[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Sonda lambda ? Czy pasuje ?

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

Sonda lambda ? Czy pasuje ?

Post numer:#1  Postprzez Menl » 17 lip 2009, o 22:41

Mam pytanie odnosnie sondy, przewaznie w kazdej sondzie sa 4 kable , 2 biale, szary i czarny.
Dzisiaj dorwalem sonde z kabelkami : bialy , zolty , czerwony i czarny.
Podobno do mojego M50 pasuje sonda z M20 i M40.
Czy ktos wie jak polaczyc sonde do mojej z takimi kolorowymi kabelkami ?
Menl
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Escobar » 17 lip 2009, o 23:12

Tę sondę sobie daruj jeśli masz auto bez vanosa i na osprzęcie boscha .Sonda którą dorwałeś jest do siemensa . Jeśli ta którą masz w aucie ma kolory 2x biały ,czarny i szary to śmiało podchodzi sonda z m20 , m40 i takiej szukaj .
Escobar
Stażysta
 
Posty: 433
Dołączył(a): 31 paź 2008, o 20:58
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#3  Postprzez Menl » 17 lip 2009, o 23:46

Tak tez mi doradzal nasz znany swapownik Ubot. Faktycznie sonda jest Siemensa i nawet nie pasuje ta wtyczka przykrecana. Myslalem ze kabelki sobie przetne i jakos dopasuje. Wolalem zapytac na tym forum bo na swoim ( bmw-syndykat.pl ) mam miesiecznego bana przez jednego dzieciaka Shreka :bag:
Ja mam zwykle M50 bez vanosa i kabelki zwykle czyli biale, szary i czarny. A na mojej sondzie faktycznie jest napis Bosch .

Dzieki ! i Pzdr
Menl
 

Post numer:#4  Postprzez Waski » 18 lip 2009, o 16:33

podejdzie ci każda sonda boscha i inne no name pod warunkiem takiej samej ilości kabli i kolorystyce ich :) no chyba ze gwintem będą się różnic
zapraszam na fejsa do polubienia czerwonych e30 pełno zdjęć i tapet czerwonych i innych e30 http://www.facebook.com/E30RedLove


K> karoserie e30 wąska lampa stan nadająca się jeszcze do ożywienia auta im starsza tym lepsza
Waski
Profesor
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 14:39
Lokalizacja: będzin
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: Coupe
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#5  Postprzez Menl » 22 lis 2009, o 16:34

Slyszalem troche negatywnych opini na temat uniwersalnych sond bezmarkowych, sam tez taka kupilem nowa do e34 ktora od nowosci nie zadzialala. Dopiero kolejna markowa zadzialala.
Teraz mam podobna sprawe z E30.
Co powiecie na sonde Boscha lecz uniwersalna ?

http://jarcars.pl/sklep.php?s=produkt&i ... &id_typu=0
Menl
 

Post numer:#6  Postprzez Grzesiek2290 » 22 lis 2009, o 17:02

Musi działać :D

Ja mam Boscha dobraną na podstawie kabli i wyglądu i działa. Błędów na kompie też nie wyrzuca.
E30 325i 87' - rozebrałem i nie umiem złożyć
Grzesiek2290
Doktor
 
Posty: 3883
Dołączył(a): 27 sie 2007, o 19:14
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B2X
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#7  Postprzez Menl » 22 lis 2009, o 19:54

Mnie zaciekawila ta cena bo inne uniwersalne bezfirmowe sa w tej samej cenie lub nawet drozsze a bosch to bosch wiec sie raczej na nia zdecyduje.
Menl
 

Post numer:#8  Postprzez Grzesiek2290 » 22 lis 2009, o 21:20

W BMW nie wiem jak ale jak miałem praktyki i gadałem z dość ogarniętym elektrykiem to mówił że spokojnie do gazu zakłada te uniwersalne NGK i jeszcze nikt nie narzekał.

Ale skoro Bosch jest w podobnej kasie to chyba i ja sam bym się zdecydował na niego.
E30 325i 87' - rozebrałem i nie umiem złożyć
Grzesiek2290
Doktor
 
Posty: 3883
Dołączył(a): 27 sie 2007, o 19:14
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B2X
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#9  Postprzez janekE30 » 23 lis 2009, o 14:21

z tego co słyszałem to części firmy BOSCH nie są już produkcji niemieckiej tylko tureckiej i nie są już takiej jakości jak te niemieckie więc nie dziwi mnie ta niska cena
janekE30
 

Post numer:#10  Postprzez Menl » 29 lis 2009, o 12:23

Kupilem ta uniwersalna Boscha w/w, doszla pocztą na kolejny dzien, zamontowalem u Ubota i dziala..narazie. Jak dlugo to zobaczymy 8)
Menl
 



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama