[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

gaśnie przy hamowaniu

Wszystko co jest związane z instalacjami LPG
  • Reklama

gaśnie przy hamowaniu

Post numer:#1  Postprzez kofal84 » 2 gru 2010, o 11:06

Witam

W tygodniu zamontowałem do mojego m42 (swap w lecie, od tego czasu bez opisanego niżej problemu) nową sekwencję STAG 4. Przy -17 odpala od pierwszego, kręci ciężej niż w lecie ale rozruch to żaden problem. Obroty na 1000, wachają się o 100 w górę dół i po paru sekundach spadają na 800. Tak samo jak w lecie i przed założeniem gazu. Świece są w miarę świeże, wszystkie filtry nowe. Na gazie i benzynie jeździ okej. Problem zaczyna się po odpowiednim rozgrzaniu silnika. W czasie dojazdu do świateł zarówno przy wysprzęgleniu jak i hamowaniu biegami, obroty zaczynają szaleć i często spadają do zera, silnik gaśnie. Czasami po wciśnięciu gazu znowu załapie i jedzie. Problem jest zarówno na gazie jak i benzynie, ale na gazie chyba bardziej. Oczywiście wybieram się do gazownika, ale wolę posłuchać jakichś rad, żeby mnie nie próbował przekręcić i zwalić winę na coś co jest okej. Ja sam obstawiam krokowca, ale powiem szczerze że wole się upewnić bo przy -10 :mad2: nie mam ochoty odkręcać go na darmo :roll:

Aha i gazownik powiedział że mam niesprawną sondę lambda, z tym że wcześniej też była niesprawna i nie było takich objawów. Przy okazji chętnie zakupię takową.

JBC użyłem wyszukiwarki, oczywiście bezskutecznie, jeśli taki temat istnieje i ktoś ma namiar to proszę o info i skasowanie mojego tematu.
kofal84
Stażysta
 
Posty: 596
Dołączył(a): 14 gru 2009, o 20:15
Lokalizacja: warszawa/puławy
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Post numer:#2  Postprzez kamill » 2 gru 2010, o 12:15

wyjmij krokowy i namocz go w wd40 czy podobnych specyfikach albo wrzuć do benzyny zeby namiękło później wydmuchaj spręzarką znów namocz i zobacz czy pomogło. pozdrawiam.
kamill
Student
 
Posty: 200
Dołączył(a): 12 lis 2007, o 20:12
Lokalizacja: Kowalewo pom
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#3  Postprzez wiktor » 2 gru 2010, o 14:30

Mam m42 w e36.I tez mam stag4 jakies poltora roku.Od jakiegos czasu tez zdaza mu sie przyfalowac i zgasnac ale tylko na zimnym silniku.Jak sie zagrzeje jest malinowo.Ale 2 lata temu(jeszcze nie mialem gazu)pojawil sie ten sam problem co u Ciebie-kazde zatrzymanie sie,wcisniecie sprzegla i obroty swirowaly,gora-dól az w koncu gasl.Gdyby nie to ze zacząl sporo wiecej palic pewnie bym tak szybko nie wpadl ze sonda sie skonczyla.Po wymianie wszystko wrocilo do normy.
Obrazek
BMW M///POWER KLUB KAMIONNA
wiktor
Stażysta
 
Posty: 459
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 17:22
Lokalizacja: malopolska
Moje BMW: 325ix
Nadwozie: -------
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#4  Postprzez kavka » 23 gru 2010, o 15:29

Może to również być już lekko rozjechana mapa benzyny , przez złą regulacje gazu przez co problem występuje zarówno na benie jaki na LPG . Spróbuj skasować kompa przez noc a później wyłącz gaz i pojeździj do zagrzania silnika i zobacz czy problem występuje .
Obrazek
kavka
Inżynier
 
Posty: 711
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 18:13
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: 335i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M30B35
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama

cron