[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jak rozebra? kra?cówk? ??

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

Jak rozebrać krańcówkę ??

Post numer:#1  Postprzez kkm » 23 lip 2009, o 23:11

Pytanie jak w temacie. Zakładam elektryczne szyby i mam pełną wiązkę, łącznie z podwójnym wkładem do krańcówki. W samochodzie mam pojedynczą krańcówkę, czy może ktoś wie jak ją bezkolizyjnie rozebrać? Chciałbym zamienić pojedynczy wkład na podwójny. To taki drobiazg, ale wole zapytać bo nie chce krańcówki rozebrać sobie na amen, a wydaje się ona bardzo delikatna.
kkm
 

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Post numer:#2  Postprzez macmaster » 23 lip 2009, o 23:42

Co masz na myśli piszac krańcówkę?
Obrazek
macmaster
Student
 
Posty: 270
Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 13:41
Lokalizacja: lubuskie
Moje BMW: brak
Nadwozie: Touring
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#3  Postprzez kkm » 24 lip 2009, o 01:56

No wyłącznik krańcowy, przy drzwiach/czujnik krańcowy drzwi, ten, dzięki któremu świecą się lampki wewnętrzne jak otworzymy drzwi.
kkm
 

Post numer:#4  Postprzez bmw320i_e30 » 24 lip 2009, o 06:51

on jest przykręcony na jedną śrubkę od przodu
odkrcasz - wyciągasz - wkładasz nową - przykręcasz i po robocie
bmw320i_e30
 

Post numer:#5  Postprzez rpautosport » 24 lip 2009, o 11:37

To jest włącznik podświetlenia wnętrza. Krańcówka jest to włącznik, wyłącznik lub czujnik indkcyjny działający w momencie, gdy osiągniąte zostanie końcowe położenie.
rpautosport
 

Post numer:#6  Postprzez kkm » 24 lip 2009, o 11:43

Wielokrotnie spotkałem się z nazwą "krańcówka" stosowaną właśnie do tego ustrojstwa, zarówno na aukcjach jaki forach, dlatego tak napisałem.

Wiem jak to wyciągnąć z karoserii, to nie problem, tylko nie wiem jak później rozkręcić to co już mam wyciągnięte??
kkm
 

Post numer:#7  Postprzez bmw320i_e30 » 24 lip 2009, o 12:45

krańcówka o ile dobrze pamiętam jest nierozbieralna
w jakim celu chcesz ją rozbierać?
bmw320i_e30
 

Post numer:#8  Postprzez kkm » 24 lip 2009, o 15:18

Chce w miejsce bolca z pojedynczym łącznikiem na kabel, wcisnąć bolec z podwójnym łącznikiem (na kabel do lampki i do przekaźnika el.szyb). Widzę że chyba nikt tego jeszcze nie przerabiał, więc dziś pogrzebie sam, spróbuje nie zepsuć ;P
Myślę że jakoś musi się rozbierać, skoro wraz z wiązką dostałem bolec, który wchodzi do krańcówki. Nie ma na nim śladu złamania, więc to musi się jakoś rozbierać.

[ Dodano: 28-07-2009, 01:49 ]
Dziś sprawdziłem i niestety nie ma bezkolizyjnego sposobu rozebrania krańcówki. Tak więc przy montażu elektrycznych szyb, bądź szyberdachu, albo ma się podwójną krańcówkę, albo trzeba się podpiąć pod kabel od krańcówki.
Oczywiście jeśli chcemy żeby działały po otwarciu drzwi i mamy do tego przekaźnik.
kkm
 



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama