[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Pali sie bezpiecznik od wskażników

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

Pali sie bezpiecznik od wskażników

Post numer:#1  Postprzez Lapek » 17 wrz 2010, o 07:33

Otóż po wymianie spalonego bezpiecznika od wskażnika paliwa,temperatury po 1 dniu odpalam autko a on znowu spalony :(
Może ktos wie gdzie mam szukać zwarcia. A moze licznik robi zwarcie ?
Jeśli jest juz o tym to przenieśmy tą wiadomość :-)
Lapek
Stażysta
 
Posty: 312
Dołączył(a): 11 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Płońsk
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Reklama

Post numer:#2  Postprzez damianradom23 » 17 wrz 2010, o 09:19

Miałem podobny problem tyle, że paliło mi bezpiecznik od podświetlenia i OBC. Nie bawiłem się w szukanie przyczyny tylko od razu zaprowadziłem do kumatego elektryka. Na 100% masz gdzieś zwarcie, ale gdzie to raczej Ci nikt dokładnie nie powie bo nikt wróżką nie jest :)
damianradom23
 

Post numer:#3  Postprzez M-Technic2 » 17 wrz 2010, o 10:10

mi sie zdarzylo cos podobnego, u mnie przyczyna bylo radio i zle poizolowane kable,szybko to znalazlem gdyz palilo mi bezpiecznik jak wjechalem w jakas dziure i radio sie ruszylo wtedy gdzies cos dotykalo i zwarcie ,mozesz to sprawdzic ale przyczyn moze byc wiele i w roznych miejscach,tak jak wspominaja koledzy
M-Technic2
Magister
 
Posty: 1296
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:31
Lokalizacja: R-do-M
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#4  Postprzez Lapek » 17 wrz 2010, o 21:48

Po odpięciu kostki od kierowcy w liczniku zaczyna działać obrotomierz i ekonomizer paliwa. I bezpiecznik pali sie po np drugim odpaleniu auta a nieraz po pierszym.. Podpinam obie i trzask. Tak samo jak podepne sama lewą kostkę a prawej nie. Wtedy działa predkościomierz i wskażnik paliwa. Ale bezpiecznik zaraz sie pali. Może to tylko wina licznika.?

Sprawdze jeszcze jak całkiem odepne licznik czy bedzie palił sie bezpiecznik po odpaleniu auta.

Oto fotka z przekaznikami. Może ktos wie który przekaznik od czego. Listę bezpieczników mam.
Obrazek

Oto nowe wiadomości odnosnie palenia bezpiecznika. Po wyjęciu całkiem licznik ai odpięcu z kostek tez pali bezpiecznik. od razu jak przekrece zapłon. Powyjmowałem wszystkie przekazniki i tez pali sie bezpiecznik. Jak działa przez sekund eto nawet światło cofania jest ok i świeci się. Pruć teraz całe wiązki ???????????

[ Dodano: 18-09-2010, 18:25 ]
Wielki edzięki Wąski za pomoc. Otóż problem rozwiązany. Odpiołem przy mieszku zmiany biegów kostkę od świateł cofania. Bezpiecznik juz nie pali się. Wina albo czujnika albo gdzies przetartego kabelka. :-)
Lapek
Stażysta
 
Posty: 312
Dołączył(a): 11 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Płońsk
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama