[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Strzelił GAZ:( HELP

Wszystko co jest związane z instalacjami LPG
  • Reklama

Strzelił GAZ:( HELP

Post numer:#1  Postprzez mateuszklimala4 » 23 lut 2009, o 14:26

Witam jak w temacie posiadam gaz BRC 2 gen z BLOSSEM od dwóch lat w mojej 320i nigdy nie było problemów a tu w sobote po przejechaniu około 10 km wrzuciłem jeden jak skrę(całem bo koleiny były) i pomału do przodu a tu wystrzał pierwszy raz w życiu roztargało obudowe i filtr powietrza ro zwaliło dół przepłymowierza i pokrzywiło te blaszki które regulują przepływ powietrza samochód nie pracował równo ale odpiołem wtyczke przepłymowierza i dojechalem do domu na gazie bez problemu.Moje pytanie jest takie dlaczego moglo wystrzelic , czy moge jeździć z nie podpiętym przepłymowierzem , i czy pasuje przepływomierz naprzykład od 1,6 lub 1,8 znajomy do 1,8 założył od 2,3 i jeździ do tej pory nic sie nie dzieje.nie mam zabardzo kasy na nowy i znajomy mi powiedział że jak jemu sie tak stało to spiłował delikatnie te blaszki i było git.Co wy na to?Pomóżcie
mateuszklimala4
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez luk869 » 23 lut 2009, o 14:38

a masz założony "antywybuch" przed przepływomierzem? Jeżeli nie masz to musisz o tym pomyśleć, bo w takim przypadku by Ci zwiało jedynie gumkę...
pisma procesowe, podania/wnioski, ubezpieczenia, odszkodowania

luk.golebiewski.kancelaria@gmail.com

koparka-otwock.com.pl

koparka-warszawa.com.pl

zakładanieogrodów.com.pl (z polskimi znakami!)
luk869
Stażysta
 
Posty: 442
Dołączył(a): 9 paź 2007, o 17:51
Lokalizacja: Józefów/Warszawa
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#3  Postprzez mateuszklimala4 » 23 lut 2009, o 14:48

No nie mam a jak go najlepiej zrobić może ktoś podrzucić jakiś patent.I co z resztą pytań?
mateuszklimala4
 

Post numer:#4  Postprzez zolwik » 23 lut 2009, o 14:52

Mateusz - Priv
SPRAWDZ TO
zolwik
Student
 
Posty: 203
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 14:39
Lokalizacja: KR
Moje BMW: 330
Nadwozie: Touring
Silnik: M57d30
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#5  Postprzez matisik » 23 lut 2009, o 16:59

antywybuch najlepiej kupić :) a żeby gaz nie strzelał? wyregulować. Temat poruszany był już wiele razy :search:
matisik
 

Post numer:#6  Postprzez Plusak » 23 lut 2009, o 17:45

nie zawsze antywybuch pomaga, ja mam zalozony a jak mi strzelil to przeplywke mialem do wymiany... :/
Plusak
 

Post numer:#7  Postprzez ZTJ » 23 lut 2009, o 17:51

Skoro strzelił, to najprawdopodobniej coś nie teges z układem zapłonowym (świece, kable). Klapa antywybuchowa ochroni w razie kolejnego strzału przepływkę, ale też skutecznie przytka Ci dolot (=gorsze osiągi).
ZTJ
Magister
 
Posty: 1331
Dołączył(a): 24 sty 2007, o 22:27
Lokalizacja: BLN
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#8  Postprzez mateuszklimala4 » 23 lut 2009, o 18:54

Kable mam stare ale świece niedawno wymieniałem nigdy nie miałem zadnych problemów zero wyszczałów.A co z tym przepłymowierzem pasuje od innego silnika czy nie?I co z tą radą co kumpel mi dał zebym podpiłował trochę te blaszki w przepływce bo je pokrzywiło od wybuchu on tak zrobił przy 730 jak wyszczeliło i mówił że było git.
mateuszklimala4
 

Post numer:#9  Postprzez kamil.k » 23 lut 2009, o 20:16

nie wiem dlaczego kazdy żali sie na kable.ja mialem kable tragicznym stanie jak sie okazało.każdy popekany.swiece juz tez swoje przeszły bo mialy sporo nadpalone elektrody a nie strzelal od tego

strzela według mnie tylko wtedy gdy jest zbyt uboga mieszanka.spala sie ona wtedy wolno duzo za wolno że pali sie jeszcze przez cały suw pracy i pali sie az otworzy sie zawór ssacy i zapala sie od tego wszystko w kolektorze i mamy całe bum

jak sie gas nie spala bo kable niesprawne czy swiece to wszystko raczej leci to w wydech i tyle

mi strzelil dwa razy juz albo trzy i mialem wlasnie te liche kable.w deszczowa pogode auto strasznie przerywało i w nocy normalnie to błyskawice pod maska :mrgreen: ale strzelil mi za pierwszym razem bo byl mroz prawie 30 stopni a ja za wczesnie przełączylem na lpg.chwile chodził az parownik zamarzł nie podawal gazu - uboga mieszanka no i bum. a kolejne dwa razy to kończyl mi sie gas a paliwa tez juz nei było i już ledwo co jechalem ,nie chciał sie wkrecic powyzej 1.5tys obr/min i gas sie skończyl- znowu uboga mieszanka i bum

naszczescie kable juz wymienilem na ori uzywki
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1956
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#10  Postprzez neophyte » 23 lut 2009, o 22:20

przepływka od 1.6 albo 1.8 nie podpasuje bo jest inna średnica wlotow. czy od większego silnika to nie wiem
neophyte
Profesor
 
Posty: 2282
Dołączył(a): 12 lis 2007, o 19:26
Lokalizacja: chojnice
Moje BMW: sc2
Nadwozie: Touring
Silnik: K4M 1,6
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 740
Silnik: MxxBxx

Post numer:#11  Postprzez jarekk » 12 mar 2009, o 15:10

Z tymi wystrzalami jest o tyle niebezpiecznie, ze czasem jak zdrowo sobie kichnie to moze upier... lopatke w przeplywce i moze ona dostac sie na tloki i narobic balaganu tak jak to mi narobila dawno temu w moim 1.6 compact moge nawet zrobic zdjecie tloka jak ktos chce:P gora glowicy tez wygladala smakowo. majac zwykla inst gazowa trzeba delikatnie operowac pedalem gazu no i antywybuch pomaga ale nie zawsze tak jak pisalem wyzej przy zdrowym kichnieciu rozpieprzy przeplywke:/

Po wymianie silnika pozegnalem sie z gazem i nie zalowalem bo trase Sandomierz-Kielce-Sandomierz robilem za 55 zeta. I nie mialem juz obawy przy redukcji ze mi kichnie czy zrobi jakiegos psikusa
jarekk
 

Post numer:#12  Postprzez Krissek » 12 mar 2009, o 15:25

Jaki z tego wniosek? BMW+LPG=WC :lol: Sorry za OT :)
Krissek
 

Post numer:#13  Postprzez emo320 » 12 mar 2009, o 18:42

jak już wcześniej mówił gaz tylko i wyłącznie do kuchenki
emo320
 

Post numer:#14  Postprzez Piotr320i » 12 mar 2009, o 22:15

największym wrogiem BMW jest gaz
Piotr320i
 

Post numer:#15  Postprzez POTEGAT » 12 mar 2009, o 22:15

emo320 napisał(a):jak już wcześniej mówił gaz tylko i wyłącznie do kuchenki

A ja się kolego z tobą nie zgodzę.
nie wyłącznie do kuchenek Jeszcze do zapalniczek i do VW na jednopunkcie
POTEGAT
Stażysta
 
Posty: 361
Dołączył(a): 18 gru 2008, o 11:40
Lokalizacja: Jędrzejów
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Następna strona


  • Reklama

Powrót do LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama