[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Dare BBS - replika BBS RS

Wszystko na czym sie toczą E30-stki
  • Reklama

Post numer:#46  Postprzez Artiv 320 » 8 wrz 2011, o 14:03

Mam takie pytanko a miał ktoś te felgi u siebie ??

Skąd wiadomo że to badziewie wystarczy zerknąć na foto i już po tym poznać że gną się po przejechaniu 100m ??

Rs-y też pancerne nie są a każde miejsce spawane dodatkowo osłabia felgę.

Czasami ludzi z ciężkim sercem płacą 5 koła za całą e30 a co dopiero za same fele do niej :P

Nie każdy ma lub nawet jak ma to chce wydać 4 czy 5 koła na felgi.

Stwierdzenie że posiadanie takich felg to wieś jest mocną przesadą.

Rozumiem że kogoś kto wydał 5000tyś zł może burzyć to że ktoś ma coś co bardzo przypomina tą rzecz tylko wydał na nią 3tysie mniej :P
Artiv 320
 

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#47  Postprzez Kruczek » 8 wrz 2011, o 14:59

znajomy teraz kupil takie felgi, wykonanie nie powala, grubość bębna mnie przeraża, w porównaniu do innych typowych felg jest ze dwa razy cieńsza. Dekle plastikowe itp.
Wolałbym kupić nowe opony do ori bbs 15 niż jeździć na tych RS`ach.
Kruczek
Inżynier
 
Posty: 659
Dołączył(a): 10 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Orońsko
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#48  Postprzez Filip » 8 wrz 2011, o 18:29

jutro i ja to zobacze...mam nadzieje ze nie peknie na montazownicy;P
Siemasz [you]!
>>Oceń moją e30. <<
Filip
Inżynier
 
Posty: 891
Dołączył(a): 29 sty 2009, o 03:50
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 318
Nadwozie: Coupe
Silnik: m10b18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Post numer:#49  Postprzez skorpion » 8 wrz 2011, o 18:56

Witam
Ja je mam od 2 miesiecy i jakos nie narzekam i jezdzi sie dobrzeopony mam 215/45/16 i jak dla mnie wyglada dobrze , faktycznie dekle sa plastikowe i to jest najwiekszy minus tych felg
skorpion
Rekrut
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 21:52
Lokalizacja: kraków
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#50  Postprzez PiterOKL » 8 wrz 2011, o 21:47

skorpion napisał(a):Witam
faktycznie dekle sa plastikowe i to jest najwiekszy minus tych felg


najwiekszy minus tych felg jest taki, ze sa 1tlg :P

ale nie krytykuje, sam mam powertechy 7,5 i 9J 1tlg

chociaz nie powiem, model felgi Dare ktory jest podobny do Borbet A (niby skręcany) - zajebiaszczo mi sie podoba!
PiterOKL
 

Post numer:#51  Postprzez jasiel » 8 wrz 2011, o 23:23

Moim zdaniem bardzo fajne koło za przyzwoitą cenę, jak bym miał jeszcze swoje e30 i zozwalił felg,i które na niej miałem to z chęcią bym je kupił. Głupotą jest kupowanie oryginalnych rs-ów za 4k gdzie są na 80% spawane i do tego na 100% mają chińskie ranty. Kultowość bbs rs też jest dyskusyjna, moim zdaniem kultowymi kołami zrobili je ludzie którzy tym handlują. Pamiętam czasy (nie tak odległe koniec lat 90-tych) jak każdy kto je miał pozbywał się ich za grosze bo wyglądały lipnie, komplet rs można było kupić za 200-300pln. Zauważcie kto się teraz najbardziej bulwersuje tymi replikami H-T na tym forum i inni "zajebiści" ludzie z wiadomego forum wzajemnej adoracji, handlujący takimi spawanymi i wierconymi rarytasami za kupę kasy. Menel bardzo dobrze mówi jak ktoś robi auto dla siebie te felgi robią robotę, minus jest taki, że wstyd się pochwalić (oczywiście dla ludzi, którzy chcą być "zajebiści" i mieć 10 cali z tyłu).
jasiel
Student
 
Posty: 230
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 23:38
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#52  Postprzez Pietrek » 9 wrz 2011, o 06:57

jasiel napisał(a): moim zdaniem kultowymi kołami zrobili je ludzie którzy tym handlują.


Jasne że nie są kultowe, przecież samochody w tamtych latach w wyścigach turystycznych jeździły na chińskich podróbkach.
Tymbardziej nie są kultowe gdyż w tamtych czasach nie były produkowane i mógł je mieć każdy mietek, prosze Cię... :duh:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Nie powiem , felga ładnie wygląda, ale czy kupujecie też ładnie wyglądające PODRÓBY butów, telefonów, ciuchów ze stadionu itp ?
Gdyby BBS nie był kultową felgą, chinole nie kopiowali by ich ...
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#53  Postprzez Leon » 9 wrz 2011, o 07:57

Kultowe czy nie, są po prostu bardzo ładne, ponadczasowe i pasują do wielu samochodów, od Porsche, BMW po Cinquecento.
Przyszła znów na nie moda, nie ma ich zbyt wiele na rynku, więc chinole wzięli się za ich produkcję, tak jak IPhonów czy innych produktów które cieszą się dużym zainteresowaniem.
Jakość jest jak zwykle niższa, to nie podlega dyskusji.
Leon
Doktor
 
Posty: 2715
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:36
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#54  Postprzez jasiel » 9 wrz 2011, o 11:53

Pietrek wskaż mi, na którym z tych zdjęć są bbs rs, to że są to bbsy to nie znaczy że rs. Z tego co się orientuję bbs rs nigdy nie były używane w profesjonalnym sporcie, były to zwykłe trzy częściowe felgi do aut cywilnych. Co do jakości dare się nie wypowiem bo nie mam i ich nie miałem(pewnie jakość jest taka jak ich cena), chodzi mi o wypowiedzi w stylu, że to wieś, profanacja itp. Moim zdaniem dare jest bardzo ciekawą alternatywą dla cholernie drogich i większości przypadków ostro kombinowanych oryginałów. Wcale bym się nie ździwił jak by wyszło, że są produkowane w tej samej fabryce i z tych samych materiałów co felgi markowych producentów, tak samo jak wspomniane wcześniej adibasy są produkowane w tych samych fabrykach co oryginalne. Czasy są takie, że większość markowych produktów pochodzi z Chin, czas najwyższy przestawić myślenie, że chińskie znaczy złe.
jasiel
Student
 
Posty: 230
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 23:38
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#55  Postprzez Mulder » 9 wrz 2011, o 15:46

gdybym szukał RS'ow to chętnie takie założę, lepiej płakać nad pękniętymi 2 tysiami jak 6'scioma, prosta ekonomia...

a oryginalne RS to na niedzielę bym zostawił :D te na co dzień idealny wybór...
Черный Bymep
Obrazek
Mulder
Rekrut
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz (4DON)
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#56  Postprzez Pietrek » 9 wrz 2011, o 15:59

jasiel napisał(a):to że są to bbsy to nie znaczy że rs


racja, nie ma rs, za to jest BBS a nie DARE ...


Kto chce, niech na tym jeździ. Z tym że jak ktoś naklei dekielki BBS to wyśmieje :)
Dla mnie to najzwyklejsze podszywanie się pod coś co ma wyrobioną renome, takie jest moje zdanie.

Dla jednych ważniejsza jest forma od treści, trudno.



jak już jesteśmy przy wytrzymałości odlewów ... kuta felga może pęknąć na bębnie od niskiego profilu i negatywu ale na pewno się nie rozpadnie...

Obrazek

Obrazek


Obrazek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=THT7d7u0nKU&feature=player_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7ayZOfAcOoQ&feature=related[/youtube]
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#57  Postprzez adam e30 » 9 wrz 2011, o 17:24

Jak tak dalej pojdzie to chinole zaczną produkowac cale e30 ze znaczkiem i na podzespołach TATA. Tez bedziecie mogli sobie kupic i powiedziec jakie to dobre auta, nie spawane nie kombinowane i nie szpachlowane :D :D
adam e30
Student
 
Posty: 136
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 20:40
Lokalizacja: Bialystok
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#58  Postprzez faraon20 » 10 wrz 2011, o 00:04

Pietrek, to z tego crxa widziałem na żywo. Komicznie wyglądało i wtedy stwierdziłem że nie ma co kupować chińskich felg.
Opona pojechała z rantem a rotor został. Masakra!
Obrazek
Kliknij i zobacz mojego białasa!
faraon20
Magister
 
Posty: 921
Dołączył(a): 8 kwi 2009, o 17:26
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK
Silnik: MxxBxx

Post numer:#59  Postprzez Mulder » 10 wrz 2011, o 02:38

oj tam oj tam

ciekawe dlaczego wam nie przeszkadza skąd jest wasz LED 52" na ścianie lub komputer którym wbijacie się na forum... ;-)

osobiście importuje sporo z CHIN i wiem, że jak się zapłaci troszkę więcej $$ dostaje się dobry towar !!

póki ktoś tych felg nie założy i nie przetestuje na pięknych PL drogach to marudzenie na ich temat uważam za niezasadne...
Черный Bymep
Obrazek
Mulder
Rekrut
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz (4DON)
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#60  Postprzez Pietrek » 10 wrz 2011, o 06:45

Mulder napisał(a):ciekawe dlaczego wam nie przeszkadza skąd jest wasz LED 52" na ścianie lub komputer którym wbijacie się na forum... ;-)


Bo to co masz na ścianie przeszło jakieś normy...

Kojarzysz coś z procesów technologicznych produkcji felg aluminiowych ? Wiesz jak bardzo różni się struktura odlewanej felgi od odkuwki ?
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Felunek & Opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

  • Reklama