[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

e36 - jaki najlepszy silnik

Wszystkie sprawy związane z mechaniką
  • Reklama

Post numer:#61  Postprzez wzkurczak » 21 mar 2008, o 09:11

połowa moze nie ale 3-4 najdrozsze zeczy, i w rezultacie ubiera sie kwota za która mozesz miec fajnego benzyniaka, dlatego przeszły mi mody tego silnika....
Obrazek

Klimatyzacja - Chłodnictwo pełen zakres usług 500-549-256
wzkurczak
Magister
 
Posty: 997
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 325
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25T
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25T
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Post numer:#62  Postprzez czort e34 » 23 maja 2008, o 18:26

nie chce zakladac osobnego tematu, z gory sorry za o.t. ale sprawa nurtuje mnie juz dluzszy czas.... co to jest vanos??? wiem ze jest to w silnikach M50 ale do czego to jest nie mam pojecia.
czort e34
 

Post numer:#63  Postprzez ardim » 23 maja 2008, o 18:56

bnd07 napisał(a):nie chce zakladac osobnego tematu, z gory sorry za o.t. ale sprawa nurtuje mnie juz dluzszy czas.... co to jest vanos??? wiem ze jest to w silnikach M50 ale do czego to jest nie mam pojecia.


Sterowanie zmiennymi fazami rozrządu, tzn zależnie od wysokości obrotów silnika zmieniają się czasy otwarcia zaworów w celu lepszego napełnienia komory spalania. To coś jak vtec w hondzie albo vvti w toyocie. Co to daje? Lepszą elastyczność silnika, lepsze kopyto, a kiedy trzeba mniejsze spalanie. A tu dokładniej http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 623e4f2fd9
ardim
 

Post numer:#64  Postprzez czort e34 » 23 maja 2008, o 18:59

thx ardim!!!!
czort e34
 

Post numer:#65  Postprzez ardim » 24 maja 2008, o 18:22

bnd07 napisał(a):thx ardim!!!!
:)

A tu masz po czym moznać czy vanos czy nie vanos,
-motor bez vanosa
Obrazek

-a tu motor z vanosem, z przodu silnika widać taki wystający garb, to jest wlasnie vanos
Obrazek
ardim
 

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama