[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Antena automatyczna

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Antena automatyczna

Post numer:#1  Postprzez Soci » 11 cze 2008, o 22:33

Nie wiedziałem, gdzie to umieścić. W końcu wylądowało tutaj, w końcu element car audio ;)

Moja automatyczna antenka, niestety, jakoś niefortunnie się zawinęła i zamykając klapę bagażnika lekko ją zahaczyłem i się nadłamała. Teraz w zasadzie już kompletnie nie działa, wcześniej nie chowała się do końca.

I tutaj mam pytanie a propos kupna:

Gdzie szukać antenki, takie z allegro się nadadzą? Czy można kupić samą antenę, bez całego mechanizmu i jakoś podłączyć?

Pozdr
Ostatnio edytowano 11 cze 2008, o 22:43 przez Soci, łącznie edytowano 1 raz
"Life isn't about waiting for the storm to pass, guys. Its about learning how to dance in the fuckin' rain." GP
Soci
Student
 
Posty: 228
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 14:07
Lokalizacja: WAW
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Post numer:#2  Postprzez kresek » 12 cze 2008, o 18:21

mam taka antene orginalna nowa za 100. info tylko kom 664735320
kresek
 

Post numer:#3  Postprzez Strzelba » 12 cze 2008, o 20:11

panowie to nie dzial gielda jak co to prv
Nie zadawaj mi na PW pytań po co, dlaczego itp - nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Forum jest do zadawania pytań!!!
NIE ODPISUJE NA PW DOTYCZĄCE DOSTĘPU DO GIEŁDY i SMSy chyba że chcesz bonusik

Czapki bejsbolówki z logo forum
Strzelba
Administrator
 
Posty: 3760
Dołączył(a): 17 gru 2006, o 19:32
Lokalizacja: z zamiedzy
Moje BMW: 328iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 318iS
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#4  Postprzez deeste » 16 cze 2008, o 12:59

Jak juz jest temat o Antenie... to ostanio odkryłem ze mam elektryczną :o wczesniej sie nie chowała a ostatnio po kilkaktornym wysunieciu i przeczyszczeniu... zaciekawil mnie taki szum dzialającej elektroniki po wylaczeniu zapłonu... otoz okazało sie ze Antenka mi się chowa :P i pytanie czy po włączeniu zapłonu powinna sie automatycznie wysuwać ?? trudno ją zdemontować i przeczyscic ?? teraz elegancko sie chowa za kazdym razem jak wylacze zaplon... jednak sie nie wysuwa :P co o tym myslicie ?

[ Dodano: 16-06-2008, 17:06 ]
WD40 + czyste szmatki i wszystko działa :D super bajer, antena sie chowa po wylaczeniu radia i wysuwa po włączeniu... niby takie nic a cieszy :D
Avatar użytkownika
deeste
Moderator
 
Posty: 2340
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 21:49
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez Paul » 16 cze 2008, o 19:15

dokładnie tam powinno być, antena sama sie nie wysunie ale jak włączasz zapłon uruchamia się radio a do tego antena :)
Paul
Profesor
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#6  Postprzez deeste » 16 cze 2008, o 20:17

normalnie banan na mordzie przez caly dzień :D
Avatar użytkownika
deeste
Moderator
 
Posty: 2340
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 21:49
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#7  Postprzez michaś » 20 sie 2008, o 19:13

tez mam problem z anteną i uszczelką. wydaje mi sie ze mam elekto bo jak patrze tam w miejsce montarzu to duzo kabelków itd:) pozatym niechce sie schować i jest cały czas wysunieta. mam nie seryjne radio tylko starego blaupunkta na kasety ( to nie moj pomysł, taką kupiłem betke 2 miesiące temu) i niewiem jak to ogarnąć, a wymiana uszczelki to juz wogle dramat
michaś
 

Post numer:#8  Postprzez Wilkuu » 20 sie 2008, o 23:17

Antene najlepiej jest na spokojnie rozebrac i wszystko co mechaniczne na nowo przesmarowac , nie jest to jakos specjalnie trudne , zlamane anteny mozna naprawic przy odrobinie zdolnosci i szczescia , jesli nie chce nam sie bawic wystarczy kupic nowa antene elektryczna z allegro .
Wilkuu
Uczeń
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29 lip 2007, o 17:45
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

antena

Post numer:#9  Postprzez El Commandante » 28 paź 2009, o 23:13

Tylko jak juz kupujecie jakas antene to nie chinszczyzne :) ja mailem taka po poprzednim wlascicielu i piszczala strasznie , rozkrecielm zeby nasmarwoac ale tam sam plastik wszystko poscierane itd :) ale nasmarowalem i dalej piski :) wkoncu rozebralem ja na mak i przy skrecaniu pekl taki smeiszny trybik ;d
polecam antenki od jakeigos autka ktore mailo w ori taka antene :)
El Commandante
Stażysta
 
Posty: 555
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 01:26
Lokalizacja: Węgrów
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#10  Postprzez Pietrek » 30 paź 2009, o 00:59

Szukajcie na allegro "hirschmann" "hirschman" za grosze często można kupić antenke ;) z merca w124d też pasuje ;) czasami trzeba przerobić mocowanie ale to najmniejszy problem :)

Hirschmann był ori montowany do e30 i to jest ważne ;]
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#11  Postprzez wizzeR » 31 paź 2009, o 20:45

Tak, tylko właśnie te mocowanie jak później przerobić. Nie będę kupował w ciemno czegoś a później sprawdzę, że jednak gra nie warta świeczki :lol:
Obrazek
wizzeR
Uczeń
 
Posty: 75
Dołączył(a): 17 paź 2009, o 19:01
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#12  Postprzez El Commandante » 1 lis 2009, o 04:05

wizzeR napisał(a):Tak, tylko właśnie te mocowanie jak później przerobić. Nie będę kupował w ciemno czegoś a później sprawdzę, że jednak gra nie warta świeczki :lol:


Ty to masz problem ;d kup byle jaka antene , wtyczka i mocowanie bedzie inne raczej ale ogarniesz to anpewno , przewody sa tylko 3 :) masa i 2 plusy ;d jeden od radja i jeden staly ;d
bede podlaczal moja to CI powiem dokladnie :) a mocowanie to tez smieszna sprawa kawalek blaszki bierzesz robisz dziurke na poczatku i koncu i dopasowujesz zeby bylo ok ;d u mnie tak siedziala i bylo git ;d jak juz wsadzisz to odrazu uszczelnij dziure przy tej antenie zebys nie plakal ze Ci wody do bagaznika napadalo . jak cos to pisz na PW :)

pozdro
El Commandante
Stażysta
 
Posty: 555
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 01:26
Lokalizacja: Węgrów
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#13  Postprzez wizzeR » 1 lis 2009, o 10:29

Hehe stary właśnie cały pic polega na tym żeby robić auto 100% ori bo takich coraz mniej na drogach. Chce dokładać dodatkowe wyposażenie żeby autko miało wszystko co było dostępne do wąskiej lampy w tamtym okresie. Jak będę tak drutował blaszkami i silikonem to efekt będzie kół mnie w serce :lol: , mimo, że może nawet nie było by tego widać :P
Obrazek
wizzeR
Uczeń
 
Posty: 75
Dołączył(a): 17 paź 2009, o 19:01
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#14  Postprzez Pietrek » 2 lis 2009, o 18:16

wizzeR napisał(a):Hehe stary właśnie cały pic polega na tym żeby robić auto 100% ori bo takich coraz mniej na drogach. Chce dokładać dodatkowe wyposażenie żeby autko miało wszystko co było dostępne do wąskiej lampy w tamtym okresie. Jak będę tak drutował blaszkami i silikonem to efekt będzie kół mnie w serce :lol: , mimo, że może nawet nie było by tego widać :P

Więc w czym widzisz problem ? Wklepujesz Hirschmann na allegro i kupujesz ori antene z e30 za grosze :duh:

Ps. Nakrętka mocująca z logo BMW która jest przykręcana w otwór z którego wychodzi antena , pasuje zamiennie z nakrętką Hirschmanna, i pasuje nawet z ręcznej anteny BMW :)
Zero drutu i jest 100% ori. Wtyczka ta sama co w instalacji e30.
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#15  Postprzez erp71 » 2 lis 2009, o 18:43

Pietrek napisał(a):Szukajcie na allegro "hirschmann" "hirschman" za grosze często można kupić antenke ;) z merca w124d też pasuje ;) czasami trzeba przerobić mocowanie ale to najmniejszy problem :)

Hirschmann był ori montowany do e30 i to jest ważne ;]


były montowane też anteny boscha autojet II
erp71
Stażysta
 
Posty: 314
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 16:59
Lokalizacja: Breslau
Moje BMW: 3XX
Nadwozie: Coupe
Silnik: M50B25
Instalacja LPG: NIE

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama