[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

M43b19 w e36 Compact stuki na wolnych obrotach - ktoś coś?

Wszystkie sprawy związane z mechaniką
  • Reklama

M43b19 w e36 Compact stuki na wolnych obrotach - ktoś coś?

Post numer:#1  Postprzez HNT126 » 28 lut 2017, o 22:32

Witam. Jako że potrzebowałem auta na zimę, zakupiłem BMW e36 Compact z silnikiem M43b19. 105 KM; 165 NM.
Auto udało mi się kupić z przebiegiem licznikowym 154000 km (co, sądząc po stanie ogólnym i wszystkich częściach ori nie musi być oszustwem).
Jednak po wymianie oleju (podobno full synthetic 5W40 Shell) na olej Valvoline 5W50 full synthetic, zaczęły się dziwne hałasy na wysokości miski olejowej w jej tylnej części.
Takie lekkie stuki, tylko na wolnych obrotach poniżej 1000 obr/min, a także tylko gdy temperatura silnika spadnie z temperatury roboczej do około 1/4 skali na termometrze. Gdy silnik jest zimny, lub osiągnie temperaturę roboczą, nie słychać stukania, lub słychać bardzo niewielkie.

Niuans - ale może ważny - kupiłem go z nieszczelnym wężem odmy przepustnicy i uszkodzonym zaworkiem separatora oleju odmy. Po wymianie uszkodzonych części hałas się zmniejszył. Ale występuje wciąż na "letnim silniku".

Jeśli byłyby to panewki - to przy takich luzach trzymałby wciąż ciśnienie oleju?

Jakieś pomysły? :mrgreen:
" silnik to nie Mc Donald, olej trzeba wymieniać! ";)

Mój czarny Touring:
http://bmw-e30.pl/viewtopic.php?f=67&t=6953


Obrazek
HNT126
Stażysta
 
Posty: 567
Dołączył(a): 10 gru 2008, o 10:35
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: 325iA
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 316iA
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich


  • Reklama

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama

cron