[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Borbet BS 16 4x9"et30

Wszystko na czym sie toczą E30-stki
  • Reklama

Borbet BS 16 4x9"et30

Post numer:#1  Postprzez Blady » 1 lut 2013, o 21:57

Pytanie moje jakie dystanse musze zastosować do owych felg :D 4x9" z et30
Jaki na przód a jaki na tył
Opony jakie planuje kupic to 205/45/16
Pytanie ile będe mógł obniżyc auto aby na tych felgach z podanymi oponami aby jezdzić bezproblemowo(pasazerów nigdy nie woże)Nie zeby to była mega gleba ale autko przysiadło ładnie :cool2:
Z góry dzieki za info-a już wkrótce moja galeria 318is prosto z niemiec :lol: :lol:
Blady
 

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#2  Postprzez Dave » 1 lut 2013, o 23:27

wystarczy poszukac jest o tym multum tematow .. no ale jak juz pisze to powiedz jaka masz lage nie wiem isy wychodzily z tylko gruba laga ? czy nie ? nie wiem .. ale jesli masz Gruba lage to przynajmniej na przod musisz dac dystans 15 mm dla swietego spokoju bym dal 17 czy tam ciut wiecej zalezy jak chcesz zeby sie kolo prezentowalo czy ma wystawac troche czy na rowno ..ja u siebie przy azevach 9 cali na przodzie mam dystane 5 mm na et 15 czyli wychodzi mi 10 i jest wystarczajaco do tego sprezyny przod fk -75 i opona 205/40 i jest na styk przy skrecie malo co miejsca ale nie obciera tylko ze przod mam w miare twardy a na tyl pakuj dystans z 20 mm albo 25 zeby to jakos wygladalo pozdro
M20B25 Royal ---> viewtopic.php?f=81&t=32860
Dave
Inżynier
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 01:49
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez Blady » 2 lut 2013, o 01:23

A co z tymi oponami-nie za wysokie??Czy jednak kupic na profilu 40
Jesli jest cienka laga to jaki wtedy dystans.
Sorry za tego typu pytania ale chciałbym sie upewnic co mam kupic :D
A na ten tył to chyba jak dystans 20mm to raczej przykręcany a potem alu przykręcana do dystansu bo innaczej tego nie widze :roll: :roll:
Blady
 

Post numer:#4  Postprzez Dave » 2 lut 2013, o 02:11

Blady napisał(a):A co z tymi oponami-nie za wysokie??Czy jednak kupic na profilu 40


Nie wiem ile chcesz obnizyc auto ... na -75 fk sprezynach na przodzie bedzie lipa ze skrecaniem bo 205*0.45=92.25 a moje 205*40=82 wiec jest ponad cm roznicy w wysokosci opony a u mnie nie ma juz prawie miejsca przy full skrecie ... musialby sie ktos jeszcze wypowiedziec co ma taki zestaw i jezdzi na innym ogumieniu albo jeszcze wchodzi w gre 215/40 tez ladny naciag i wysokosc w mm wychodzi 86 wiec nie tak tragicznie i wiem ze to napewno pasuje ... no chyba ze kupisz jakies sprezyny -60 przod to wtedy 205/45 moze byc .. Polecam ci kupic zestaw -75/-50 fk .. u mnie w waskiej lampie -50 to troche malo na tej oponie ale w szerokiej powinno to ladnie siasc bo sa inne blotniki z tylu tak wiec spoko ... jak chcesz zobaczyc jak to lezy to sprawdz sobie u mnie w temacie jak jest jeszcze na letnim felunku fura...

http://bmw-e30.pl/viewtopic.php?t=32860 ... &start=135


Blady napisał(a):Jesli jest cienka laga to jaki wtedy dystans.


to zalezy co oczekujesz domyslam sie ze kolo nie ma byc schowane a raczej przynajmniej na rowno z blotnikiem a jak jest cienka laga to nie ma znaczenia bo 9 cali przy grubej ladze z et wiekszym niz 15 bedzie obcieralo o lage a na cienkiej ladze bedzie jeszcze troche miejsca tak wiec czy masz cienka lage czy gruba pakuj na przod minimum 17 mm

Blady napisał(a):A na ten tył to chyba jak dystans 20mm to raczej przykręcany a potem alu przykręcana do dystansu bo innaczej tego nie widze :roll: :roll:


dokladnie musi byc przykrecany i z centrowaniem zeby felge osadzic zeby nie bylo bicia i w sumie jakbys dal na przod 20 mm to tez by sie nic nie stalo i nawet ten 17 mm musi byc przykrecany na przodzie do piasty a potem felga do niego .. ogolnie wszystko zalezy jakie sprezyny kupisz i amorki pozdro
M20B25 Royal ---> viewtopic.php?f=81&t=32860
Dave
Inżynier
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 01:49
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez Blady » 2 lut 2013, o 22:56

Dzięki za wyjaśnienie :cool2:
Blady
 



  • Reklama

Powrót do Felunek & Opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość

  • Reklama