[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Budowa Car Audio OEM+

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Budowa Car Audio OEM+

Post numer:#1  Postprzez Slob » 8 lut 2018, o 22:57

Witam wszystkich!

Jestem w trakcie odbudowy "Wąskiej" 4d z 87r. Auto kupiłem w dość okazyjnej cenie. Lecz miała pewien problem gdyż nie posiadała ni jednego przewodu od instalacji Audio, bez radio. Jedyny element jaki został to złamana antena :lol: Jest to moje pierwsze auto i nigdy nie mialem kontaktu z BMW.

Moje pytanie to czy jest to opłacalne żeby zrobić taka instalacje OEM+ czyli na seryjnym radio, fabrycznych miejscach na głosniki (w drzwiach odpadają) Nie chce psuć uroku wnętrza 80's. Mój pomysł to przykładowo Radio Bavaria C + głosniki na przód coś pokroju Hertz 13cm, tweetery ori +zwrotnice+ półka tylnia (mam w domu głosniki Viba i chce je zastosować) Oczywiście podłoga + miejsca na głosniki zostana wycisone mata.

Ori radio pociagnie taki zestaw? kupic ori instalacje czy zrobić swoją na grubszych przewodach? Pierwszy raz bede składał od podstaw instalacje Car Audio i chce się dowiedzieć co wy o tym myslicie i czy jest to do wykonania. Jakie są wasze propozycje?
Slob
Rekrut
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 15:37
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: TAK
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Budowa Car Audio OEM+

Post numer:#2  Postprzez dzidzia24 » 10 lut 2018, o 11:20

Najlepiej to kompletną instalację wraz z sound system i wzmacniaczem i ewentualnie głośniki pozmieniać na lepsze.Samą ori wiązkę od zasilania radia znajdziesz i kupisz za grosze,natomiast wiązkę ori soundsystem z ori wzmacniaczem ciężko trafić w dobrej kasie.Miałem taki zestaw u siebie to w porównaniu do zwykłego audio ,soundsystem gra znacznie lepiej,oczywiście jak na tamte
czasy :).Ogólnie to te ori radia to mają wykastrowany dźwięk,tak jakby połowę instrumentów z utworu wycięto :).Ja poszedłem inną drogą i zrobiłem car audio na komponentach ,nie BMW ale z epoki lat 80/90.Dzięki temu mam lepszy dźwięk niż najlepsze fabryczne nagłośnienie E30 a wszystko jest na podzespołach Pioneera można powiedzieć "HI-END" ale z epoki E30 ,dlatego nie kuje w oczy.Musisz zdecydować sam którą drogą pójdziesz.Tak czy tak to nie są tanie rzeczy :)

-- Dodano 10 lut 2018, o 10:39 --

Mam identyczny zestaw z reklamy poniżej :)
https://youtu.be/rpgirrBsmpk
Radio oczywiście kieszeniowe,kaseta full automat, ma dwa podświetlenia zieleń i czerwień,do tego pilot ,wyjście na wzmacniacz ( jeszcze starego typu din a nie RCA)do kompletu wzmacniacz z serii gm i oczywiście zmieniarka 6CD :D


Obrazek
Obrazek

Głośniki w tylną półkę ;)

Obrazek


Niestety nie mam zdjęć po zamontowaniu w aucie.
PS:Mam jeszcze dwa kozaki kieszeniowe :D
DECK Soniacza
Obrazek
I trochę słabsze ale równie fajne Clarion
Obrazek

wybór jednak padł na Pioneera bo więcej tego produkowano i lepszy dostęp do komponentów.
Obrazek
dzidzia24
Stażysta
 
Posty: 339
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 16:32
Lokalizacja: suwałki
Moje BMW: 330i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M52B30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: _____
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Re: Budowa Car Audio OEM+

Post numer:#3  Postprzez arturross15 » 10 lut 2018, o 13:52

albo takie coś. https://www.youtube.com/watch?v=pCN-UgvidY4

Do tego subwoofer bo bez niego słabo to zagra, ładne głośniki na przód i odpuść sobie tył. Nic ci tył nie poprawi w dźwięku. No chyba że już masz w półce dziury. Oczywiście gwizdki w trójkątach od lusterek.
Wysłano z NOKIA 3310.
arturross15
Student
 
Posty: 172
Dołączył(a): 18 sie 2013, o 20:17
Lokalizacja: leszno
Moje BMW: 316
Nadwozie: Coupe
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: NIE

Re: Budowa Car Audio OEM+

Post numer:#4  Postprzez dzidzia24 » 10 lut 2018, o 14:40

Słabo to wygląda bo co z tego że ori radio jak wyświetlacz " czysty".Subwoofer to też według mnie słabo w starym aucie.No chyba że jakoś dobrze schowany.Wiem że teraz się głośników z tyłu nie montuje ale w tamtych czasach tak właśnie wyglądało car audio.
Obrazek
dzidzia24
Stażysta
 
Posty: 339
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 16:32
Lokalizacja: suwałki
Moje BMW: 330i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M52B30
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: _____
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Re: Budowa Car Audio OEM+

Post numer:#5  Postprzez arturross15 » 10 lut 2018, o 19:52

Więc musisz sobie zadać pytanie. Czy chcesz by to wyglądało czy odpowiednio grało. Jak chcesz wszystko w oryginale to trzeba zapłacić dużo monet, bo oryginalny AudioSystem do e30 to bardzo spory wydatek, a i tak dobrze nie zagra. Poza tym To co masz w linku można bez problemu zainstalować do radia typu safari ale z palety BMW.
Wysłano z NOKIA 3310.
arturross15
Student
 
Posty: 172
Dołączył(a): 18 sie 2013, o 20:17
Lokalizacja: leszno
Moje BMW: 316
Nadwozie: Coupe
Silnik: M10B18
Instalacja LPG: NIE

Re: Budowa Car Audio OEM+

Post numer:#6  Postprzez M-Technic2 » 11 lut 2018, o 12:20

mam caly kompletny sound system, kompletna wiazka,wzmacniacz glosniki sound system komplet z gwizdkami, cena nie jest niska,wlasnie z racji dostepnosci ok, 2.5k
M-Technic2
Magister
 
Posty: 1296
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:31
Lokalizacja: R-do-M
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---



  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama