[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Brak sta?ego zasilania - ??danie kodu

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Brak stałego zasilania - żądanie kodu

Post numer:#1  Postprzez Artwik » 30 kwi 2013, o 20:07

Witam. Podpinałem radia Bavaria CII do auta tj. wcześniej było w nim prawdopodobnie inne radio. Korzystając ze schematu udało się podpiąć radio ze zdobyczną oryginalną kostką żeńską gdyż nie było jej tam po zakupie auta tj. polutowano 4 kable od głośników oraz 2 kable od zasilania tj. te które wystawały od strony auta. Pozostały dwa wolne kable fioletowy i brązowy które podejrzewam są kablami od telefonu czyli raczej nie mają związku ze sprawą a i schemat ich nie ujmuje, rzecz w tym że innych już tam w tej komorze radia nie ma. Zamieszczam zdjęcia jak to wyglądało przed lutowaniem i po. PROBLEM W TYM ŻE RADIO ZA KAŻDYM RAZEM ŻĄDA KODU. Czy ktoś może mi pomóc? Nie mam na to pomysłu chyba że te dwa wolne kable jednak mają jednak znaczenie. Obrazek Obrazek
Artwik
Uczeń
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 21:35
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Guteq98 » 1 maja 2013, o 20:22

Mi się wydaje, że jeśli radio co włączenie chce kod, oznacza że nie trzyma pamięci. W nowszych radiach razem z + podpina się także kabel podtrzymywający tę pamięć. Może któryś z nich za to odpowiada. W nowszych radiach ten kabel jest bodajże żółty, ale tu może mieć inny kolor.
-----------
Albo spróbuj też podłączyć radio bezpośrednio z aku, jeśli tak nie masz :)
Obrazek
Nie znam się...
Wkurzone 316i -->http://bmw-e30.pl/viewtopic.php?t=40268
Guteq98
Stażysta
 
Posty: 325
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:25
Lokalizacja: DSW
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez Artwik » 2 maja 2013, o 12:36

No nie trzyma pamięci bo nie ma podpiętego kabla, który za to wyłącznie odpowiada takby wychodziło:) Wygląda na to że związek z problemem jednak będą miały pozostałe kable lub przynajmniej jeden z nich bo nie wierze że poprzedni właściciel coś na amen wyrzucił/uciął. Pomogłoby gdyby ktoś posiadający oryginalne radio napisał ile kabli powinno wchodzić do kostki, i do którego pinu ma wpięte fioletowy i brązowy kabel bo podejrzewam że kolory wiązki były takie same w każdym aucie, wtedy w sumie wyszłoby czarno na białym. Będe próbował metodą prób i błędów bo tylko to mi zostaje.
Artwik
Uczeń
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 21:35
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#4  Postprzez Dantte26 » 3 maja 2013, o 11:59

Artwik,

do radia powinny trafiać dwa plusy... jeden przewód (+ po zapłonie) trafia do kości pin 5 oraz drugi przewód (stały + tzw. pamięć) trafia do kości pod pin nr. 9... kolorów kabli nie mam w tej chwili jak sprawdzić, także najlepiej prubuwka w dłoń i sam sprawdź gdzie te plusy masz u siebie... metodą prób i błędów lepiej nie sprawdzaj bo łatwo sfajczyć radyjko, a tego pewnie być nie chciał... w kości radia masz ponumerowane piny także podłącz plusy j.w. ewentualnie jeśli nie posiadasz we wiązce stałego plusa to sam możesz w prosty sposób sobie go wyprowadzić z wiązki instalacji znajdującej się pod kolumną kierowniczą...wystarczy zlokalizować jeden z nich i podpiąć...powodzenia...
MOJE WIERNE e30: viewtopic.php?t=20734
Obrazek
/// Dolnośląska Grupa Rabunkowa ///
E30 idzie w żółte blachy
Dantte26
Magister
 
Posty: 1168
Dołączył(a): 2 gru 2008, o 01:26
Lokalizacja: DGR
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez Artwik » 3 maja 2013, o 20:53

Dzięki kolego, pokombinuje z tym jak tylko znajde czas i dam znać jak to się skończyło :)
Artwik
Uczeń
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 21:35
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama