[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Dystans czy nawiert ???

Wszystko na czym sie toczą E30-stki
  • Reklama

Post numer:#16  Postprzez kris » 12 kwi 2012, o 08:03

dawidzik;) napisał(a):ale różnice cenowe w wykonaniu ze stali a aluminium są już znaczne. Ja osobiście nie założył bym dystansu powyżej 10mm ze stali... przecież to waży tyle że szok!


No właśnie nie ma! Czas obróbki jest taki sam z tego samego puca materiału, a same różnice w kosztach zakupu tych puców są naprawdę niewielkie.
kris
 

Reklama

Post numer:#17  Postprzez mariusz_ek » 12 kwi 2012, o 08:44

kris napisał(a):300zł za 2szt? To chyba mógłbym interes otworzyć... ;)). Różnice w kosztach wykonania na nierdzewce a na stali są bardzo małe, więc nie ma co się szczypać, takie moje zdanie.

No to dawaj otwieraj. Niestety Tomek jest jednym z nielicznych, którzy wykonują takie dystanse. Ja jeszcze bym potrzebował dwie sztuki więc masz pierwszego chętnego.

dawidzik;) napisał(a):ale różnice cenowe w wykonaniu ze stali a aluminium są już znaczne. Ja osobiście nie założył bym dystansu powyżej 10mm ze stali... przecież to waży tyle że szok!

Aluminium w przypadku takich dystansów raczej nie wchodzi w grę. Natomiast waga jest nie mała to nie ukrywam, jednak szkoda mi wiercić nie tanie koło.
Wolę najpierw przymierzyć na dystansach niż nawiercać. Dystanse zawsze później można sprzedać; nawiertu już nie cofniesz.
mariusz_ek
Moderator
 
Posty: 2291
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 09:28
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e30
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: e24
Nadwozie: Coupe
Silnik: M30B28
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#18  Postprzez dawidzik;) » 12 kwi 2012, o 09:03

kris napisał(a):
dawidzik;) napisał(a):ale różnice cenowe w wykonaniu ze stali a aluminium są już znaczne. Ja osobiście nie założył bym dystansu powyżej 10mm ze stali... przecież to waży tyle że szok!


No właśnie nie ma! Czas obróbki jest taki sam z tego samego puca materiału, a same różnice w kosztach zakupu tych puców są naprawdę niewielkie.

Nie zgadzam się. W okolicy mam 3 tokarzy w tym 2 zakłady a tylko jeden ma swoją tokarkę i działa we własnym zakresie. chciałem dystanse 10mm z kołnierzem pod felgę... cena ze stali wachała się w granicach 70 150zł za 2szt a z aluminium od 100 do 200 za 2 szt. Dodam że to były zwykłe dystanse przelotowe z którymi jest stosunkowo mało pracy niż z takimi przykręcanymi
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez Root
Zapoznaj się z regulaminem.
dawidzik;)
Profesor
 
Posty: 1846
Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 13:27
Lokalizacja: Trzebinia
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#19  Postprzez kris » 12 kwi 2012, o 10:20

Spoko, dajcie rysunki jakie te dystanse mają być, wycenię ;)
kris
 

Post numer:#20  Postprzez kaktus » 12 kwi 2012, o 11:17

dawidzik;) napisał(a): Ja osobiście nie założył bym dystansu powyżej 10mm ze stali... przecież to waży tyle że...........


Pytanie takie, czy te aluminiowe nadają sie na adaptery do kół?
Więc pozostaje raczej stal,pewnie żebyś nie miał wyjścia tez byś założył stal...

Okeyy są ciężkie,czy to odbiegać będzie od właściwości jezdnych? W to akurat wątpię...

[ Dodano: 12-04-2012, 11:19 ]
kris napisał(a):Spoko, dajcie rysunki jakie te dystanse mają być, wycenię ;)


Odrazu rób,wątpię żeby były droższe :D tez jestem chętny na 4 sztuki ;)
www.7dents.co.uk

M535i ** 325e ** Accord VII V-tec
kaktus
Magister
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 12:11
Lokalizacja: Bialystok
Moje BMW: E30
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20b27
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#21  Postprzez kris » 12 kwi 2012, o 13:11

Aluminium jest kiepskie, bo gwint się szybko wytrze, poza tym ma sporo mniejszą wytrzymałość. Dystanse trzeba zrobić na średnicę większe niż piasta koła. Poza tym trzeba najpierw znaleźć śruby klasy min.10.1 z niskim łbem.
kris
 

Post numer:#22  Postprzez maxiu456 » 12 kwi 2012, o 22:11

Panowie, a takie szybkie pytanie, jaki jest mniej wiecej koszt nawiertu felg? Taki mniej wiecej naprawde, np. z 5x120 na 4x100.
maxiu456
Student
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 15:55
Lokalizacja: Kobyłka
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#23  Postprzez mariusz_ek » 12 kwi 2012, o 22:15

maxiu456 napisał(a):Panowie, a takie szybkie pytanie, jaki jest mniej wiecej koszt nawiertu felg? Taki mniej wiecej naprawde, np. z 5x120 na 4x100.

~600pln
mariusz_ek
Moderator
 
Posty: 2291
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 09:28
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e30
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: e24
Nadwozie: Coupe
Silnik: M30B28
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#24  Postprzez kris » 13 kwi 2012, o 09:23

Albo nawiercić samemu od ori piasty a stare otwory zaślepić kołkami z alu. Koszt...100zł? :)
kris
 

Post numer:#25  Postprzez strzala_wawa » 4 lip 2013, o 15:52

kaktus napisał(a):KONTAKT:

ul. Mickiewicza7
83-300 Kartuzy

Tel. 798-510-799 E-mail: tkb1@op.pl
GG: 1010716

Znalazlem, moze przyda sie komus :)


Nie polecam tego człowieka. Potrzebowałem takie 25 mm, to facet mi przysłał 16 mm, z czego 2 sztuki musiałem odesłać, bo krzywo otwory zrobił do przykręcenia do piasty. Potem dosłał dystanse 7 mm i finał jest taki, że nie ma miejsca na pierścieniu centrującym. Jeździłem z tym, ale przy większych prędkościach drgała kiera.

Oprócz tego ściemnia, że coś wysłał, a później okazuje się, że nie, bo coś tam i już zaraz wysyła. Potem człowiek musi to oddawać, bo coś źle zrobione i całe zamowienie z problemami realizowane jest 3 miesiące.
Kupię:
- boczne listwy drzwi kierowcy i błotnika shadow line.
- Prawy błotnik delphin metallic bez rudej
strzala_wawa
Uczeń
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 12:56
Lokalizacja: z Wawki ...
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Felunek & Opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama