[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

"Stonowane" radio do e30

Wszystko co jest zwiazane z audio, nawigacją GPS'em, CB, TV itp.
  • Reklama

Post numer:#226  Postprzez valdi80 » 23 lip 2011, o 17:41

Ale temat jest o "stonowanym" radiu do e30, nie o jednostkach sterujących z najwyższej półki.
Ale jak już OT, to IMHO CDE 988X gra bez rewelacji, podobnie z Hertzami- sam mam w busie HSK i tweetery grają przeraźliwie. 100x lepsza jest każda seria np. Rainbowa, czy DLS. Dla mnie ładniej od Hertz-ów grają Tonsile Speed 1700 :lol:
Wozu braucht man einen Stern, einen Blitz oder 4 Ringe...?! Zum Leben braucht man nur 2 Nieren
www.youngtimerhouse.pl
https://www.facebook.com/youngtimerhouse
valdi80
Stażysta
 
Posty: 424
Dołączył(a): 15 wrz 2007, o 21:22
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Reklama

Post numer:#227  Postprzez Dj Snake » 23 lip 2011, o 19:36

zaczynasz pisać z sensem :) co do odczytu CD się zgodze zdarzają sie problemy z nagrywanymi CD model Cd300 z mp3 jest... przecietny też się zgodze. serwis naki... nie interesowałem się tym przyznam szczerze ale z tego co mi wiadomo mechanizm CD ma identyczny bądź bardzo podobny do alpine (które też miewa problemy z czytaniem nagrywanych CD jak i po czasie ogólnie z czytaniem CD) tenat jest jaki jest więc zaproponowałem nake. Ja ogólnie preferuje pionka chociaż pod moim aktualnym subem bardzo mnie rozczarowuje i lepiej zgrywa sie stare pospolite JVC wspomniane wyżej. Alpine miałem ostatnio ale serie CDE 9880R podświetlanie pasuje w 100% jakość dźwięku powiedzmy że do zaakceptowania ma USB na kablu więc ok ale brak mozliwości całkowitego wyłączenia suba przy małym dziecku była powodem rozstania. Clarion mi nie leży wizualnie nowy pioneer niskich serii to porażka. Pozostaje kenwood na którego ostatnio się napaliłem i nie wiem czy nie będe na niego powoli polował mianowicie model XXV. Co do taniego grania jest jeszcze becker który jakosciowo jest przyzwoity i cenowo jest bardzo atrakcyjny. (to tak dla potomnych takie moje przemyślenia)



w Alpince mojego brata, właśnie 9880r suba wyłacza się przytrzymując przycisk sound i zmieniając sub na off. [/quote]
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#228  Postprzez godles » 23 lip 2011, o 20:16

valdi80 napisał(a):Ale temat jest o "stonowanym" radiu do e30, nie o jednostkach sterujących z najwyższej półki.
Ale jak już OT, to IMHO CDE 988X gra bez rewelacji, podobnie z Hertzami- sam mam w busie HSK i tweetery grają przeraźliwie. 100x lepsza jest każda seria np. Rainbowa, czy DLS. Dla mnie ładniej od Hertz-ów grają Tonsile Speed 1700 :lol:


mi chodziło o kick a tutaj są lepsze na milion procent niż tonsil. co do wysokich zależy od klocków. mi pionek gra plasko wiec wysokie nie ostrzą. nieco gorzej przy JVC.
godles
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 maja 2011, o 17:30
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#229  Postprzez W1ASIK » 31 lip 2011, o 21:06

Zalozylem:

przod HERTZ DSK 130

tyl ECX 100

radio PIONEER DEH-4300UB

jutro przychodzi radyjko wiec napisze co i jak. Ogolnie nie nastwialem sie na wielkie rewelacje ze wzgl ze w cabrio to wogole sredni pomysl a po drugie....cena zestawu. Zalezalo mi na czystym fajnym brzmieniu i dobrym kolorze radia. Lubie Clariona i Pioneera, to chyba jedyne radia jakie lubie.

Napisze jak to gra czy lipa czy ok. Glosniki dosc drogie ale podobno warte ceny. Zalezalo mi tez zeby nie bylo ich widac, tzn wszystko za ori maskownicami.

czystosc odsluchu, dobre wysokie tony (bo na niskie przy tych srednicach nie ma co bardzo liczyc). Jak przyjdzie radio napisze jak swieci i czy fajnie gra.

[ Dodano: 02-08-2011, 21:23 ]
W1ASIK napisał(a):Zalozylem:

przod HERTZ DSK 130

tyl ECX 100

radio PIONEER DEH-4300UB

jutro przychodzi radyjko wiec napisze co i jak. Ogolnie nie nastwialem sie na wielkie rewelacje ze wzgl ze w cabrio to wogole sredni pomysl a po drugie....cena zestawu. Zalezalo mi na czystym fajnym brzmieniu i dobrym kolorze radia. Lubie Clariona i Pioneera, to chyba jedyne radia jakie lubie.

Napisze jak to gra czy lipa czy ok. Glosniki dosc drogie ale podobno warte ceny. Zalezalo mi tez zeby nie bylo ich widac, tzn wszystko za ori maskownicami.

czystosc odsluchu, dobre wysokie tony (bo na niskie przy tych srednicach nie ma co bardzo liczyc). Jak przyjdzie radio napisze jak swieci i czy fajnie gra.


No to już gra :-)
Wrażenia:

Czyściutki dźwięk, ekstra wysokie tony, bas delikatny na ile pozwalają te głośniki (mala średnica). Podbicie Loudness świetnie współgra. Radio bomba, kolorów do wyboru. Piękny bursztyn etc.
Szczerze polecam taki zestaw, po pierwsze ze wzgl na cenę - kosztuje mniej niz 1000zl ze wszystkim, po drugie dla kogoś kto chce zachować oryginalną średnicę głośników. Na pewno jest to o niebo lepszy zestaw niż tzw ori....czyli starocie typu BAVARIA + stare głośniki. Poza tym nie widać głośników, są całkowicie ukryte za ori maskownicami co też nie zachęca "amatorów cudzej własności".

Dla bardziej wymagających można dołożyć suba. Generalnie w tak małym aucie jak 3ka i tak trudnym do nagłośnienia jak cabrio ten zestaw wg mnie gra super.
W1ASIK
 

Post numer:#230  Postprzez maaaad » 4 sie 2011, o 23:43

W1ASIK, a jak umieściłeś tweetery?
maaaad
Profesor
 
Posty: 2424
Dołączył(a): 6 sty 2007, o 01:45
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B28
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#231  Postprzez lolek0 » 5 sie 2011, o 13:47

W1ASIK napisał(a):Zalozylem:

przod HERTZ DSK 130

tyl ECX 100

radio PIONEER DEH-4300UB

jutro przychodzi radyjko wiec napisze co i jak. Ogolnie nie nastwialem sie na wielkie rewelacje ze wzgl ze w cabrio to wogole sredni pomysl a po drugie....cena zestawu. Zalezalo mi na czystym fajnym brzmieniu i dobrym kolorze radia. Lubie Clariona i Pioneera, to chyba jedyne radia jakie lubie.

Napisze jak to gra czy lipa czy ok. Glosniki dosc drogie ale podobno warte ceny. Zalezalo mi tez zeby nie bylo ich widac, tzn wszystko za ori maskownicami.

czystosc odsluchu, dobre wysokie tony (bo na niskie przy tych srednicach nie ma co bardzo liczyc). Jak przyjdzie radio napisze jak swieci i czy fajnie gra.

[ Dodano: 02-08-2011, 21:23 ]
W1ASIK napisał(a):Zalozylem:

przod HERTZ DSK 130

tyl ECX 100

radio PIONEER DEH-4300UB

jutro przychodzi radyjko wiec napisze co i jak. Ogolnie nie nastwialem sie na wielkie rewelacje ze wzgl ze w cabrio to wogole sredni pomysl a po drugie....cena zestawu. Zalezalo mi na czystym fajnym brzmieniu i dobrym kolorze radia. Lubie Clariona i Pioneera, to chyba jedyne radia jakie lubie.

Napisze jak to gra czy lipa czy ok. Glosniki dosc drogie ale podobno warte ceny. Zalezalo mi tez zeby nie bylo ich widac, tzn wszystko za ori maskownicami.

czystosc odsluchu, dobre wysokie tony (bo na niskie przy tych srednicach nie ma co bardzo liczyc). Jak przyjdzie radio napisze jak swieci i czy fajnie gra.


No to już gra :-)
Wrażenia:

Czyściutki dźwięk, ekstra wysokie tony, bas delikatny na ile pozwalają te głośniki (mala średnica). Podbicie Loudness świetnie współgra. Radio bomba, kolorów do wyboru. Piękny bursztyn etc.
Szczerze polecam taki zestaw, po pierwsze ze wzgl na cenę - kosztuje mniej niz 1000zl ze wszystkim, po drugie dla kogoś kto chce zachować oryginalną średnicę głośników. Na pewno jest to o niebo lepszy zestaw niż tzw ori....czyli starocie typu BAVARIA + stare głośniki. Poza tym nie widać głośników, są całkowicie ukryte za ori maskownicami co też nie zachęca "amatorów cudzej własności".

Dla bardziej wymagających można dołożyć suba. Generalnie w tak małym aucie jak 3ka i tak trudnym do nagłośnienia jak cabrio ten zestaw wg mnie gra super.

Możesz strzelić fotke jak to wygląda zamontowane w aucie, i jak to bursztynowe podświetlenie się komponuje z podświetlaniem deski?? (może być PW)
lolek0
Student
 
Posty: 160
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 17:04
Lokalizacja: Niepruszewo/Wlkp
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#232  Postprzez W1ASIK » 13 sie 2011, o 17:40

w poniedzialek wracam do domu to jakos moze te fotki ogarne, kolorow naprawde jest masa, do wyboru i chyba (bo jeszcze nie mialem kiedy przeczytac dokladnie instrukcji) mozna je ustawiac dowolnie z kola barw!

tweeteery umiescilem w trojkatach - zaslepkach lusterek.


Dodane 17.08
ponizej link do kolorow pionka, mysle ze jeszcze mozna skorzystac z opcji CUSTOM, ale nie chce mi sie w to wglebiac, wg mnie pasuje najlepiej ORANGERED

DEH-4300UB Kolory wyswietlania
W1ASIK
 

Post numer:#233  Postprzez Dj Snake » 22 sty 2012, o 23:19

Clarion DB189RMP
Obrazek

Ktoś ma u siebie? Jak pasuje do wnętrza i jak gra? :)
Obrazek

Jezeli nie obiciera to znaczy ze jest za wysoko :]
Dj Snake
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 09:54
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 320
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#234  Postprzez crimi » 23 sty 2012, o 10:11

Mialem w Touringu. Wygląda i pasuje fajnie :) Ale gra tak sobie :/ Dodam ze ma beznadziejny RANDOM plikow.
crimi
 

Post numer:#235  Postprzez KraQ » 23 sty 2012, o 18:40

Obrazek
Sam posiadam coś takiego z dołożonym wejściem AUX. Gra ok wygląda ok, no i można powiedzieć jest prawie z epoki :mrgreen:
Obrazek
KraQ
Uczeń
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 19:20
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#236  Postprzez Hammer » 15 mar 2012, o 00:46

crimi napisał(a):Wygląda i pasuje fajnie Ale gra tak sobie :/


Hmm możesz coś więcej napisać o jakość dźwięku porównując do takiego przykładowo Pioneer 'a lub Alpine podobnej klasy?
*Kupię Maskę BMW E30 Diamantschwarz, Stan Idealny!
Hammer
Student
 
Posty: 186
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 10:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: 318iS
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#237  Postprzez crimi » 15 mar 2012, o 07:23

Hammer napisał(a):
crimi napisał(a):Wygląda i pasuje fajnie Ale gra tak sobie :/


Hmm możesz coś więcej napisać o jakość dźwięku porównując do takiego przykładowo Pioneer 'a lub Alpine podobnej klasy?


Teraz mam Alpine CDE-120RM, i jakosc dzwieku jest wogole o duzo lepsza, nawet przy glosniejszym sluchaniu na standardowych glosnikach, niz w porownaniu z tym Clarionem z glosnikami odseparowanymi Hertz'a :P Przedewszystkim czystszy dzwiek, i gra takie dzwieki, ktorych wczesniej nie slyszalem :P
Jesli chcesz zeby gralo, kup pod kolor wlasnie tego CDE-120RM, choc slabiej moze wygladac w E30, a jak chcesz zeby wygladalo, to wez tego Clariona i nie narzekaj ze cos tam charczy :P
crimi
 

Post numer:#238  Postprzez GLOCK » 15 mar 2012, o 09:03

witam.posiadam clariona cz209er.nie rzuca się w oczy,duże pokrętło volume, podświetlenie jak by je robili w bmw.jak ktoś chce zdejmować lakier sprzętem audio to będzie mało ale na "normalne" słuchanie muzyki wystarcza nawet na fabrycznych głośnikach.
MEES WITH THE BEST...DIE LIKE REST!
Wczoraj jeszcze TD...dzis juz tylko D:(
GLOCK
Student
 
Posty: 113
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 13:12
Lokalizacja: Morąg
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#239  Postprzez Hammer » 15 mar 2012, o 13:48

crimi napisał(a):
Hammer napisał(a):
crimi napisał(a):Wygląda i pasuje fajnie Ale gra tak sobie :/


Hmm możesz coś więcej napisać o jakość dźwięku porównując do takiego przykładowo Pioneer 'a lub Alpine podobnej klasy?


Teraz mam Alpine CDE-120RM, i jakosc dzwieku jest wogole o duzo lepsza, nawet przy glosniejszym sluchaniu na standardowych glosnikach, niz w porownaniu z tym Clarionem z glosnikami odseparowanymi Hertz'a :P Przedewszystkim czystszy dzwiek, i gra takie dzwieki, ktorych wczesniej nie slyszalem :P
Jesli chcesz zeby gralo, kup pod kolor wlasnie tego CDE-120RM, choc slabiej moze wygladac w E30, a jak chcesz zeby wygladalo, to wez tego Clariona i nie narzekaj ze cos tam charczy :P



Dzięki Panowie za odpowiedzi bo to dość istotna kwestia dla mnie.
Prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczony, że jest aż taka różnica w jakość dźwięku.
Chciałbym żeby to jednak jakoś grało i to niekoniecznie głośno ;)
*Kupię Maskę BMW E30 Diamantschwarz, Stan Idealny!
Hammer
Student
 
Posty: 186
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 10:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: 318iS
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#240  Postprzez pawels5 » 16 mar 2012, o 00:17

Miałęm tego Clariona tylko 389 i nic mi nie skrzeczało. Wyleciała właśnie alpina CDE na rzecz tego Clarka. Wcale tak źle nie grał, z tym że u mnie pod wzmacniaczem. Teraz jeździ w kebabie znajomego i też stwierdził, że lepiej gra od jakiejś tam CDE alpiny.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Car Audio & GPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama

cron