[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Regeneracja dodatkowego wentylatora klimatyzacji

Wszystkie sprawy związane z mechaniką
  • Reklama

Regeneracja dodatkowego wentylatora klimatyzacji

Post numer:#1  Postprzez pawels5 » 23 mar 2014, o 14:31

Dodatkowy wentylator pali mi bezpiecznik cały czas. Podłączyłem go na krótko z bezpiecznikiem i po jakimś czasie chodzenia wywala bezpiecznik. Prawdopodobnie zacierają się tulejki. Na jedynce nie chodzi, bo rezystor pewnie walnięty. Czy ktoś rozbierał kiedyś to? Da się w ogóle to rozebrać? czy to jednorazówka? Jeszcze nie wyciągałem go, bo nie wiem czy robić, czy szukać drugiego?
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: Regeneracja dodatkowego wentylatora klimatyzacji

Post numer:#2  Postprzez apply » 29 mar 2014, o 01:39

Da się rozebrać.
Musisz zdjąć śmigło (może byc trochę ciężko - rdza na wałku) i uważaj !!! aby nie poprzestawiać wirnika względem magnesów i szczotek na obudowie. Jak ściągniesz wiatrak to trzeba będzie diaxem zeszlifować bodajże trzy bolce (zakucia). Ściągasz dekiel i masz pełny dostęp do wnętrza.
U mnie tulejki były ok. Problemem była rdza na wirniku która ocierała się o magnesy i ten nie chciał się kręcić.
Po wyczyszczeniu, profilaktycznym pomalowaniu wnętrza sprayem (ot aby dłużej nie rdzewiało) złożyłem w całość. Zeszlifowane bolce smarknąłem spawem z deklem i gitara.
Jak znajdę drugi stary wentylator - właśnie rozebrany - to dam zdjęcia.

Pzdr
apply
Student
 
Posty: 282
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 15:25
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: Regeneracja dodatkowego wentylatora klimatyzacji

Post numer:#3  Postprzez pawels5 » 22 kwi 2014, o 13:04

Sprawa się trochę wyjaśniła. Wsadzałem jakieś zwykłe bezpieczniki płytkowe, aluminiowe i wszystkie paliło. Znalazłem w klapce bezpieczników jeszcze chyba ori 30A, włożyłem i chodzi. Z czego kur.. robią te bezpieczniki? w ogóle nie trzymają amperażu.

Druga sprawa, to czy rezystor dmuchawy można jakimś zamiennikiem podmienić. Nie musi być montowany przy wentylatorze, mogę go zainstalować przy wtyczce za lampą.
pawels5
Magister
 
Posty: 1323
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK

Re: Regeneracja dodatkowego wentylatora klimatyzacji

Post numer:#4  Postprzez MBK » 22 kwi 2014, o 22:38

te rezystory są o dużej mocy. mogą się grzać, dlatego najlepiej przykręcić je do karoserii, wtedy więcej zniosą.
ja swój rezystor (coprawda wentylator z e34) kupiłem na tme.eu wyszło mnie coś koło 45zł. teraz nie potrafię znaleźć dokładnych parametrów tego rezystora
szukam ciekawego cabrio dla siebie
MBK
Student
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 23:24
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: Regeneracja dodatkowego wentylatora klimatyzacji

Post numer:#5  Postprzez Escobar » 22 kwi 2014, o 23:07

80W 0.5 ohm
Escobar
Stażysta
 
Posty: 433
Dołączył(a): 31 paź 2008, o 20:58
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---



  • Reklama

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama