[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

[Porada] Głebokosc dziury

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Głebokosc dziury

Post numer:#1  Postprzez kijafa » 1 sty 2017, o 20:25

Witam. Tematem jest głębokość dziury . Chodzi mi o dziurę na głosnik przedni do e 30 . Kupiłem Herce ESK 165L czy ktos experymentował z tym głośniczkiem? Ma 72 mm i coś mam obawy.... Da się ten otwór powiekszyć - wiem jak jest z otworami - zawsze się da , ale czy tu jest miejsce? Widziałem na zdieciach spore głosniki tam pakuja.
kijafa
Uczeń
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 gru 2016, o 19:20
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: M3
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 320
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Głebokosc dziury

Post numer:#2  Postprzez CincinCm » 16 sty 2017, o 15:48

Cześć,
Z tego co wiem to w miejscu nóg miejsce jest przewidziane na głośnik 130mm, a nie 165. Czy da się go powiększyć pod względem średnicy - nie przypatrywałem się. Widziałem, że ludzie wrzucają takie głośniki na zabudowie mdf w drzwi.

Pod względem głębokości otworu to zawsze można dać dopasowany dystans mdf, co pozwoli Ci dać głębszy głośnik - tutaj tylko musisz przewidzieć to tak, aby dało się tą maskownicę przymocować, bądź zastąpić ją czymś innym. PS. i tak przy montażu lepszych głośników powinno dać się dystans z mdf przykręcony i szczelnie podklejony do podłoża.

Hertze esk miałem w zestawie 2 drożnym, osobno wysoko tonowy i osobno średnio-nisko tonowy i jest to zestaw ciekawy pod warunkiem, że jest podpięty na wzmacniaczu i ma zbudowaną wygłuszoną komorę. Jeśli nie wygłuszysz i zamkniesz komory oraz nie dasz wzmaka to nie usłyszysz różnicy w porównaniu do głośników z niższej półki.
E30 91r 2d 316i m40b16 --> M50B20 - było;
E30 88r 2d 316i m10b18 --> M50B25 - było;
E30 86r 2d 318i m10b18 --> M54B30 - jest.
E91 2006r 320d m47tu2d20 daily
CincinCm
Stażysta
 
Posty: 341
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 23:10
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M54B30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: X3e83
Silnik: M57n2_
Instalacja LPG: NIE

Re: Głebokosc dziury

Post numer:#3  Postprzez dzikuPL » 22 lut 2017, o 14:02

Otwór zawsze się da powiększyć, ale pytanie czy jest sens? W ori komorach na głośnik jest dosyć mało miejsca i ciężko je zamknąć w pełni, wygłuszyć i mieć "litraż" zarazem.

Tak jak kolega wyżej napisał, żeby audio miało swoje właściwości trzeba zrobić szczelną komorę głośnika i najlepiej wpiąć go pod wzmaka. Podpięcie głośników pod samo radio da jakiś tam efekt, ale nie wyciągnie z nich całej mocy. Na radiach podają niby 4x55Watt etc. ale moc nominalna trochę się różni od tej podanej na pudełku z radia.

Jest opcja zabudowy w boczku drzwi, nie każdemu się to podoba ale to już inna kwestia. Wtedy w boczku można lekko 16'ki zaaplikować, które na pewno dają więcej frajdy jak 13'ki ;)
dzikuPL
Stażysta
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:40
Lokalizacja: SRB-Rybnik
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK

Re: Głebokosc dziury

Post numer:#4  Postprzez kijafa » 5 mar 2017, o 15:21

Bardzo dziekuje za cenne uwagi i pokazanie kierunku. Herze 16.5 sa juz na miejscu. Piszczki tez komory zamkniete chyba fachowo , bo robil to zaklad audio - car i pokazalem im Wasze wskazowki. Powiedzieli ze czuja czacze. Zamiast maskownic sa gole glosniki , jest klatka i calosc by nie weszla .Skonczymy calosc modyfikacji to wrzuce foty :D
kijafa
Uczeń
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 gru 2016, o 19:20
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: M3
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 320
Silnik: MxxBxx

Re: Głebokosc dziury

Post numer:#5  Postprzez dzikuPL » 6 mar 2017, o 09:28

kijafa napisał(a):Bardzo dziekuje za cenne uwagi i pokazanie kierunku. Herze 16.5 sa juz na miejscu. Piszczki tez komory zamkniete chyba fachowo , bo robil to zaklad audio - car i pokazalem im Wasze wskazowki. Powiedzieli ze czuja czacze. Zamiast maskownic sa gole glosniki , jest klatka i calosc by nie weszla .Skonczymy calosc modyfikacji to wrzuce foty :D


W sensie zrobiłeś zabudowę w boczku drzwi tak?

A piszczki w trójkątach lusterek, czy gdzie indziej wylądowały?
dzikuPL
Stażysta
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:40
Lokalizacja: SRB-Rybnik
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama