łądnie gada, musiałem połaczyć (napięcie pod stacyjke z 12v na kostce iso) i potem masę normalnie. Można zamknąć temat ;p
Klasycznie.
zmazia
Uczeń
 
Posty: 59
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 22:26
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama