[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Lusterka elektryczne nie dzialaja.

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

Lusterka elektryczne nie dzialaja.

Post numer:#1  Postprzez BOGUL » 14 paź 2012, o 00:06

Witam mam problem z lusterkami nie reaguja one wogole. Nie sprawdzalem nic bo nie wiem od czego sie zabrac od czego zaczac sprawdzanie co moze byc powodem iz nie reaguja.
BOGUL
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 11:23
Lokalizacja: Zbąszyń
Moje BMW: 318
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Post numer:#2  Postprzez Pat » 14 paź 2012, o 00:33

Przycisk od sterowania można podmienic, ale chyba ja obstawiam styki na łączeniu drzwi z budą, w tych plastikowych kostkach. Wiec proponuje sprawdzić najpierw to.
Pat
Uczeń
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 gru 2011, o 01:52
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#3  Postprzez El Commandante » 14 paź 2012, o 01:45

najpierw to bezpieczniki posprawdzaj ;p pozniej sprawdz czy lusterka sa podlaczone w ogole z reszta , szukaj po kolei napiecia .... bezpiecznik , przelacznik , kostki przy lusterkach .
PS tematu juz byl .
El Commandante
Stażysta
 
Posty: 555
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 01:26
Lokalizacja: Węgrów
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: TAK

Post numer:#4  Postprzez lolek0 » 14 paź 2012, o 09:34

Też miałem ten problem, lusterka nie działały, oczywiście przyczyną była kostka w drzwiach, i piny które poprostu były zaśniedziałe. Jednak u mnie przy otwartych drzwiach gdy dodusiłem kostkę to lusterka zaczynały działać, pomogło porządne czyszczenie.
lolek0
Student
 
Posty: 160
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 17:04
Lokalizacja: Niepruszewo/Wlkp
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#5  Postprzez dawidzik;) » 14 paź 2012, o 09:56

u mniej est tak że jak nie działąją lusterka to nie działa też nawiew
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez Root
Zapoznaj się z regulaminem.
dawidzik;)
Profesor
 
Posty: 1846
Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 13:27
Lokalizacja: Trzebinia
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#6  Postprzez M-Technic2 » 14 paź 2012, o 10:58

u mniej est tak że jak nie działąją lusterka to nie działa też nawiew

u mnie bylo,podobnie ,w pozycji kluczyka na zaplonie w stacyjce chodzilo wszystko ok ,ale po odpaleniu przestawalo ! , dziwna sprawa byla z dzwiami ,przy otwartych dzwiach chodzila elektryka szyb po zamknieciu juz nie , czy mozliwe ze to jakas kostka w stacyjce ?????? lub sama stacyja juz cos nie tak laczyla ?bo taka mialem sugestje.
M-Technic2
Magister
 
Posty: 1296
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:31
Lokalizacja: R-do-M
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#7  Postprzez BOGUL » 14 paź 2012, o 12:33

hmm to jutro postaram sie cos pogrzebac choc wogole nie mam pojecia z tym. Zawsze wolalem dawac do "fachowca".
Obrazek
BOGUL
Inżynier
 
Posty: 613
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 11:23
Lokalizacja: Zbąszyń
Moje BMW: 318
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#8  Postprzez marcin320i » 14 paź 2012, o 12:55

M-Technic2 napisał(a):
u mniej est tak że jak nie działąją lusterka to nie działa też nawiew

u mnie bylo,podobnie ,w pozycji kluczyka na zaplonie w stacyjce chodzilo wszystko ok ,ale po odpaleniu przestawalo ! , dziwna sprawa byla z dzwiami ,przy otwartych dzwiach chodzila elektryka szyb po zamknieciu juz nie , czy mozliwe ze to jakas kostka w stacyjce ?????? lub sama stacyja juz cos nie tak laczyla ?bo taka mialem sugestje.

osobiście poszukałbym najpierw przyczyny w wiązce idącej do drzwi później dopiero można podjąć walkę z stacyjką, możliwe i prawdopodobne jest też to że po zmianie pozycji kluczyka już coś nie styka jak powinno i dlatego nie działają szyby
marcin320i
Stażysta
 
Posty: 526
Dołączył(a): 20 lut 2010, o 23:09
Lokalizacja: Szubin
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 520
Nadwozie: Touring
Silnik: M54B22
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#9  Postprzez oscar43 » 14 paź 2012, o 14:11

W pierwszej kolejnosci bezpiecznik a potem kostka w slupku drzwi mysle ze na pewno tam bedzie przyczyna usterki tez tak mialem kiedys.
oscar43
Student
 
Posty: 283
Dołączył(a): 19 gru 2009, o 23:45
Lokalizacja: Chojnice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#10  Postprzez Hammer » 14 paź 2012, o 22:43

też mi kiedyś jedno lusterko przestało działać.
Oczywiście wina kostki w drzwiach. Styki były tak zaśniedziałe, że szkoda gadać.
*Kupię Maskę BMW E30 Diamantschwarz, Stan Idealny!
Hammer
Student
 
Posty: 186
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 10:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: 318iS
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#11  Postprzez M-Technic2 » 16 paź 2012, o 20:50

marcin320i napisał(a):
M-Technic2 napisał(a):
u mniej est tak że jak nie działąją lusterka to nie działa też nawiew

u mnie bylo,podobnie ,w pozycji kluczyka na zaplonie w stacyjce chodzilo wszystko ok ,ale po odpaleniu przestawalo ! , dziwna sprawa byla z dzwiami ,przy otwartych dzwiach chodzila elektryka szyb po zamknieciu juz nie , czy mozliwe ze to jakas kostka w stacyjce ?????? lub sama stacyja juz cos nie tak laczyla ?bo taka mialem sugestje.

osobiście poszukałbym najpierw przyczyny w wiązce idącej do drzwi później dopiero można podjąć walkę z stacyjką, możliwe i prawdopodobne jest też to że po zmianie pozycji kluczyka już coś nie styka jak powinno i dlatego nie działają szyby

no ale skoro powiedzmy wszystko dziala w pewnej pozycji kluczyka,lub do chwili odpalenia auta ,wiec w takim razie kostka w dzwiach musi byc ok,to samo instalacja ,pozatym nadmuch to juz wogole inna sprawa-ktorej juz "blizej" do stacyjki ,wiec byc moze faktycznie cos tam moze byc , kwestja tego czy jest taka mozliwosc ???,czy styki stacyjki (wkladka)itp maja wplyw na ewentualne usterki dzialania instalacji ?spotkal sie ktos z tym, wyglada to w skrocie tak ze jakby po odpaleniu auta ,stacyjka przechodzila w stan wyjetego kluczyka,dziwne to troche.
M-Technic2
Magister
 
Posty: 1296
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:31
Lokalizacja: R-do-M
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#12  Postprzez oscar43 » 19 paź 2012, o 22:40

moze byc ze jak auto odpalisz to buda drzy i moze cos nie stykac w tej kostce a nawiew moze tez akurat zaczyna szwankowac (sprawdzilbym rezystor od nawiewu) a moze to zbiek okolicznosci
oscar43
Student
 
Posty: 283
Dołączył(a): 19 gru 2009, o 23:45
Lokalizacja: Chojnice
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Reanimacja sterowania elektrycznego lusterek.

Post numer:#13  Postprzez paulwit_e30_318is » 24 paź 2012, o 19:36

Widzę dużo sugestii o pinach w kostce między zawiasami drzwi - i słusznie!
Kiedyś miałem podobny przypadek.
U mnie piny w kostce były tak zaśniedziałe, że dopiero po demontażu kostki z wiązką i wymianie pinów na nowe wszystko wróciło do normy. Ale czasami dokładne wyczyszczenie, wręcz oskrobanie pin po pinie każdego z osobna przyniesie efekt.

Przyjrzałbym się również kostce, w którą wkładasz joystick regulacji lusterek.
Z racji tego, że pod tapicerką jest wilgoć - piny w tej kostce też mogą być zaśniedziałe.

Jakiś tydzień temu nie działały lusterka w zakupionym przeze mnie Touringu.
Jak się później okazało przyczyną niedziałania lusterek była

ZAŚNIEDZIAŁA PŁYTKA W SAMYM JOYSTICKU STEROWANIA LUSTEREK !

Element dość łatwy do rozebrania. Bierzesz papier ścierny 2000 i przecierasz ścieżki tak, aby miały doskonały styk z takimi charakterystycznymi podwójnymi kuleczkami.
Uważaj też na bardzo małe sprężynki w ilości po dwie, które znajdują się pod tymi kuleczkami, a które po złożeniu włącznika w całość delikatnie dociskają kulki do ścieżek płytki.

Ścieżki w płytce po przywróceniu miedzianego koloru dobrze spryskać jakimś elektrokontaktem na styki elektryczne-dostępny np. w sklepie z elementami elektronicznymi.

Pamiętam, że swego czasu w podobny sposób zreanimowałem włącznik halogenów, który po tylu latach na elementach miedzianych miał solidną warstwę zielonego.

Powodzenia! :)
///M Der stärkste Buchstabe der Welt
paulwit_e30_318is
Student
 
Posty: 139
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 10:25
Lokalizacja: POZnan*
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Post numer:#14  Postprzez Pietrek » 25 paź 2012, o 15:17

M-Technic2 napisał(a):dziwna sprawa byla z dzwiami ,przy otwartych dzwiach chodzila elektryka szyb po zamknieciu juz nie , czy mozliwe ze to jakas kostka w stacyjce


elektryka szyb w e30 ma dwa przekaźniki, jeden w skrzynce bezpieczników, gdzy jest tylko ten, szyby działają tylko po zapłonie.
jest jeszcze jeden przekaźnik, pod deską, nad nogami kierowcy, i on daje prąd na szyby po otwarciu drzwi, nawet kiedy nie ma kluczyków w stacyjce.
Pietrek
Moderator
 
Posty: 5422
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 17:19
Lokalizacja: Czeladź
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Sedan
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Re: Lusterka elektryczne nie dzialaja.

Post numer:#15  Postprzez MarcinG » 22 paź 2014, o 14:16

Mailem to samo kostka i wyczyszczenie styków pomogło.
MarcinG
 

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama