[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

[M10B18LPG] Czy ta instalacja b?dzie ok ?

Wszystko co jest związane z instalacjami LPG
  • Reklama

Czy ta instalacja będzie ok ?

Post numer:#1  Postprzez przemardi_ » 15 lut 2016, o 20:35

Witam. Niedawno kupiłem e30 z silnikiem m10 w którym kiedyś była instalacja lpg. Byla bo teraz jest zdekompletowane (widzimisie poprzedniego właściciela). Była to instalacja II gen. Jako że auto służyć ma jako daily chciałbym wrócić do lpg. Mam tanio do kupienia (serio tanio) taka instalacje sekwencyjną Obrazek
nada się to do m10 ? Przynajmniej do końca roku żeby pojeździło ;p Bo obawiam się reanimować instalacje drugiej gen ze względu strzałów.
Olej
przemardi_
Student
 
Posty: 163
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 18:15
Lokalizacja: Miękinia(KRA)
Moje BMW: 318
Nadwozie: Sedan
Silnik: M50B25
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Re: Czy ta instalacja będzie ok ?

Post numer:#2  Postprzez dzidzia » 15 lut 2016, o 23:01

M10 masz na wtrysku czy gaźniku ?
Brakuje tam podstawowego kompozytu czyli jakiej firmy są wtryski (o ile to wogóle jest sekwencja bo po parowniku Tomasseto który jakoś mega dobry nie jest, a wręcz przeciwnie jest najtańszą opcją) śmiem podejrzewać że to I gen ;)
Jakbyś chciał reanimować I albo II gen, to postawiłbym to na BLOS-ie zamiast palnika.
Ja mam BLOSa i jest naprawdę spoko, po przesiadce z palnika w końcu są równe wolne, autem nie telepie, trzyma moc nawet na wysokich obrotach a dodatkowo przy jeździe 140km/h po autobahnie pali 11,2l LPG.
Wracając do tematu dowiedz się jakie są wtryski, jaką wydajność ma parownik i ile ma lat bo ma gumowe membrany które się starzeją ;)
dzidzia
Uczeń
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 12:46
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK
Silnik: MxxBxx

Re: Czy ta instalacja będzie ok ?

Post numer:#3  Postprzez przemardi_ » 16 lut 2016, o 10:20

No właśnie czegoś mi tam brakowało. Tak na Wtrysku, 88r.
Fakt faktem Blosa kupię w cenię używanej sekwencji dlatego też o tym pomyślałem.
Olej
przemardi_
Student
 
Posty: 163
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 18:15
Lokalizacja: Miękinia(KRA)
Moje BMW: 318
Nadwozie: Sedan
Silnik: M50B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Czy ta instalacja będzie ok ?

Post numer:#4  Postprzez Cypisek » 15 maja 2016, o 13:05

dzidzia napisał(a):M10 masz na wtrysku czy gaźniku ?
po parowniku Tomasseto który jakoś mega dobry nie jest, a wręcz przeciwnie jest najtańszą opcją


Na jakiej podstawie twierdzisz że mega dobry nie jest? Zapewne jest to Tomasetto Alaska, całkiem przyzwoity, długowieczny i stabilny reduktor za śmieszne pieniądze. Koszt regeneracji to równowartość kilku piw.

Trzeba tylko zwrócić uwagę na specyfikację tego reduktora gdyż jest on do max 100 koni mechanicznych i w takich autach całkiem dobrze się sprawdza. Myślę że m10b.. też bez problemu ogarnie.

Patrząc na pozostałą część zestawu czyli sterownik zenit przypuszczam że resztę kompletu stanowią wtryskiwacze valtec (śmietnik). Sterownika zenith też nie ogarnie każdy gaziarz więc lepiej było by poszukać jakiegoś prostego staga.

W m10 nie ma przypadkiem fullgrupy? wymagało by to zastosowania dosyć szybkich wtryskiwaczy
Cypisek
Uczeń
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 20:01
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 320i
Nadwozie: Touring
Silnik: m52b25



  • Reklama

Powrót do LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama