[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

E34 Elektryczne szyby tył

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

E34 Elektryczne szyby tył

Post numer:#1  Postprzez damianradom23 » 16 cze 2010, o 14:36

Cześć
Będę się wkrótce zabierał za montaż ele. szybek na tył. Jest z tym jakaś większa kombinacja czy tylko wpinam kostkę i hula? Z przodu są w prądzie....
Ostatnio edytowano 18 cze 2010, o 12:30 przez damianradom23, łącznie edytowano 1 raz
damianradom23
 

Reklama

Post numer:#2  Postprzez rpautosport » 17 cze 2010, o 01:19

Ja musiałem przekładać całą instalację tylnych szyb mimo tego, że oryginalnie przód był w elektryce.
rpautosport
 

Post numer:#3  Postprzez damianradom23 » 17 cze 2010, o 09:36

Kostkę do tylnych szyb w tunelu środkowym mam także może instalacja jest...... Dzisiaj się biorę za rozbieranie drzwi to się wszystko okaże
damianradom23
 

Post numer:#4  Postprzez rpautosport » 17 cze 2010, o 14:29

Jak jest ta kostka, to i pozostała część instalacji też będzie. Mój rocznik (93) niestety dopadły oszczędności księgowych z BMW.
rpautosport
 

Post numer:#5  Postprzez damianradom23 » 17 cze 2010, o 14:33

No i mały psikus..... Kostka do przełącznika w tunelu jest a w drzwiach instalacji nie ma :duh:
Szykuje się więcej zabawy niż myślałem

[ Dodano: 17-06-2010, 15:17 ]
Namierzyłem w słupku jakąś kostkę w którą wchodzą jakieś przewody? Czy to są może od instalacji ele. szyb???
damianradom23
 

Post numer:#6  Postprzez rpautosport » 17 cze 2010, o 22:33

W drzwiach instalacji nie będzie, bo kończy się na gniazdach w słupkach. Nie ma co rzeźbić. Lepiej poszukaj oryginalnych wiązek drzwi tylnych. Oczywiście są dwa rodzaje wtyczek do siłowników centralnego zamka. Stary typ siłowników (moim zdaniem solidniejszy) do prawie końca 92r. i nowy taki jak w E36 od końca 92r. zalatujący tandetą zwłasza, że klamki w tych rocznikach są już plastikowe. Wcześniej były aluminiowe w przeciwieństwie do plastikowych raczej niełamliwe.
rpautosport
 

Post numer:#7  Postprzez damianradom23 » 18 cze 2010, o 08:58

Nie miałem na myśli żadnej rzeźby.... Zdobyłem wieczorem OE wiązki i jest problem. Przy lewych drzwiach wszystko chodzi OK, ale przy prawych mogę tylko "podnosić" szybę, a w dół już nie..... Ma ktoś jakieś pomysły??? Wiązka wygląda na całą
damianradom23
 

Post numer:#8  Postprzez groocha » 30 cze 2010, o 22:45

kolego widzę że masz tak samo jak ja tylko ze u mnie musiałem poprowadzic nowe przewody do całych drzwi bo nie działały na oryginalnych wiązkach pod elektryczne szyby, i jest teraz tak, lewe podnosi sie z przełącznika na tunelu ale nie dziąła przełącznik w drzwiach a prawa zaś z przełącznika na tunelu idzie tylko w góre a z przełącznika na drzwiachopuszcza sie normalnie a podnosi sie po kawałku, teraz nie wiem co robic z tym juz, bawienia z kabelkami było sopro

w czym tkwi błąd ??
groocha
Student
 
Posty: 293
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 12:29
Lokalizacja: Wąbrzeźno Toruń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#9  Postprzez damianradom23 » 1 lip 2010, o 09:55

Problem rozwiązany :)
Kostka w słupku nie wchodziła do końca w tą ad wiązki do drzwi stąd jakieś przewody się nie stykały
damianradom23
 

Post numer:#10  Postprzez bieniek » 5 lip 2010, o 16:29

Witaj, trzeba było poszukać w necie: Oto mój temat z tej wojny :bag:

http://bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=9&t=4961
bieniek
 



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama

cron